English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Krkonoše 2012 Preview: Uhájí Odložilík vedení v šampionátu?

Zařazeno : Sprint1204

Jakub Fenzl, 08.06.2012 11:30
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6111x


6. Rally Krkonoše se ponese v duchu pestrého startovního pole, což fanouška u trati vždy baví a souboje mezi jezdci jak ve třídách tak i boje o celkové pořadí nepostrádají napětí a „šťávu“. Doufejme, že o následujícím víkendu tomu nebude jinak.
Krkonoše 2012 Preview: Uhájí Odložilík vedení v šampionátu?
Krkonoše 2012 Preview: Uhájí Odložilík vedení v šampionátu?

Tomáš Kostka si přijede do Krkonoš napravit chuť po nehodě z Kopné. Kostka s Houštěm opět poženou svou C4 k metě nejvyšší a dalším cílem jim bude stažení bodové ztráty na čelo šampionátu. Na to ztrácejí pouhých 7 bodů, ale od konkurence se dá očekávat tuhý boj o pozice a body, takže nic zadarmo.

Roman Odložilík opět přezbrojil, tentokrát na speciál třídy 2 Škodu Fabii S2000. Určitě bude zajímavé sledovat, jak tato posádka bude konkurovat soupeři v boji o titul Tomáši Kostkovi, ale také třeba německému jezdci, který u nás baví diváky atraktivní jízdou s WRC, Matthiasi Kahlemu. Ten v Krkonoších pojede s Octavií WRC a určitě, i přes atraktivní diváckou jízdu, se bude chtít umístit na slušné pozici v celkovém pořadí, vyloučit se nedá ani boj o pódium. Zpět k Romanu Odložilíkovi, ten si na Kopné připsal po chybičce „až“ třetí místo, když jej přeskočil Antonín Tlusťák. Antonín však v Krkonoších na seznamu přihlášených nefiguruje, takže je celkem možné, že o své průběžné druhé místo v hodnocení šampionátu přijde.

Krkonoše 2012 Preview: Uhájí Odložilík vedení v šampionátu?
Krkonoše 2012 Preview: Uhájí Odložilík vedení v šampionátu?

Na úspěch ze soutěže MMČR v Českém Krumlově bude chtít navázat Martin Semerád. Ten v Krumlově vyhrál třídu 3 a o to samé se určitě pokusí v Krkonoších, jelikož jeho bodové konto (ve třídě 3) čítá pouze 25 bodů za výhru na Vysočině. Celkově však třídu 3 ovládá stabilními bodovými příděly Lumír Firla s Mitsubishi Lancer Evo IX. Martin Bujáček určitě bude chtít po nezdaru z Kopné, kde jej zastavil technický problém, opět zajet co nejlépe, ať už ve třídě 3 nebo v celkovém pořadí.

Fanoušky oblíbená posádka Martin Hudec a Jiří Černoch je průběžně třetí ve třídě, což je určitě skvělý výsledek. Martin Hudec si z každé soutěže odvezl body a v Krkonoších nebude chtít vyjít na prázdno.

Jan Sýkora s Mitsubishi Lancer Evo IX ve specifikaci R4 jede do Krkonoš bojovat o co nejlepší umístění v celkovém pořadí. V celkovém hodnocení je s 39 body Jan Sýkora na 4. místě a na třetího pořadí už ztrácí 21 bodů, ale stát se může všechno a do konce ještě zbývá mnoho soutěží. Zatím vedení ve třídě 2 hájí Jan Dohnal s Peugeotem 207 S2000 (v celkovém hodnocení figuruje Dohnal na 6. místě). Další pěknou S2000, tentokrát Ford Fiesta, po tratích MČR vodí Jiří Navrátil. Ten figuruje na 2. místě ve třídě, v celkovém hodnocení však okupuje až 11. příčku.
Krkonoše 2012 Preview: Uhájí Odložilík vedení v šampionátu?
Krkonoše 2012 Preview: Uhájí Odložilík vedení v šampionátu?

Napětí bude určitě panovat také v soubojích mezi jezdci vozů s jednou poháněnou nápravou. Josef Zimmermann s Renaultem Clio R3 bude mířit hodně vysoko v klasifikaci 2WD, ono se nedá čekat nic míň, pokud si Zimmermann hodlá udržet průběžné vedení ve výše uvedené klasifikaci. To nyní hájí s náskokem 2 bodů na Roberta Kořístku. Ten bude v Krkonoších startovat se starším speciálem Suzuki Ignis S1600, se kterým na Vysočině a Kopné vybojoval vítězství, ale v Lužických horách nedokončil. Se speciálem Peugeot 206 Kit Car půjde do boje Martin Vlček a bude se snažit o udržení pěkného 3. místa v hodnocení 2WD.
Další skupinkou, která mě osobně u trati moc baví, a věřím, že ostatní diváky rovněž, jsou jezdci třídy 6 na speciálech Citroen C2 R2 Max. V Krkonoších si to, jak v rámci dvoukolek, tak v třídě 6, rozdají posádky Lukáš Pondělíček-Eduard Perski, Marcel Svačina-Ivo Vybíral, Radek Majer-Petr Dufek a třeba i vítěz 2WD na MS Acropolis Rally 2012 Martin Kočí- Lukáš Zámečník.

Rally začíná RZ1 Zámecký Vrch již zítra v ranních hodinách. A to jak vše dopadne se dovíme hned v sobotu, přibližně kolem třetí hodiny odpolední.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Do Trutnova už za měsíc

08.05.2012 21:00

Článek Pavla Hlavatá, Česká rally

Racing-Mania.cz

Změna plánu v Krkonoších!

21.05.2012 21:49

Článek Pavla Hlavatá, Česká rally

Racing-Mania.cz

Rally Krkonoše dětem

29.05.2012 09:51

Článek Pavla Hlavatá, Česká rally

Racing-Mania.cz

130 přihlášených na Krkonoše

05.06.2012 11:14

Článek Honza Froněk, Česká rally

Racing-Mania.cz

Semerádův první absolutní triumf

10.06.2012 10:19

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Zdroj: Billiot Jeremie, planetemarcus.com

/ Další video...