English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Štajf z Krumlova přivezl body

Zařazeno : MMCR1204, Štajf

Karel Špaček, 29.05.2012 21:51
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3560x


Oranžovočerné Subaru Impreza WRX STI dojelo do cíle náročné českokrumlovské rally, přičemž Vojtěch Štajf s Marcelou Ehlovou s ním vybojovali cenu pro nejlepší smíšenou posádku soutěže. Pro Subaru Czech Rally Team je důležitý i zisk cenných bodů do Mezinárodního mistrovství ČR.
Štajf z Krumlova přivezl body
Štajf z Krumlova přivezl body

Rozšířit zatím chatrnou sbírku bodů v národním šampionátu, takový byl jasný povel pro Subaru Czech Rally Team před českokrumlovskou rally. Té na rozdíl od loňska přálo počasí, což přilákalo k tratím mnoho fanoušků, kteří mohli sledovat boje startovního pole celkem na čtrnácti rychlostních zkouškách. Hned na té první z nich zůstali Vojtěch Štajf s Marcelou Ehlovou ve své třídě 3 jen těsně za stupni vítězů, ve vyrovnané bitvě o ´bednu´ mezi produkčními vozy bojovali až do RZ6. "Úvod ale trochu poznamenaly potíže, které jsme měli před startem," podotýká k pátečním výsledkům pražský jezdec. "Oč se jednalo? Ještě před startem soutěže jsme zjistili únik oleje z motoru, tuto závadu se ale podařilo včas opravit. Bohužel od oleje znečištěné brzdy se mechanikům i přes velkou snahu nepodařilo úplně zbavit mastnoty a tak vypálení zbytku oleje z brzdového systému trvalo až do třetí rychlostní zkoušky. Jel jsem tedy zpočátku raději trochu opatrněji a když jsem autu už začal více věřit a chytili jsme lepší tempo, na šesté zkoušce jsme zřejmě najeli na ostrý kámen. Defekt pravého předního kola přišel už na druhém kilometru devítikilometrového testu, takže jsme až do jeho cíle klouzali po ráfku a ztratili asi minutu. Vypadli jsme díky tomu z první desítky absolutního pořadí, časová ztráta byla ale určitě menší, než kdybychom kolo měnili hned na místě.

Pro sobotní etapu tím byly karty rozdané už jasněji, pro nás ale ne moc dobře. Na Běhálka s Jelínkem už byla naše ztráta příliš velká, chtěli jsme porazit alespoň Hudce a Mifku, kteří se po našem defektu posunuli před nás. Dlouhé Malonty pro nás znamenaly návrat před druhého z nich, také Hudcův náskok jsme snížili o deset vteřin. Pak se ale oteplilo a my nasadili na přední nápravu tvrdou směs pneumatik Pirelli, které jsme měli v rezervě a na zadní ose nám tak zůstala měkčí směs. Ve dvou odbočeních jsem si to nepohlídal, zadek nás příliš předběhl a pokaždé z toho byly ´hodiny ´. Po těchto mých jezdeckých chybách nám soupeři opět ujeli, na čemž samozřejmě nemohl změnit ani třetí čas ve třídě, který jsme zajeli na českobudějovickém výstavišti. Následoval druhý průjezd malontskou zkouškou, kde jsme opět byli čtvrtí mezi produkčními vozy. Naši soupeři se tu ale oproti ránu výrazně zrychlili, a tak jsme se posunuli vpřed jen o skok. Hudec byl stále před námi o víc jak dvacet vteřin, před závěrem soutěže tím pádem začalo být jasné, že se už před něj vrátíme jen těžko. Úplně poslední test soutěže pak vše vyřešil za nás – potkali jsme se s dalším defektem. Díky němu jsme ještě zavadili o zídku, takže nás to stálo ztrátu dalších desítek vteřin. Za jeho cílem jsem proto Marcele s úsměvem navrhl, aby auto raději dovezla na cílovou rampu ona. Zvládla to bez šrámů i prázdných kol...
Českokrumlovská soutěž často bývá provázena defekty, no a tentokrát jsme si vytáhli asi Černého Petra my – nejsem si totiž vědom toho, že bychom někde až příliš ´katovali´ zatáčky a defekty tím riskovali. Škoda těch našich prázdných kol, jinak se totiž jednalo o hezky připravenou rally, na které se nám po většinu doby dařilo. Za snahu jsme si tak odvezli aspoň prvenství mezi smíšenými posádkami, jsme si navíc dobře vědomi toho, že veškeré naše žehrání na defekty je zcela malicherné v porovnání s nešťastnou havárií startovního čísla 43…"

Subaru Czech Rally Team teď čeká náročný červen. Tým postupně dokončuje stavbu zcela nového vozu, se kterým by rád co nejdříve opět útočil na co nejvyšší příčky, Vojtěch Štajf s Marcelou Ehlovou se představí i na dalším podniku národního šampionátu, Rally Hustopeče. Tam je bude doprovázet se starším vozem i Dan Suchý, s tímtéž autem specifikace N11 se po skoro roční pauze vrátí na závodní tratě i Milan Sameš, který absolvuje Rally Krkonoše.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Štajf z Krumlova přivezl body

29.05.2012 21:51

Článek Karel Špaček, Česká rally

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Markku Alen - Lancia 037

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Rally Turkey 2019

WRC - Mistrovství světa, Maschl Vladislav
Rally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světa

10. South Bohemia Classic

Ostatní, Červ Jaroslav
10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní

ČMPR rally Kroměříž 2019

Česká rally, Caga Radek
ČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rally