English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Štajf chce předčit očekávání tipujících

Zařazeno : MMCR1207, Štajf

Karel Špaček, 05.10.2012 08:53
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 7324x


Poslední soutěží Mezinárodního mistrovství ČR v rally bude nadcházející Rally Příbram. Vojtěch Štajf s Marcelou Ehlovou na ní oslaví přesně tři roky od svého prvního společného startu, při premiéře v roce 2009 obsadili skvělou čtvrtou příčku.
Štajf chce předčit očekávání tipujících
Štajf chce předčit očekávání tipujících

Letos by posádka Subaru Czech Rally Teamu na toto umístění ráda navázala dobrým výkonem, opět pojede s novým hatchbackem Subaru Impreza WRX STI. Pokud Vojtěch Štajf v minulosti Rally Příbram dokončil, pokaždé z toho byl skvělý výsledek, v roce 2006 tu dokonce získal titul absolutního vicemistra republiky. Letos však posty nejlepších bývají obsazovány zejména piloty speciálů kategorie Super 2000, což je i jeden z důvodů, proč Štajf nakoukl do první šestice v absolutním pořadí pouze na červnové Rally Hustopeče. Na závěrečném mistrovském podniku by ale opět rád uspěl obdobně, a to i proto, že svorně s navigátorkou Marcelou Ehlovou mají právě tratě středočeské soutěže ve velké oblibě. "Jezdím na příbramskou soutěž opravdu rád, a to přestože jsem na ní absolvoval také dvě nejhloupější havárie mé závodnické kariéry – tu z loňské druhé erzety mají ještě možná fanoušci i v paměti. Letos se nám zatím daří se karambolům úspěšně vyhýbat a moc si přejeme, abychom tuto bilanci udrželi nadále," říká pražský jezdec. "Dosud jsme neměli možnost si pořádně užít náš nový hatchback, tak už jen proto moc toužíme celou soutěž zdolat. Po Barumce jeho komponenty prošly repasemi a kontrolami, takže je opět ve stoprocentní kondici a byla by škoda mu nějak ublížit. Co se týče výsledku, určitě bychom rádi byli samozřejmě co nejvýš, nicméně konkurence se i na poslední dvoudenní soutěži sešla velmi dobrá. V každém případě bychom rádi zklamali ty účastníky naší tipovací soutěže, kteří nám přisuzují pozice až kolem desáté příčky. Pokud ještě někdo s tipem váhá, připomínám, že na rozdíl od Barumky pojedeme opět s modernějším hatchbackem, takže si s Marcelou určitě věříme na vyšší posty. Velké nasazení ze Zlína totiž i v novějším voze hodláme udržet a vybojovat cenné body, které by se hodily k opětovnému vybojování priority ASN.

Já sám si chci Příbram hezky užít i proto, že vůbec nejsem přesvědčen o tom, že by bylo nutné, abych tak jako dosud absolvoval i v příštím roce kompletní seriál MMČR. Postupně se stávám spíše týmovým manažerem, což právě teď na podzim je hodně náročná úloha. Jsme už sice stálicí mezi českými týmy, přesto v složité době není samozřejmě vždycky jednoduché přesvědčit partnery o tom, aby nás podporovali i v další sezóně. Naší prioritou se navíc stává získání prostředků pro starty mladého Mirka Jakeše v našich barvách, neboť věříme, že právě on by mohl být do budoucna důležitým stavebním kamenem našeho Subaru Czech Rally Teamu. Chceme naše dlouholeté zkušenosti s vozy Subaru přenést pro jeho jezdecký růst a s jeho pomocí tuto značku dále držet v české soutěžácké špičce."

Připomeňme, že kromě vozu posádky Štajf – Ehlová bude při Rally Příbram v péči týmu opět také další špičkový hatchback Subaru Impreza WRX STI, se kterým v rámci týmu Duck Racing představí opět Petr Kačírek s Bohumilem Černochem. Naopak poněkud nezvyklé je rozvržení soutěže do formátu sobota – neděle. K tomu poznamenává Vojtěch Štajf: "Chápu, že pro pořadatele bylo asi jednodušší uspořádat to takhle, ale já mám neděli raději jako den odpočinku nebo třeba den pro návštěvu kostela. Nicméně pro nás je alespoň výhodou, že centrum soutěže je od Prahy poměrně blízko. Večerní pivko tak snad přece jen stihneme a já pevně doufám, že budeme moci s jeho pomocí i něco oslavovat."

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Al-Rajhi

/ Další video...