English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rallye České Budějovice – odpočítávání do startu

Zařazeno : VP1204

Radek Vojtěchovský, 19.07.2012 15:25
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4936x


S pozměněnou tváří a zcela naplněnou startovní listinou odstartuje Rallye České Budějovice, která otevře druhou polovinu letošního Volného Poháru.
Rallye České Budějovice – odpočítávání do startu
Rallye České Budějovice – odpočítávání do startu

Tři rozdílné rychlostní zkoušky v poměrně netypickém uspořádání, ale na známých úsecích. To je trať čtvrté soutěže VP. První rychlostní zkouška je rychlejšího charakteru s techničtějšími prvky a několika retardéry pro snížení rychlosti před nebezpečnými úseky. Ta se pojede čtyřikrát a bude otevírat každou ze sekcí. Jedná se o stejnou trať, jako v minulém roce, jen směr průjezdu je opačný. Jako druhý test v sekci se budou střídat úseky Kratochvíle a Krtely. Jsou to dvě varianty „namotání“ náročné technické lesní erzety také známé z minulého ročníku.

A kdo se na tyto erzety vydá? Letošní Volný Pohár si na nezájem posádek stěžovat nemůže, a protože na Rallye České Budějovice pojedou i posádky AUTO Design Cupu, byla o místa na seznamu přihlášených pěkná mela. Původně avizovaná propustnost tratě musela být dokonce navýšena a i tak byla volná místa rozebrána během pár dní.

Do Volného Poháru se přihlásilo 66 dvojic a mezi nimi nechybí obhájce vítězství Šikl ani většina předních posádek s vozy nejsilnější třídy – Zabloudil, Bánský, Filip, Milowský nebo Maňovská. Vynechává pouze Stránský a jeho týmový kolega a lídr hodnocení historiků Koutný. V nižších třídách jsou na startu jak rychlé diesely Musila, Fialy a Šenka, tak dvoulitrové Peugeoty Kupcových, Citroen C2 R2 Bise nebo Škodovka Hary Ředitele. Neodstartuje ale Trojan s vybroušenou Kitovou Felicií.

Nádavkem je ještě 44 přihlášených vozů v rámci AUTO Design Cupu. Neváhejte tedy a vydejte se o víkendu na jih Čech, máte se na co těšit – jak na tratích rychlostních zkoušek, tak v servisní zóně v Sedleci u Českých Budějovic.

Veškeré informacek soutěži, včetně tipů pro diváky, najdete v aktuálním vydání elektronického magazínu Sport Motor News. Mapy a harmonogram jsou umístěny také na stránkách pořadatele www.autodesigncup.cz./ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Rallye České Budějovice se představuje

22.05.2012 10:23

Článek Radek Vojtěchovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Povedená soutěž ve smutném období

26.07.2012 07:48

Článek Radek Vojtěchovský, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ken Block a jeho GYMKHANA 9 [VIDEO]

/ Další video...