English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Pačejov 2012 Preview: Tomáš Kostka opět na vítězné vlně?

Zařazeno : Sprint1206

Jakub Fenzl, 08.08.2012 15:01
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5916x


Třiatřicátý ročník Pačejovské soutěže Fuchs Oil Rally Agropa se ponese v duchu souboje posádek, jak o vítězství, tak o titul v "malém mistráku“.
Pačejov 2012 Preview: Tomáš Kostka opět na vítězné vlně?
Pačejov 2012 Preview: Tomáš Kostka opět na vítězné vlně?

Tomáš Kostka si po nevydařených soutěžích spravil chuť na rallysprintu v Kostelci nad Orlicí, kde vyhrál s náskokem 38 vteřin před Antonínem Tlusťákem. Se svou C4 opět bude chtít opanovat celkovou klasifikaci Pačejovské soutěže a přiblížit se tak zisku titulu, i když je v celkovém hodnocení šampionátu na druhém místě s 90 body, 8 bodů za prvním. Na sedadle spolujezdce se však vedle Tomáše posadí Zdeněk Hrůza.

Tím kdo vede průběžné hodnocení šampionátu, a logicky tak bude chtít dokončit v konkurenci co nejlépe, je Roman Odložilík, Ten však v seznamu přihlášených figuruje s jiným vozem, než jsme u něj zvyklí, a to vozem Lancer  WRC 05 značky Mitshubishi, tedy stejné náčiní, které bude využívat i Antonín Tlusťák. Ten zatím pravidelně boduje, až na Krkonošskou soutěž, kde nestartoval, a drží se tak nablízku boje o titul. Tento trojlístek posádek s vozy WRC platí za nejžhavější kandidáty na zlatý věnec, ale to ovšem z boje o vítězství i pódium nevylučuje ostatní startující.

Pačejov 2012 Preview: Tomáš Kostka opět na vítězné vlně?
Pačejov 2012 Preview: Tomáš Kostka opět na vítězné vlně?

Dalšími soutěžícími se speciály WRC jsou například němci Matthias Kahle s navigátorem Christianem Doerrem (v seznamu přihlášeni s vozem Škoda Fabia WRC). Ti na českých tratích startují celkem často a diváky podél trati baví atraktivním jízdním stylem, který však přináší ovoce i co se konkurenceschopnosti časů týče. S krásným WRC, přesněji Subaru Impreza, bude startovat Jaromír Tomaštík. Ten se na posledním rallysprintu prezentoval 4. místem v celkové klasifikaci, což je jeho letošní nejlepší výsledek. S mladoboleslavským WRC speciálem Fabia bude startovat Karel Trněný, kdežto Petr Leher, který pojede za stejný tým, bude mít k dispozici starší Škodu Octavii WRC.
Pačejov 2012 Preview: Tomáš Kostka opět na vítězné vlně?
Pačejov 2012 Preview: Tomáš Kostka opět na vítězné vlně?

S vozem kategorie R4 (třída 2) bude startovat Jan Sýkora se spolujezdkyní Martinou Škardovou. Se svým Mitshubishi Lancer Evo IX, až na odstoupení kvůli převodovce v Lužických horách, pravidelně bodují a drží si tak v hodnocení šampionátu skvělé 4. místo, ale většina fanoušků nevěří tomu, že by se Jan s touto pozicí spokojil, zvláště je-li tak blízko pódiovým umístěním, o která už tolik bojoval loni. Konkurencí mu budou posádky s produkčními Mitsubishi, rychlý a talentovaný mladík Martin Bujáček a jeho navigátor Marek Omelka či Jaroslav Orsák s Davidem Šmeidlerem. S produkčními vozy se v TOP10 budou chtít umístit také jezdci týmu SF-CZ.CZ Martin Hudec a Jaroslav Pešl, nebo v letošní sezóně ostře sledovaný mladík Václav Kopáček jun. se Subaru Impreza týmu ROTO Plzeň s.r.o.. Pod drobnohledem nejednoho fanouška bude určitě i Jiří Navrátil s Fordem Fiesta S2000, jehož výkony mají stoupavou tendenci, která vrcholila na Kostelecké soutěži 7. místem celkově a krásným 4. místem ve třídě 2.
Pačejov 2012 Preview: Tomáš Kostka opět na vítězné vlně?
Pačejov 2012 Preview: Tomáš Kostka opět na vítězné vlně?

Dvoukolky budou chtít nepochybně ovládnout Jan Černý a Pavel Kohout s Citroenem DS3 R3T, ale jak ve dvoukolkách, tak ve třídě 5 mu bude chtít konkurovat Josef Peták. Vysoko ve dvoukolkách míří i Martin Vlček s Richardem Lasevičem. Ti využívají služeb staršího, ale stále rychlého speciálu třídy 6, Peugeotu 206 Kit Car.

Ve startovce k této krásné soutěži v okolí Pačejova je mnoho dalších posádek, které svými výkony i jízdou vždy nadchnou, připravují divákům zajímavé souboje i zážitky u trati. Výsledky těchto soubojů, ale i celkového pořadí budeme znát tuto sobotu kolem 16. hodiny.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

XXXIII. FUCHS OIL Rally Agropa za dveřmi

25.07.2012 09:55

Článek Miroslav Žitník ml., Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Češi se na Legendách v Itálii neztratili ani letos [+4x V...

/ Další video...