English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Černý – Kohout zazářil v Itálii

Zařazeno : Černý

Petr Eliáš, 21.04.2012 20:47
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 7501x


Rally Mille Miglia si Jan Černý a Pavel Kohout zapíší zlatým písmem do svých tabulek úspěchů s Citroënem DS3 R3T.
Černý – Kohout zazářil v Itálii
Černý – Kohout zazářil v Itálii

Jan Černý s Pavlem Kohoutem v sobotu ráno vyrazili vstříc dalším ostrým kilometrům rychlostních zkoušek Rally Mille Miglia, soutěže zařazené do FIA Mistrovství Evropy rally. V první etapě se české posádce startující s vozem Citroën DS3 R3T dařilo, ale v poslední RZ klesli na třetí místo v pořadí vozidel s pohonem jen předních kol. Do druhé etapy byl tedy cíl jasný. Posunut se opět na druhé místo a snažit se co nejvíce stáhnout ztrátu na vedoucího Itala Campedelliho.

Hned v úvodu dne se Černému – Kohoutovi podařilo se dostat na kýženou druhou příčku, a když pak na nejdelší rychlostní zkoušce soutěže přišel technický problém dosud vedoucího jezdce dvoukolek, nabídnutou šanci využili, a až do poslední rychlostní zkoušky vedení udrželi. Zmíněná nejdelší RZ v soutěži by se dala nazvat jako pohřebiště favoritů, neboť technické problémy, či zaváhání zde postihly mnoho jezdců ze špičky. Radost v cíli poslední RZ byla v kabině Citroënu DS3 R3T obrovská. Jan Černý s Pavlem Kohoutem vezou z Itálie poháry za vítězství v kategorii dvoukolek, které si přidali k prvnímu triumfu na lednové Jänner Rally, kde kategorii dvoukolek také ovládli. Vítězství v Itálii znamená, že Černý s Kohoutem bezpečně vedou tabulku v kategorii dvoukolek a před dalšími soutěžemi, které je letos čekají, mají skvělou výchozí pozici. V absolutní klasifikaci Rally Mille Miglia obsadila jediná česká posádka desáté místo. Radost týmu byla v Itálii znásobena i tím faktem, že poprvé mezi dvoukolkami kompletní stupně vítězů obsadily vozy Citroën DS3 R3T.

Jan Černý v cíli vítězné Rally Mille Miglia: „Jsem samozřejmě strašně šťastný. Vyhrát zde je naprosto snový výsledek. Hodně jsme se celý závod snažili a velkou přípravu jsme startu tady věnovali už několik týdnů předem. Věděl jsem, že jestli tady na těžkých italských asfaltech chceme uspět, musíme do toho jít naprosto naplno. Samozřejmě, k vítězství nám pomohl technický problém jinak nedostižného Campdelliho, ale taková je rally. Naše auto během celé soutěž fungovalo na jedničku, jen jsme měli drobnější problém s brzdami, které ztrácely účinnost, ale i možná proto jsme jeli tak rychle :) Dařilo se nám během druhé etapy perfektně trefovat do volby pneumatik a volili jsme jemně řezanou nejtvrdší pneumatiku Pirelli. Pneumatiky fungovaly i na dlouhých RZ perfektně a cítil jsem se s nimi jistý.  Děkuji celému týmu, který má na našem úspěchu podíl. Naše vítězství dnes pořádně oslavíme.“

 

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

17.04.2014 11:22

Článek Radka Matthey, ME

Racing-Mania.cz

Černý Kohout odstartoval na ostrovech

26.04.2013 07:51

Seriál Petr Eliáš, ME

Jan Černý prodal Fabii S2000

Jan Černý prodal Fabii S2000

08.08.2013 09:02

Článek Martin Klik, ME

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

23.03.2017 18:14

Článek MOGUL ŠKODA ACA RACING, Česká rally

Racing-Mania.cz

Černý – Kohout zazářil v Itálii

21.04.2012 20:47

Článek Petr Eliáš, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Černého premiéra na bílém sněhu?

/ Další video...