English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

WRC čeká nejdůležitější měsíc v historii

Zařazeno : FIA

Honza Froněk, 17.02.2012 13:22
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 4569x


Nadcházející měsíc bude nejdůležitější v historii Mistroství světa a podle prezidenta WRC komise Jarmo Mahonena se ukáže směr, kterým se bude ubírat další budoucnost tohoto sportu.
WRC čeká nejdůležitější měsíc v historii
WRC čeká nejdůležitější měsíc v historii
Jarmo Mahonen se budoucnosti WRC nebojí a poprvé od problémů NOS na konci minulého roku prolomil mlčenlivost FIA na toto téma. Po neúspěšném jednání s Eurosportem o promotérství MS, FIA přizvala k jednání další subjekty, které by projevily o MS zájem. Celý proces by měl výustit ve výběr jednoho či více kandidátů 30. března tohoto roku. Podle Mahonena se jedná o velkou příležitost. "Nikdy dříve v historii MS nebyl tak důležitý měsíc. Celou tuto situaci chápu jako možnost, aby vzniklo něco nového. Je to příležitost vzbudit spícího obra. Senior management FIA vidí příležitost pro šampionát i pro FIA samotnou. Máme možnost vytvořit něco nového a dlouhodobého. Nebudeme dělat zbrklá rozhodnutí. Chceme být doktoři, ne sestry. Chceme léčit nemoci. Je třeba se na vše podívat jako na čistý list papíru."

Zánik NOS ovlivnil všech 13 soutěží letošního kalendáře. "Není zde nic," říká Mahonen. "Nikdo nemá žádnou smlouvu."

Fin by rád začal z čerstva s kalendářem MS 2013 s 10 až 13 podniky, který by rád představil v květnu na schůzce WRC komise a pak předal na jednání světové rady motorsportu další měsíc. Na přání Jeana Todta, aby WRC mělo globální charakter, se mohou v kalendáři objevit jeden nebo i dva noví kandidáti z Ruska a jižní Afriky. Toto téma je otevřené do doby, než se odjedou kandidátské podniky.

Todt se sešel se zástupci katarské banky, která projevila zájem o koupi NOS. Na toto téma Mahonen říká: "Myslím, že je třeba být v kontaktu se všemi zájemci. Uvidíme, co se stane. Všechny dveře i okna jsou u nás otevřená. Musíme udělat vše pro sport, ale nesmíme zapomenout, že sport nemůže být koupen. Když se objeví někdo se spoustou peněz, aby koupil práva, bude muset ukázat plán svého promotérství. Jinak by se mohla stát velká chyba."


Zdroj: Autosport magazine

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Směle do českého finále

Směle do českého finále

14.08.2019 12:00

Článek Tomáš Vaněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/První test Fiatu 124 Abarth R-GT [VIDEO]

/ Další video...