English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rallye České Budějovice se představuje

Zařazeno : VP1204

Radek Vojtěchovský, 22.05.2012 10:23
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4565x


V Českých Budějovicích by chtěl žít každý, říká jedna z postav ve hře Záskok Divadla Járy Cimrmana. Ke stěhování nikoho nenabádáme, ale v červenci na rally jsou určitě všichni zváni!
Rallye České Budějovice se představuje
Rallye České Budějovice se představuje

Čtvrtý podnik Volného Poháru 2012 se stejně jako v minulém roce pojede nedaleko Českých Budějovic, respektive zcela konkrétně bude centrum soutěže v Sedleci, necelých dvacet kilometrů od krajského města. Zde bude také umístěna servisní zóna, která nabídne všem posádkám dostatek prostoru na asfaltové ploše. To nemají vždy ani mistrovské soutěže.

"Momentálně jsme v rozpolcené situaci," přiznává ředitel soutěže Petr Mráz z pořádajícího AUTO designu. "Čekáme na definitivní povolení v jedné z obcí, ale zastupitelstvo zasedá až začátkem června. Musíme tedy nutně pracovat se dvěma variantami, kdyby jednání nedopadla podle našich představ. I v té ´slabší´ variantě ale budeme mít pro posádky připraveny tři samostatné úseky, které se pojedou třikrát. Loňské čtyři průjezdy dvojicí testů se tak opakovat nebudou. Při trojici erzet máme připraveny dva technické úseky po lesních a obecních cestách a jeden rychlejší po silnici třetí třídy a místních komunikacích s několika technickými prvky."

O náročnosti úzkých lesních cest na jihu Čech se v minulém roce přesvědčili i ostřílení borci, protože ne každému se podařilo absolvovat plnou kilometráž s nepoškozeným vozem a někteří navigátoři měli problémy s dechem, když ze sebe museli bez rovinky vysypat mnoho navazujících zatáček a dalších informací.

Soutěž se také letos pojede jako součást dvou seriálů, Volného Poháru a AUTO design Cupu, celková propustnost trati bude 80 posádek, kdo se tedy dřív přihlásí, ten pojede. O zábavu pro diváky, ale i členy týmů, se bude v servisní zóně hudbou i slovem starat David Kovařík a Chilli production. Očekávejte tedy další informace a těšte se, určitě bude na co.  / Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Rallye České Budějovice se představuje

22.05.2012 10:23

Článek Radek Vojtěchovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Povedená soutěž ve smutném období

26.07.2012 07:48

Článek Radek Vojtěchovský, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Video z testu Hyundaie na asfaltu

/ Další video...