English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Zajímavosti z Austrálie

Zařazeno : Austrálie

Radek Vojtěchovský, 28.02.2012 17:36
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 7598x


Jeden zajímavý zcela nově vyvíjený vůz a jeden návrat slavného pilota s legendárním vozem, to nabízí blížící se počátek soutěžní sezóny u protinožců.
Zajímavosti z Austrálie
Zajímavosti z Austrálie
Honda Jazz G2 - mezi R3 a Maxi Kitem
Australský rallysport si jde vlastní cestou stejně jako evoluce živočichů na odděleném kontinentu. V minulosti zde vznikly různé exoty a také jedny z prvních vozů dle specifikace S2000 - Fiesta předchozí generace a Corolla. Nyní přichází na scénu nová kategorie silných předokolek - G2. Ve stručnosti spočívající v sériovém voze s předním náhonem prodávaném v Austrálii, do kterého můžete zabudovat jakýkoliv dvoulitrový koncernový motor, s omezovačem na 8500 otáček a velmi volně ho upravit, přidáte maximálně šestistupňovou sekvenční převodovku a můžete přidat bodykit rozšiřující karoserii a rozchod až o 14 centimetrů. Vozy tak budou připomínat někdejší Maxi Kity.
Zajímavosti z Austrálie
Zajímavosti z Austrálie

Australská Honda v předchozích letech nasazovala do ARC Hondy Civic R3 a pro třídu G2 nechala u JAS Motorsportu a Mugenu připravit mini MPV Jazz. Dva vozy s parametry 183 kW a 193 Nm bude do mistrovství nasazovat Evans Motorsport s posádkami Eli Evans/Glen Weston a Mark Pedder/Claire Ryan. Evans Motorsport je jméno z australské scény známé třicet let, v rally se nagažuje Eliho otec, bratr a švagrová. Bosch Australian Rally Championschip má letos v kalendáři šest podniků a začíná již tento týden na Rally Calder.

Neal Bates a Toyota Celica RA40
Ctyřnásobný domácí mistr a dlouholetý jezdec Toyoty Neal Bates s navigátorkou Coral Tyalor vyrazí do kategorie historiků s replikou vozu Ove Anderssona z roku 1980. Bates získal tituly s Celicou GT-4 v letech 1993, 94 a 95 a s Corollou S2000 před třemi lety. Teď pojede Australian Classic Rally Challenge, jehož účastníci pojedou všech šest podniků ARC před hlavním polem. Proti jeho Celice pojedou Fordy Escort 1800, Porsche 911 nebo Datsuny Stanza.
Zajímavosti z Austrálie
Zajímavosti z Austrálie

Celica RA40 vznikala posledních 18 měsíců, má v sobě bezpečnostní prvky aktuální specifikace, podle originálu postavený dvoulitrový motor a pětistupňový dog-box.

"Viděl jsem v časopise fotku Ove Anderssona s Celicou RA40 na Acropolis Rally 1980 a řekl si, že s tímhle vozem pojedu ARC," říká Bates. "Koupili jsme přes eBay za pár stovek dolarů auto, odstrojili ho a postavili od nuly repliku. Jsem velmi hrdý, jak to dopadlo, chlapci odvedli skvělou práci."

Zdroj a foto: rally.com.au

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Z Austrálie se díky požárům stal WRC sprint

Z Austrálie se díky požárům stal WRC sprint

11.11.2019 17:23

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Zajímavosti z Austrálie

28.02.2012 17:36

Článek Radek Vojtěchovský, Ostatní

Australská rally zrušena

Australská rally zrušena

12.11.2019 06:26

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Elegantní řešení krize řízenou otočkou - by Semerád rally...

/ Další video...