English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

IV. MOGUL Testovací RZ Žiželice včetně rally kempu - základní informace  

Zařazeno : Žiželice

Petr Eliáš, 09.02.2013 14:11
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 6286x


Testovací rychlostní zkouška Žiželice ve svém čtvrtém ročníku představí i rally kemp pro jezdce, kteří chtějí získat licenci pro řízení silných čtyřkolek.
IV. MOGUL Testovací RZ Žiželice včetně rally kempu - základní informace  
IV. MOGUL Testovací RZ Žiželice včetně rally kempu - základní informace  

Středočeská obec Žiželice nedaleko Chlumce nad Cidlinou je automobilovým soutěžím rally nakloněna více, než je v České kotlině obvyklé. V okolí obce se na obslužných komunikacích, které zde vznikly v době výstavby dálnice D 11 (Praha - Hradec Králové), uskuteční už čtvrté oficiální testování soutěžních vozidel na uzavřené a plně zabezpečené trati. IV. Mogul Testovací RZ Žiželice je jediným oficiálním testováním zařazeným v kalendáři Autoklubu ČR a jezdci zde dostávají legální možnost vyzkoušet si funkčnost svého soutěžního vozu a osvěžit si svoje řidičské návyky po dlouhé zimní přestávce. Oficiální charakter testování zaručuje, že trať je postavena a zabezpečena v souladu s nařízeními Autoklubu ČR. V místě rally budou k dispozici techničtí komisaři, kteří můžou radou  účastníkům pomoci.
 
 Pořadatelé IV. Mogul Testovací rally Žiželice se snaží posunovat stále dál a naslouchají účastníkům v jejich názorech. I z toho důvodu je letos nově přesunuté ředitelství soutěže přímo do servisního areálu, který bude umístěn v prostorách potravinářské společnosti Crocodille na okraji Žiželic. Ze servisní zóny je to na start rychlostní zkoušky zhruba 2 kilometry a na jejím startu bude zřízen i mobilní dispečink. IV. Mogul Testovací RZ Žiželice bude v tomto roce zařazená mezi rally kempy, kde budou moci jezdci po absolvování postoupit do vyšší výkonnostní třídy a požádat o vydání licence jezdce pro řízení vozidel s pohonem čtyř kol. Bližší údaje o rally kempu zveřejní na svých stránkách Autoklub ČR.
 
Trať IV. Mogul Testovací RZ Žiželice, která je v současné době v ČR ojedinělá tím, že po mostě překonává dálnici D 11,  bude stejná, jako v loňském roce a jezdci si budou moci vyzkoušet svá vozidla na rychlých i pomalých úsecích, kde nechybí prudké zatáčky i vlásenky. Celý povrch RZ je tvořen kvalitním asfaltovým kobercem. "Díky nadstandardním vztahům s obcí můžeme využít silnice v katastru obce pro postavení technické a bezpečné trati testovací rychlostní zkoušky. Samozřejmě teď netušíme, jaké bude počasí 30. března, ale se sněhem příliš nepočítáme. I za takových okolností by se ale IV. Mogul Testovací RZ Žiželice uskutečnila a sněhový ročník už jsme v minulosti zažili. Tehdy jsme ale akci pořádali mnohem dřív. V tuto chvíli je na jednom úseku trati díky vodě stékající z polí velký brod. Jezdce ale spíš bude zajímat, že na trati budou postaveny standardní i nestandardní retardéry podle nových sportovních řádů tak, aby si je mohli vyzkoušet. Průjezdy testovacím úsekem budou neomezeny a dopoledne pojedeme jedním směrem a odpoledne se průjezdy otočí,“ říká ředitel IV. Mogul Testovací RZ Žiželice Mgr. Adam Eliáš. Zkrátka nepřijdou ani diváci, pro než bude vytvořeno několik diváckých zón, kde jedna z nich bude komentovaná. Další informace o IV. Mogul Testovací RZ Žiželice najdete na internetových stránkách www.rdpromotion.com  , kde lze v současné době stáhnout Zvláštní ustanovení a přihlášku. Sledujte informace a zprávy o IV. Mogul Testovací RZ Žiželice i na facebooku: https://www.facebook.com/RDPromotion/ Zpět na přehled článků

/Související články

7. Testovací RZ Žiželice se blíží

7. Testovací RZ Žiželice se blíží

22.02.2016 11:20

Článek Zuzana Justová, Česká rally

Racing-Mania.cz

Pozvánka na II. Autoslalom Žiželice

07.02.2011 15:35

Článek Zuzana Eliášová, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/7. TRZ ŽIŽELICE 2016: Atraktivní seznam přihlášených

/ Další video...