English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Dnes 29.3. končí příjem přihlášek na „Vrchovinu“, pojede i Kostka

Zařazeno : Sprint1301

Karel Špaček, 29.03.2013 08:48
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6278x


Den po dni přibývá na stole organizačního výboru Rally Vrchovina víc a víc přihlášek. Do Slavonic se chystají všichni loňští medailisté, mezi osmdesátkou dosud známých účastníků nechybí ani další špičkové domácí, ale i polské posádky.
Dnes 29.3.  končí příjem přihlášek na „Vrchovinu“, pojede Kostka
Dnes 29.3. končí příjem přihlášek na „Vrchovinu“, pojede Kostka

Informace o blížící se soutěži, konané v termínu 5. – 6. 4. 2013, se postupně objevují na internetových stránkách www.rallyvrchovina.cz. Sezóna nám začíná a už v tuto chvíli je jasné, že Rally Vrchovina 2013 bude mít špičkově obsazenou startovní listinu! Oproti původnímu očekávání se již ozvala dokonce i loňská vítězná posádka Tomáš Kostka – Miroslav Houšť, opět tak bude možné obdivovat sepětí krásy špičkového vozu Citroën C4 WRC s pozadím malebných Slavonic. Kostka s Houštěm loni právě na Rally Vrchovina učinili první krok k národnímu titulu šampiónů ve sprintrally, když dokázali udolat druhého Jana Sýkoru i třetího Romana Odložilíka. I tito dva jezdci jsou již na seznamu přihlášených, máme se tedy skutečně nač těšit.

Dalším příjemným překvapením jsou i ohlášení jezdci z Polska – Lukasz Habaj i Marius Malyszczycki tam se svými lancery patří ke špičce třídy 3 a naši piloti s jejich udoláním budou mít spoustu práce. Maciej Rzeznik zase na Vrchovině doplní paletu vozů kategorie Super 2000. Ty jsou doposud přihlášeny čtyři, což je o jeden méně než „wéercéček“ starších roků výroby (tedy těch s dvoulitrovým motorem). Mezi nimi určitě nebude k přehlédnutí zajímavý design Škody Octavia WRC, kterou tým Profiko připravuje pro litoměřického Miroslava Plíhala. Tento mladý talent přesně před rokem absolvoval v tomto voze svou ostrou premiéru, od té doby urazil ale pořádný kus cesty: „Před rokem na Vrchovině jsme si užili spoustu starostí s autem, které jsme ještě nedokázali ideálně ovládat, navíc jsme tehdy bojovali s technickými problémy. Auto nás ale bavit nepřestalo a myslím, že jsme se s ním v průběhu roku naučili. To bychom teď rádi předvedli i divákům,“ usmívá se třiadvacetiletý jezdec.

Svoji loňskou bitvu chtějí ve Slavonicích zopakovat také Robert Kořístka a Josef Zimmermann. Tehdy oba zahajovali sezónu, která z nich udělala jednak rivaly v boji o post nejlepšího „sprintového dvoukolkáře“, také ale přátele. No a letos to může být obdobné – Moravan i Severočech svorně přestoupili do třídy 3 a budou je oba čekat nové zkušenosti s vozem se všemi poháněnými koly, také ale těžká konkurence. Kromě výše zmíněných polských jezdců se ukáže i skvělý mladík Miroslav Jakeš, předvedou se však i další dravci Lumír Firla nebo Jaroslav Pešl. Mezi „dvoukolkami“ se budou Petákovi (a jeho vozu Renault Clio R3) snažit konkurovat zejména Egon Smékal a Pavel Mika s dalšími vozy kategorie R3, šanci budou mít i „šestnáctistovky“ v podání Martina Vlčka či Dana Zpěváka. Zejména pánská část fanoušků se těší na další premiéru – poprvé se na rychlostních zkouškách představí zbrusu nová posádka Martina Daňhelová – Karolína Jugasová. Obě „Julie“ pojedou pohromadě s Romeem (tedy přesněji s vozem Alfa Romeo 147) a nepochybně se budou snažit bojovat o prvenství nejen v Dámském poháru, ale i ve velmi silně obsazené třídě 8.
Jak vidno, už teď je zájem o Rally Vrchovina veliký, nechme se tedy překvapit, kdo všechno se ještě na seznamu přihlášených sejde. Ještě jednou dodejme, že uzávěrka je již v pátek 29.3., a to v odpoledních hodinách.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Dvakrát třetí a průběžně první

05.05.2013 10:29

Článek Ondřej Krajča, Česká rally

Racing-Mania.cz

Vlčák prověřil tuhost karoserie

12.04.2013 10:55

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Racing-Mania.cz

LB Trans Racing v zájmu kamer

12.04.2013 08:11

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Racing-Mania.cz

Jiří Sojka: Swift mě mile překvapil

12.04.2013 08:02

Článek Dalibor Benych, Česká rally

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Úspěch značky ŠKODA v Číně: Kopecký korunuje grandiózní s...

/ Další video...