English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jiří Navrátil při své premiéře s S2000 zvítězil!

Zařazeno : SM11

Petr Horák, 22.11.2011 15:38
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4811x


Velkým úspěchem skončil první start Jiřího Navrátila s Fordem Fiesta S2000. Pilot Interaction Ford Czech Rally Teamu zvítězil v prestižním podniku, Setkání mistrů v Sosnové, v kategorii vozu specifikace Super 2000.
Jiří Navrátil při své premiéře s S2000 zvítězil!
Jiří Navrátil při své premiéře s S2000 zvítězil!
Už první jízdy v sobotním tréninku naznačily, že se Jirka s novým autem velice rychle sžívá a potvrdil to i v nedělních ostrých jízdách. V rozjížďkách patřil k absolutně nejrychlejším v konkurenci přemotorovaných rallycrossových speciálů a vozů specifikace WRC. Proto Jirkův postup do finále nikoho nepřekvapil. Ve finále se utkal s Tomášem Kostkou startujícím s Fabií S2000 a po velice vyrovnaném souboji jej nakonec porazil. Připsal si tak cenné vítězství hned při své premiéře s novým vozem. V servisním zázemí, které měl Interaction Ford Czech Rally Team v jednom stanu s týmem Martina Prokopa, si diváci mohly vedle Jirkovy Fiesty S2000 a Martinovy Fiesty WRC prohlédnout i Sierru RS Cosworth. Úspěch značky s modrým oválem ve znaku podtrhl Martin Prokop vítězstvím ve třídě WRC a obě fiesty se tak staly hvězdami letošního setkání mistrů v Sosnové.

Jiří Navrátil

"Pro nás to bylo první opravdové svezení s fiestou v reálných podmínkách a také možnost porovnání časů s ostatními. Poslední 3 týdny byly hodně náročné pro všechny členy našeho týmu. V Sosnové jsme na sobě cítili velkou zodpovědnost prvního startu. Ve čtvrtek jsem se ještě velice krátce svezl v okolí Litvínova. Najeli jsme zhruba 20 km přejezdu a asi 10 km v závodním režimu. Cílem bylo si spíše osvojit běžné ovládání auta.

V sobotu jsem si s autem rychle porozuměl a když tréninky končily, vůbec se mi z Fiony nechtělo. Je to skutečné závodní auto a v Sosnové se mi jen potvrdil pocit, který na mě Fiesta S2000 udělala při prvním svezení. Tohle auto prostě miluju! V neděli byla situace mnohem náročnější. Po sobotě jsme věděli, že dokážu jet rychle, ale já jsem se moc bál, abych neudělal nějakou zbytečnou chybu. Vzhledem k minimálním zkušenostem s S2000 to mohla být otázka okamžiku. Ze souboje s Tomášem Kostkou jsem měl trochu obavy. Tomáš je špičkový okruhový jezdec a při svých startech s S2000 vždy udělal velice dobrý dojem. Ve finále jsem jel s velkým nasazením, ale zároveň jsem se snažil jet absolutně precizně. Byly to pro mě velké nervy až do konce, ale po projetí cílem se ve mně rozlil neskutečný pocit absolutní blaženosti! Dlouho jsem si žádný závod tak neužil! Velké poděkování patří jak našim klukům, kteří se o auto celou dobu perfektně starali a novou techniku zvládli, tak i Martinovi s Querinem za přátelský přístup a dobrý set-up. Tradičně skvělí byli diváci, kteří se postarali o výjimečnou kulisu!

Je mi jasné, že na skutečných „erzetách“ to už tak jednoduché nebude. Tohle vítězství je ovšem skvělým začátkem našeho dobrodružství s Fionou!"


Václav Arazim
"Víkend v Sosnové se nám nadmíru vydařil. Pro celý tým to vlastně byly první krůčky s novým autem a nikdo nemohl očekávat nějaký super výsledek. Při seznamovacích jízdách se Jirka s fiestou velice rychle sžíval a kolo od kola byl za volantem jistější a přesnější. Když jsem se s ním na sedadle spolujezdce svezl, tak jsem byl s jeho jízdou opravdu spokojen. Brzdy, pěkná stopa, nasazení a žádné zbytečné smyky pro diváky. Auto jelo pořád dopředu. Svezl jsem se v S2000 již potřetí a pořád si nemohu zvyknout jaké to auto má skvělé jízdní vlastnosti. Data nastavení podvozku jsme dostali od kluků z Jipocaru, a tak jsme spolu probrali pouze pár drobných detailů, například jaké použijeme pneumatiky. V neděli se Jirkovi všechno povedlo - dokonce byl i ráno včas v kombinéze, neudělal v rozjížďkách žádnou chybu, která se při tomto typu závodu neodpouští a dojel si pro své první vítězství s vozem S 2000. Takovou premiéru jsme opravdu nečekali! Je pravda, že Sosnová je spíše okruhová záležitost, tím pádem Jirkova silná stránka, přesto jsem nečekal, že bychom trojicí Kostka - Grzyb - Tlusťák při jejich zkušenostech s S2000 mohli porazit. Jirka nám všem udělal velkou radost."


Výsledky - Rally třída 2
1. Jiří NAVRÁTIL (Ford Fiesta S2000) 2:52.666
2. Tomáš KOSTKA (Škoda Fabia S2000) 2:54.674
3. Grzegorz GRZYB (Škoda Fabia S2000) 3:01.445
4. Antonín TLUSŤÁK (Škoda Fabia S2000) 3:01.521

Více informací najdete na www.jiri-navratil.cz nebo na www.facebook.cz, profil: Jiri Navratil. On board záběry ze závodu najdete na www.mediasport.cz v sekci rally/onboard.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Miroslav Janota poprvé mezi mistry

15.11.2011 13:52

Článek Goodwill Media, Česká rally

Racing-Mania.cz

Pech odstartuje v Sosnové s Mini Cooperem

17.11.2011 09:00

Článek Media Václav Pech, Česká rally

Racing-Mania.cz

Václav Pech druhý na Setkání mistrů

21.11.2011 14:31

Článek Media Václav Pech, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: 6.etapa [ZRUŠENO]

/ Další video...