English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jeseníky 2012 Preview: Kostka mistrem?

Zařazeno : Sprint1207

Jakub Fenzl, 20.09.2012 10:54
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5466x


Takzvaný “Malý mistrák“ se chýlí ke konci, zbývají dvě poslední soutěže, což znamená vyvrcholení bojů mezi posádkami jednotlivých tříd i absolutního pořadí. Právě absolutního mistra bychom mohli znát už po soutěži v okolí Šternberka.
Jeseníky 2012 Preview: Kostka mistrem?
Jeseníky 2012 Preview: Kostka mistrem?

Tomáš Kostka s Miroslavem Houštěm, vedoucí posádka průběžného hodnocení sprintů, si může s předstihem na Jesenickém rallysprintu obstarat titul mistrů. Disponují 14 bodovým náskokem na druhé v pořadí, Jana Sýkoru s Martinou Škardovou a vozem Mitshubishi Lancer Evo IX R4, takže jejich šance na titul už zde je velmi vysoká. Tomáš Kostka bude opět startovat s Citroenem C4 WRC týmu Regionsport, se kterou vyhrál čtyři z letošních šesti soutěží. Na Kopné a v Krkonoších nedojel, když dvakrát havaroval, na Kopné dost ošklivě. Na vítěznou vlnu se však dokázal vrátit a k tomu přidal i skvělý výsledek na Barum Czech Rally Zlín, když ve velké konkurenci dojel se Škodou Fabia S2000 na třetím místě.

Jeseníky 2012 Preview: Kostka mistrem?
Jeseníky 2012 Preview: Kostka mistrem?

Jan Sýkora bude určitě na soutěži bojovat o své krásné druhé místo v celkovém pořadí šampionátu, ale velmi blízko mu jsou jak Roman Odložilík s Martinem Turečkem (startují se Škodou Fabia S2000), tak i Antonín Tlusťák s Janem Škaloudem (Mitshubishi Lancer WRC 05). Ti na Jana Sýkoru ztrácejí velmi málo a tak lze na trati očekávat velmi zajímavé souboje o každou desetinku. Vozů třídy 13, tedy starších dvoulitrových WRC, bude na Šternberské soutěži více. Krásný speciál Subaru Impreza WRC bude pilotovat Jaromír Tomaštík s Jaroslavem Vrečkou. S WRC automobilky Škoda bude závodit Karel Trněný s Václavem Pritzlem. Ti pojedou s Fabií WRC, na rozdíl od Miroslava Plíhala s Jiřím Strossem, kteří využijí služeb staršího vozu Škoda Octavia WRC.

Zajímavé budou bezesporu také souboje mezi jezdci jednotlivých tříd. Ve třídě 2 se mezi tradiční účastníky s vozy S2000 přidá nově i Petr Leher s Jiřím Skořepou. Ti budou v Jeseníkách startovat se Škodou Fabia S2000. Avšak nebude to premiéra jezdce s vozem S2000, Petr Leher startoval s Fabií S2000 už na letošní 20. Admiral Rally Vyškov. Pro fanoušky podél trati bude určitě zajímavé sledovat, jak obstojí v konkurenci třeba s Janem Dohnalem a Tomášem Gregou na Peugeotu 207 S2000, Jiřím Navrátilem a Jůliem Gálem s Fordem Fiesta S2000 nebo třeba Tomášem Kurkou jedoucím s Mitshubishi Lancer Evo X R4.
Jeseníky 2012 Preview: Kostka mistrem?
Jeseníky 2012 Preview: Kostka mistrem?

Ve třídě 3, tedy třídě produkčních vozů, bude opět velká konkurence. S vozem Mitshubishi Lancer Evo IX bude startovat talentovaná mladá posádka Martin Bujáček a Petra Řiháková, se stejným vozem pojede i letos velmi rychlý Lumír Firla s Michalem Večerkou a Martin Hudec, který jede se špičkovým vozem týmu Semerád Rally. Další kdo bude bojovat o umístění ve třídě 3 s japonským vozem Mitshubishi Lancer deváté generace budou Josef Pátl, Andriy Chepil nebo Také Martin Březík. Služeb konkurenční značky Subaru, přesněji modelu Impreza N14, bude využívat posádka Petr Kačírek a Marcela Ehlová nebo Zdeněk Zdráhala s Markétou Rýdlovou.
Jeseníky 2012 Preview: Kostka mistrem?
Jeseníky 2012 Preview: Kostka mistrem?

V celkovém hodnocení dvoukolek se bude očekávat souboj mezi jezdci speciálů tříd 5 a 6. Se starším, ale stále rychlým speciálem Suzuki Ignis S1600 bude startovat Robert Kořístka s Michalem Drozdem, ti zvítězili na třech podnicích sprintů (Vrchovina, Kopná a Krkonoše), kdežto konkurenti Josef Zimmermann a Pavel Zalabák zvítězili v Lužických horách a v Kostelci nad Orlicí, ale poctivé sbírání bodů z každé soutěže mu vyneslo první příčku mezi vozy s jednou poháněnou nápravou. Zimmermann soutěží s vozem Renault Clio R3. S konkurenčním francouzským vozem Citroen DS3 R3T budou závodit posádky Egon Smékal s Monikou Hýbnerovou a Pavel Mika s Karlem Žáčkem (ti budou využívat služeb speciálu z týmu Tomáše Pletky). Šanci na boj o příčky nejvyšší má určitě také Martin Vlček s Richardem Lasevičem, kteří závodí s Peugeotem 206 Kit-Car z dílen JT Říha Group rally teamu.

Už podle startovky a dosavadního průběhu mistrovství je jasné, že se bude jednat o zajímavé závody s napínavým průběhem. Vítěze 6. AZ Pneu Rally Jeseníky 2012 bychom mohli znát v sobotu po třetí hodině odpolední, kdy se dojede poslední zkouška Tvrdkov - Břevenec 2.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Vlčák v Jeseníkách zaťal drápky

26.09.2012 12:04

Seriál Jiří Dokulil, Česká rally

Racing-Mania.cz

Jeseníky Jirkovi moc nesedly...

26.09.2012 12:02

Seriál Petr Horák, Česká rally

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Racing-Mania.cz

Do Jeseníků s jasnou taktikou

20.09.2012 09:11

Seriál Ondřej Krajča, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2019 - 7. etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...