English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Velké změny v týmu Honzy Černého, aneb jak se zbavit soupeřů

Zařazeno : MMCR1204, Černý

Petr Eliáš, 24.05.2012 07:23
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3372x


Honzu Černého s Pavlem Kohoutem už pomalu opustila vlna bujarých oslav po vítězném tažení na italské Rally 1000 Miglia, kdy víno teklo proudem a příbramské ženštiny šly z ruky do ruky…
Velké změny v týmu Honzy Černého, aneb jak se zbavit soupeřů
Velké změny v týmu Honzy Černého, aneb jak se zbavit soupeřů

Tak takhle nějak by mohla začínat tisková zpráva před dalším závodem Honzy Černého, kdyby vše nebylo o trochu jinak. Hned po návratu z Itálie totiž u Honzy Černého v Příbrami začalo vše běžet podle trochu jiného plánu. Soutěžní Citroën DS3 R3T servisní truck cestou z Itálie složil v dílně rodinné firmy Černých v Příbrami, a začaly se dít věci. Po dohodě s Tomášem Pletkou Honza Černý Citroën odkoupil a sestavil téměř celý nový tým, jenž mu bude soutěžní vůz připravovat na dalších soutěžích. Šéfmechanikem se stal Petr Brynda, který s Honzou už před lety spolupracoval a jehož profesionalita se stala pro Honzu Černého měřítkem. Petr k práci na Citroënu DS3 R3T přizval i svého bratra Jirku a spolu s dalšími mechaniky z hlubošského týmu vytvořili nové uskupení, které bude mít péči o francouzský speciál na starost. V zázemí příbramské dílny a na závodech jim v tom budou pomáhat ještě další technici, jako například Tomáš Albrecht a Karel Moravec. "Byl to krok, který jsem musel udělat. Tuhle sezónu jsem se rozhodl, že do všeho půjdeme na 100% a potřeboval jsem mít auto pod kontrolou a mít maximální vliv na jeho přípravu. Chci také mnohem více testovat a to byl trochu problém za situace, kdy já jsem v Příbrami a zbytek týmu ve Slušovicích. Tomáš Pletka nám vyšel maximálně vstříc, dohodli jsme cenu a já auto odkoupil. Spolupráce s Tomášem Pletkou si vážím a nadále mezi námi zůstává úzký vztah. Tomáš nám bude zajišťovat díly a budeme spolupracovat i při konzultacích okolo našeho vozu," vysvětluje náhlou změnu majitele vozu Honza Černý. Aby byla změna majitele vozu na první pohled dobře patrná, rozhodl se Honza radikálně změnit design vozu, kde bude dominovat, jak jinak černá-matná barva.

V příbramských kuloárech už se mezi tím začaly šířit zvěsti, že angažmá Petra Bryndy jako šéfmechanika byl od Honzy Černého promyšlený tah, kterým se zbavil jednoho z nejvážnějších soupeřů v MMČR. Honza Černý s nadhledem sobě vlastním to vysvětluje: "Ano, je to pravda. Petra jsem potřeboval definitivně odstranit ze seznamu přihlášených na další závody, proto se teď bude Peťan objevovat u nás v dílně a pracovat na Citroënu. Postupně se chystám nabídnout práci i dalším jezdcům v TOP 10 v českém mistráku, pak by měla být naše cesta k titulu o něco snadnější…:)"

Plán Honzy Černého a Pavla Kohouta zůstává přes velké změny v týmu beze změn. I nadále chce dvojice mladíků z České republiky odstartovat na většině závodů Mistrovství Evropy, kde se chce pokusit získat titul v kategorii vozů s pohonem jedné nápravy. Předpoklady k tomu má ideální, kdy dva ze dvou závodů letos Černý Kohout vyhrál. V České republice je plán podobný, a pokud nebude docházet ke kolizím se zahraničními starty, tak Černého Kohouta uvidíme na většině závodů MMČR do konce sezony.

První soutěží, kde se ukáže nový tým Černý Racing v novém, totálně černém zbarvení, bude nadcházející Rallye Český Krumlov. Zde Honza Černý s Pavlem Kohoutem budou opět útočit na pozici nejrychlejší dvoukolky. "Loni jsme tady zajeli fantastický závod s Emilem Trinerem. Se Škodovkou jsme dojeli na desátém místě absolutně a až do samotného závěru jsme se s Emilem přetahovali. Klikaté silničky Rallye Český Krumlov by měly našemu vozu vyhovovat, a tak opět budeme útočit i na absolutní pořadí. Rádi bychom byli mezi nejrychlejšími deseti posádkami v cíli," dává si smělý cíl Honza Černý před startem Rallye Český Krumlov, který se odehraje v pátek odpoledne v Českých Budějovicích. Na diváky i jezdce čekají dvě etapy a cílem projedou první posádky pod zámkem v Českém Krumlově v sobotu v podvečer. Černý Racing zve všechny k návštěvě 40. Rallye Český Krumlov.

Na facebookové stránce Honzy Černého můžete soutěžit o atraktivní cenu v podobě svezení v nově zbarveném speciálu Citroën DS3 R3T./ Zpět na přehled článků

/Související články

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

17.04.2014 11:22

Článek Radka Matthey, ME

Racing-Mania.cz

Rallye Český Krumlov ovládl Jan Černý

30.05.2012 07:38

Článek Kateřina Juráňová, Česká rally

Racing-Mania.cz

Černý Kohout odstartoval na ostrovech

26.04.2013 07:51

Seriál Petr Eliáš, ME

Jan Černý prodal Fabii S2000

Jan Černý prodal Fabii S2000

08.08.2013 09:02

Článek Martin Klik, ME

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

23.03.2017 18:14

Článek MOGUL ŠKODA ACA RACING, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Černého premiéra na bílém sněhu?

/ Další video...