English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Posádku Navrátil - Gál čeká ostrá premiéra

Zařazeno : MMCR1202

Petr Horák, 22.03.2012 10:53
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3406x


První opravdový křest ohněm čeká na posádku Interaction Ford Czech Rally Teamu tento víkend na rychlostních zkouškách Valašské Rally v okolí Valašského Meziříčí. O to více zavazující premiérové vystoupení bude, protože se za tým postavil i oficiální importér vozů Ford do České republiky.
Posádku Navrátil - Gál čeká ostrá premiéra
Posádku Navrátil - Gál čeká ostrá premiéra
Jiří Navrátil a Jůlius Gál pro letošní sezonu vyměnili Sierru RS Cosworth za Fiestu S2000. Ta přes zimu prošla kontrolou, která prověřila funkčnost veškerých dílů. Vzhledem k tomu, že auto bylo z větší části repasováno těsně před Katalánskou rallye a Jiří navrátil s ním zatím mnoho ostrých kilometrů neodjel, nebylo Fionu nutné rozebrat do posledního šroubku a zase složit. Přesto měli mechanici dobrou příležitost auto poznat a naučit se s ním zacházet. Vedle testovací RZ v Žíželicích na začátku března se Jirka svezl ještě o minulém víkendu při testování u Sedlčan, kde najel zhruba 35 ostrých kilometrů. Proti původnímu plánu jet pouze sprinty se Jirka rozhodl nastoupit do „velké" soutěže, protože stále s autem ujel velice málo kilometrů v reálných podmínkách rychlostních zkoušek a Valašskou Rally bere především jako rozjetí se před starty v MČR ve sprintrallye. Cílem je si dále zvykat na nové auto a tempo, kterého je speciál specifikace S2000 schopen.

Jiří Navrátil
„Ve Valašské Rally jsem nikdy nestartoval, ale byl jsem se na ni několikrát podívat jako divák. Obecně se dá říci, že Valaška, Barumka i Kopná jsou pěkné soutěže s velice náročnými tratěmi. Navíc je okolí Zlína region automobilovým soutěžím zaslíbený, jede tu celá řada místních, kteří tratě dobře znají a uspět proti nim je těžké. Chci se především dobře svézt, najet nějaké další kilometry na tratích rychlostních zkoušek. Zatím stále ještě hledám limity auta, s fiestou nějak jedu, vím, že takové tempo je bez krizí, ale nemám vůbec představu, jak rychlé je ve srovnání s ostatními soupeři. Proto je pro mne srovnání na tak těžké trati důležité. Neklademe si žádné cíle v podobě umístění, ale je nám jasné, že jakmile se s Juldou postavíme na start, budeme chtít skončit ve výsledkové listině co nejvýš. Dalším důvodem startu je ověření práce s autem, od Martina sice máme nějaké informace, ale potřebujeme zjistit jak budou fungovat v našem podání. Chceme například ověřit životnost pneumatik, nezbytný počet mechaniků atd. V dílně máme sice něco vyzkoušené, ale nevíme, jak to bude fungovat na reálných závodech. Nastavení pojedeme stále Martinovo, zatím není důvod na něm cokoli měnit, nejsme tak daleko, aby to bylo přínosem. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat společnostem Interaction, BAR radiators a RTIcz, kteří nám se startem na Valašské Rally hodně pomohli."

Martin Linhart - ředitel vnější komunikace Ford Motor Company s.r.o.
„Máme velkou radost, že poté, co se díky Martinu Prokopovi objevil špičkový Ford Fiesta WRC v mistrovství světa v automobilových soutěžích, bude mít modrý ovál také velice kvalitní zastoupení v domácích soutěžích. Posádka Navrátil - Gál prokázala už loni v Sosnové i v předsezónních testech, že si s Fiestou S2000 velice dobře rozumí. Jiří Navrátil a jeho Interaction Ford Czech Rally Team své schopnosti - ať už jde o dokonalou přípravu vozu či o výkon na trati - předvedli s historickým Fordem Sierra a bude zajímavé sledovat, jak se jim povede s ryze současnou fiestou."

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

ADELL MOGUL Racing Team startuje do nové sezony

20.03.2012 08:11

Článek ADELL MOGUL racing team, Česká rally

Racing-Mania.cz

Pecha s Mini čeká Valašská Rallye

21.03.2012 18:07

Článek Media Václav Pech, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajfovo Subaru v novém kabátě

22.03.2012 06:47

Článek Karel Špaček, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Video z testu Hyundaie na asfaltu

/ Další video...