English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Pohár Pirelli zná celkovou vítězku za rok 2012

Zařazeno : Sprint1207, Pirelli, Daňhelová

Petr Eliáš, 05.10.2012 09:35
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 8806x


Rally Jeseníky byla poslední soutěží mistrovství České republiky ve Sprintrally, kde se letos rozhodovalo o bodech do Poháru Pirelli. Ten již ve sprintech zná vítěze, tedy vítězku.
Pohár Pirelli zná celkovou vítězku za rok 2012
Pohár Pirelli zná celkovou vítězku za rok 2012

Rally Jeseníky mají fanoušci motoristického sportu v paměti zapsanou, jako klasickou podzimní soutěž. Každý rok zde více, či méně, zaúřaduje počasí, které už zcela zřetelně dává najevo, že léto už je definitivně pryč. Časté jsou zde ranní mlhy, spadané listí a nejsou výjimkou mokré úseky v lesích. V letošním roce se navíc ve večerních hodinách nad místem konání soutěže přehnala mohutná dešťová přeháňka, která způsobila, že mokrého povrchu bylo více, než mnozí soutěžící předpokládali. Hned po průjezdu prvních soutěžních vozů se také na četná místa na trati rychlostních zkoušek dostaly nečistoty a podmínky na trati byly tedy skutečně velmi obtížné a volba pneumatik nebyla v žádném případě jednoduchá. Právě v těchto těžkých podmínkách se rozhodovalo o celkovém vítězi Poháru Pirelli ve Sprintrally pro rok 2012.

V podhůří Jeseníků se tedy mělo rozhodnout o celkovém vítězi Poháru Pirelli pro rok 2012. Až do poslední chvíle nebylo nic jisté, a jak vypovídá konečná tabulka s celkovým bodovým ziskem, tak na vítězství bylo kandidátů více. Je potěšitelné, že právě ve sprintrally se ukázalo, že Pohár Pirelli není jen pro posádky s nejvýkonnějšími vozy a s největším týmovým zázemím. V Poháru Pirelli mohli pravidelně sbírat body i soutěžní jezdci, kteří v nižších třídách dosahovali kvalitních výsledků. To je právě případ mladé Martiny Daňhelové, která letos v Poháru Pirelli ve Sprintrally celkově zvítězila. Martina, navigovaná svým otcem Vlastimilem Daňhelem, letos ve sprintrally celkem pětkrát zvítězila v hodnocení Poháru Pirelli ve třídě 8 a v Jeseníkách k tomu ještě přidala druhé místo. Po právu se tak Martina Daňhelová stala první ženou, které se podařilo v Poháru Pirelli zvítězit. Gratulujeme. Vítězka Poháru Pirelli si na vyhlášení převezme poukaz na finanční prémii v hodnotě 50 000,- Kč, která byla vypsána jako prémie pro celkového vítěze Poháru Pirelli.  

V Jeseníkách, na předposledním rallysprintu sezony 2012, se závodilo na pneumatikách italského výrobce v Poháru Pirelli ale i v dalších třídách. Ve třídě 5 dojeli do cíle náročné rally Jan Petr s Martinou Strakovou, kteří i díky tomuto výsledku v celkovém hodnocení Poháru Pirelli pro rok 2012 obsadili druhé místo. V tradičně nejsilněji obsazované třídě Poháru Pirelli, tedy ve třídě 9 byli v Jeseníkách nejrychlejší posádkou Ondřej Bisaha s Davidem Zacharem, a přes vynikající výsledky během sezóny nemohl být zařazen do konečného hodnocení, protože mu chybí jeden výsledek. O velké vyrovnanosti účastníků poháru svědčí i to, že loňské vítězné posádce Aleš Kaválek – Jaroslav Miko nestačila ani čtyři vítězství k obhájení pozice a umístila se až na celkově čtvrtém místě.  

Celkové pořadí Poháru Pirelli v roce 2012
  1. Martina Daňhelová/Vlastimil Daňhel  ……………………….  50.000,-
  2. Jan Petr/Renata  Maršálková, Martina Straková ………  25.000,-
  3. Petr Lukašík/Martina Mikulášková ……………………………  15.000,-
  4. Aleš Kaválek/Jaroslav Miko  ……………………………………… 10.000,-
  5. Olga Lounová/Markéta Filáková  ………………………………    5.000,-

V tomto roce se v rámci Poháru Pirelli také premiérově bojovalo o vítězství v Dívčím Poháru, kde se samozřejmě jednoznačnou vítězkou stala i celkové vítězka Poháru Pirelli, Martina Daňhelová, která získá kromě jiného navíc ještě autokosmetiku značky SONAX. Martině daňhelové tedy ještě jednou gratulujeme.

Ceny vítězům Poháru Pirelli budou předány na vyhlášení, jehož termín bude ještě upřesněn. Značka Pirelli je jediným výrobcem pneumatik pro automobilové soutěže rally, který podporuje soutěžní jezdce vypsaným značkovým pohárem. V Mistrovství České republiky ve Sprintrally je pro letošní rok tedy jasno, ale o vítězi Poháru Pirelli v mezinárodním mistrovství České republiky v rally se bude rozhodovat už o nadcházejícím víkendu v Příbrami.

Více informací o Poháru Pirelli vám podají pracovníci firmy Motorsport, spol.s r.o.,na telefonu 724 208 808 nebo na mailu kominek@motorsport.cz nebo podhajsky@motorsport.cz.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Pirelli končí ve WRC

Pirelli končí ve WRC

13.11.2016 17:35

Článek Honza Froněk, WRC

Pohár Pirelli v rally i v roce 2014

Pohár Pirelli v rally i v roce 2014

12.04.2014 11:01

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Racing-Mania.cz

Jak bude pokračovat projekt Pirelli Star Driver?

22.10.2010 09:36

Článek Radek Vojtěchovský, WRC

Racing-Mania.cz

Pohár Pirelli 2011 zná své vítěze

16.11.2011 08:05

Článek Petr Eliáš, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Tidemand

/ Další video...