English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

René Dohnal se poprvé představí na Barum Rally

Zařazeno : IRC1209

Ondřej Krajča, 20.08.2012 09:54
Tisknout článek
Kategorie : IRC; zobrazeno : 3508x


Příjmení Dohnal jistě netřeba představovat rallyovým fanouškům, jelikož právě toto příjmení vídáme ve startovních listinách už mnoho let. Tentokrát bude ovšem řeč o mladém a talentovaném pilotu René Dohnalovi.
René Dohnal se poprvé představí na Barum Rally
René Dohnal se poprvé představí na Barum Rally

René Dohnal si na konci měsíce srpna splní svůj soutěžácký sen a poprvé se představí na populární Barum Czech Rally Zlín, která každoročně patří mezi vrcholné podniky Mezinárodního Mistrovství ČR, IRC nebo Mistrovství Evropy. Renda Dohnal pojede, stejně jako na všech letošních soutěžích, na Volkswagenu Polo 16V a zkušeným spolujezdcem Rudolfem Kouřilem.

Kariéra tohoto pilota začala v loňském roce, když jeho prvním startem byla RallyShow Uherský Brod a následně Mikuláš Rally ve Slušovicích, kde startoval s Polem ve třídě 10 a v obou případech svojí třídu vyhrál. Jako začínající pilot se Renda rozhodl jít cestou rallysprintů, kde ho naviguje již zmiňovaný Rudolf Kouřil a vozem VW Polo třídy 10, které je právě předurčené pro začínající piloty. Renda má v letošním roce za sebou pět startů. V Krkonoších a v Kostelci nad Orlicí skončil druhý ve třídě 10 a na Kopné dokonce třídu 10 vyhrál. Na úvodním sprintu sezóny, Rally Vrchovina, ho zastavila technika a v rámci poháru ČR na Valašské rally skončil desátý celkově a třetí ve třídě SA1. „Letošní sezónu pojímáme jako seznamovací a tak se snažíme hlavně závody dojíždět a získávat zkušenosti. Zatím se nám to až na jednu výjimku podařilo a musím zaklepat, že za celou půlku sezony jsem nezažili ani jeden krizový moment a i to nejspíše svědčí o určité opatrnosti se kterou do závodů vstupujeme. Je zbytečné hnát se za dobrými časy, zničit auto a ukončit tak sezónu předčasně. S dosavadním průběhem sezóny jsem jinak velice spokojen a myslím, že postupujeme krůček po krůčku, přesně tak jak jsme si s panem Kouřilem stanovili,“ říká René Dohnal.

Každý soutěžák by se chtěl jednou zúčastnit legendární Barum Rally a tento sen si vyplní i René Dohnal. „Pro mě jakožto kluka vyrůstajícího na Valašsku, je Barum rally srdcová záležitost. Už odmala jsem nevynechal ani jeden ročník a v životě by mě nenapadlo, že se někdy na start této legendární soutěže můžu postavit. Je mi jasné, že jsem si na svá bedra dal velké břímě, ale zkusíme se Barumce postavit čelem a pokořit ji. Jen tak získáme obrovské množství zkušeností, které se jistojistě budou v budoucnu hodit. Do každého závodu jdu s tím, že může být můj poslední, protože financí není mnoho a každá havárie může naše učení na velkou dobu zastavit. Proto si Barum rally pojedeme hlavně užít a ve zdraví se dostat v neděli na cílovou rampu a tím završit můj první snový rallyový rok. Bylo by totiž krásné zkompletovat trio valašských závodů, tedy Valašku, Kopnou a Barumku. Chtěl bych také moc poděkovat našim sponzorům a hlavně mému tátovi bez kterého bych svou kariéru jen horko těžko začínal. Na závěr bych chtěl pozvat všechny fanoušky do servisu, kde si mohou odnést naši letošní podpisovou kartičku a moc děkuju každému, kdo bude našemu bílému Polu fandit. Budeme snít náš sen ,“ dodává na závěr René Dohnal.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Franz Wittmann Skotskou rally nepojede

17.11.2009 19:44

Článek Ondřej Krajča, WRC

Racing-Mania.cz

Čtyři RZ Barumky živě v TV

25.05.2012 12:30

Článek Radek Vojtěchovský, IRC

Racing-Mania.cz

Regulace diváků na rychlostních zkouškách

04.08.2012 06:43

Článek Roman Ordelt, IRC

Racing-Mania.cz

Regulace diváků na rychlostních zkouškách

04.08.2012 21:57

Článek Roman Ordelt, IRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 5.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

GP Ice Race Zell am See 2019

Ostatní, Froněk Honza
GP Ice Race Zell am See 2019 - OstatníGP Ice Race Zell am See 2019 - OstatníGP Ice Race Zell am See 2019 - Ostatní

Dakar 2019

Dakar, RallyRaids, Rally-Mania.cz
Dakar 2019 - Dakar, RallyRaidsDakar 2019 - Dakar, RallyRaidsDakar 2019 - Dakar, RallyRaids

34. Internationale Jänner Rallye 2019

Ostatní, Červ Jaroslav
34. Internationale Jänner Rallye 2019 - Ostatní34. Internationale Jänner Rallye 2019 - Ostatní34. Internationale Jänner Rallye 2019 - Ostatní