English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Bitvu o Valašského krále vyhrál Tlusťák [SOUHRN]

Zařazeno : Sprint1208, Tlusťák

Radek Vojtěchovský, 21.10.2012 16:16
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 9433x


Timeseal MČR Sprintrally vyvrcholilo závěrečným podnikem v okolí Vsetína. Při neúčasti jistého šampióna Kostky se o vítězství porvali Tlusťák a Tomaštík s vozy WRC. Pojďme si projít výsledky poslední letošní mistrovské soutěže na území ČR.
Bitvu o Valašského krále vyhrál Tlusťák
Bitvu o Valašského krále vyhrál Tlusťák

Pokud se Kopné říká "Mezinárodní mistrovství Zlínského kraje", tak okolo Vsetína se dnes konal jeho druhý podnik. Již ze startovní listiny bylo zřejmé, že prim budou hrát domácí jezdci, ať již v absolutním pořadí (Tlusťák - Lancer WRC, Tomaštík - Impreza WRC), tak ve třídě 2 (Odložilík, Jakeš, Jelínek - všichni Fabia S2000) a i třídě 3 (Březík - Lancer, Růžička - Impreza nebo Pantálek - Lancer).

Nejlépe do soutěže vstoupil Jaromír Tomaštík, který první dvě zkoušky zajel, jako kdyby Subaru Impreza WRC S12 ze své dílny ukradl. Ve druhé sekci ale dokázal Antonín Tlusťák odpovědět, nejprve stáhl sedm desetin z pětivteřinového náskoku Tomaštíka, následně naplno využil soupeřova zaváhání na druhém Santově (probržděný vracák nad Valašskou Bystřicí) a posunl se do vedení, aby na druhé Vesníku zase kontroval jezdec se Subaru. Závěrečná dvojice zkoušek se již odjela podle Tlusťákových not, když přidal rovných pět sekund ke svému náskoku. Ten se v cíli rovnal jedenácti sekundám. Třetí místo absolutně během celé soutěže ani jednou neopustil Roman Odložilík, který ani tentokrát nenasadil vůz specifikace WRC a vzal za vděk vozem "ze své zahrádky", tedy Fabií S2000. Od začátku udával tempo ve třídě 3, zdatné soupeře ale našel v mladém Jakešovi (premiéra s Fabií S2000) a o třetí místo v šampionátu bojujícím Sýkorovi (tradičně Lancer EVO IX R4). Ti se seřadili ve dvaceti vteřinách za ním na čtvrtém a pátém místě absolutně. Šesté místo (třetí ve třídě 13) si vyjel Miroslav Plíhal se Škodou Octavia WRC, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře. Pro sedmé místo dosprintoval finišující Jan Jelínek, který poprvé startoval s Fabií S2000. Na závěrečném testu za sebe odstunul vítěze třídy 3 Martina Kočiho, který jen o 2,2 vteřiny udolal místního Martina Březíka. Elitní desítku pak uzavřel Martin Hudec, který také až v úplném závěru přeskočil do té doby desátou příčku hájícího Tomáše Růžičku a debutanta za volantem WRC Tomáše Ondreje ze Slovenska.

Také předokolky se staly kořistí Moravanů, hodnocení 2WD a třídu 5 vyhrál Egon Smékal (Citroen DS3 R3T), druhý ve 2WD a první ve třídě 6 dojel Martin Vlček (Peugeot 206 Kit Car), stupně vítězů ve třídách pak doplnili Vágner a Kořístka s vozy S1600 mezi pětkami a Vopatřil se Srbem s vozy R2 v šetkách.  Ve třídě 7 se o vítěztví prali Čonka s Fabií proti Lošťákovi s Felicí a když se Lošťák na předposledním testu dostal do vedení nepodařilo se mu dokončit závěrečnou zkoušku, havaroval a z vítězství se radoval Čonka. Také ve třídě 8 se změnilo jméno vítěze na závěrečné RZ, když Roman Stromšík s Opelem Astra předstihl svého jmenovce Martince, který startoval s Hondou Civic. Ve třídě 9 dokázal i přes penalizaci 10 vteřin zvítězit Adam Kobliha před Ondřejem Bisahou, oba logicky na Hondách Civic VTi. Mezi papírově nejslabšími vozy třídy 10 se o nejlepší časy tahali jediní dva startující René Dohnal a Michael Vaňhara, ale proti Vaňharovi hrála velká penalizace a tak si pro vítězství jel Dohnal, ale zradila ho v závěru technika. Dieselům vládl Pavel Urban s Fabií před Liborem Horákem s větší Octavií. Pohár se stal jasnou záležitostí Jiřího Kašpara s áčkovou Octavií. Jeho soupeři s Lancery tentokrát nestartovali a Jiří Svoboda se Kitovou Octavií po zrychlení na RZ 2 na trojce svoji snahu přehnal a havaroval. Pro druhé místo si pak dojel Viktor Mechl s Felicií Kit Car.

PSG - Partr Rally Vsetín 2012:
1. Tlusťák A. - Tomeček M. (Mitsubishi Lancer WRC 05) 37:24,3
2. Tomaštík J. - Vrečka J. (Subaru Impreza WRC '06) +11,0
3. Odložilík R. - Tureček M. (Škoda Fabia S2000) +43,8
4. Jakeš M. - Norek I. (Škoda Fabia S2000) +51,9
5. Sýkora J. - Houšť V. (Mitsubishi Lancer Evo IX R4) +1:03,3
6. Plíhal M. - Stross J. (Škoda Octavia WRC) +1:35,2
7. Jelínek J. - Machů P. (Škoda Fabia S2000) +1:39,3
8. Koči M. - Zámečník L. (Mitsubishi Lancer Evo IX) +1:42,9
9. Březík M. - Omelka M. (Mitsubishi Lancer Evo IX) +1:45,1
10. Hudec M. - Picka P. (Mitsubishi Lancer Evo IX) +1:51,1

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Tlusťák nekončí spolupráci s Mitsubishi

04.11.2011 08:40

Článek ZLIN PRESS production , Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Divoká 8. etapa Martina Kolomého a Jaroslava Valtra na VIDEU

/ Další video...