English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rally Krkonoše 2013 se blíží

Zařazeno : Sprint1304

Pavla Hlavatá, 02.04.2013 22:42
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6186x


S přibližujícím se termínem zveřejnění zvláštních ustanovení se pomalu ujasňují detaily k průběhu Rally Krkonoše 2013. Ta se ve dnech 7. – 8. 6. pojede jako součást Timeseal Mistrovství ČR ve sprintrally, Poháru ČR v rally a České Trophy – Rally pravidelnosti.
Rally Krkonoše 2013 se blíží
Rally Krkonoše 2013 se blíží

Jak se v kuloárech šeptá již od loňska, tradiční podkrkonošská soutěž se posune blíže k horám. Jejím centrem se stává Vrchlabí. Díky podpoře ze strany představitelů města se pro soutěž našlo také vhodné zázemí. Servisní zóna pro závodní vozy bude v těsné blízkosti Kulturního domu Střelnice na parkovišti ve Vančurově ulici.

V prostorách Střelnice notoricky známých z filmu „Hoří, má panenko“ bude umístěno ředitelství soutěže spolu se zpracovateli výsledků, delegovanými činovníky a dispečinkem. Na nepříliš vzdáleném náměstí T. G. Masaryka se odehrají jak technická přejímka, tak představení posádek, start i cíl soutěže.

Na závodníky čekají náročné tratě v horském prostředí, které důkladně prověří také jejich vozy. Z kopce do kopce, serpentinami i po rovinách, lesem i mezi pastvinami a loukami. V rámci opatření pro zvýšení bezpečnosti posádek se objeví zpomalovací retardéry. Pro fanoušky budou v bezpečných místech vyhrazeny divácké zóny.

Další novinkou letošního roku jsou zcela nové stránky Rally Krkonoše na Facebooku dostupné na http://www.facebook.com/pages/Rally-Krkono%C5%A1e/141598942679354. Nahrazují tak původní skupinu soutěže, která má momentálně téměř 200 členů – ať už z řad organizátorů, jezdců, novinářů, diváků nebo fanoušků. Vedle internetových stránek by se tak Facebook měl stát o něco důležitější komunikační platformou, než byl doposud.

Obměn dozná také tým organizátorů. Svou roli zde hraje také stěhování centra rally. Součástí pořadatelského týmu nadále zůstávají týmy Mirka Krčmáře, Oldy Babáka a Zdeňka Říhy. Za všechny nové spolupracovníky jmenujme např. Jiřího Bachtíka, který bude mít na starosti jednu z rychlostních zkoušek. Je posledním mistrem republiky v rally v kategorii Škoda 120 LS a do Rally Krkonoše se zapojí i se svým tehdejším spolujezdcem Jaroslavem Bajerem a partou mechaniků a fanoušků, kterým automobilové soutěže dodnes nedají spát.

Jak se nováčci poperou s novými úkoly a zkušení organizátoři s novými výzvami v jiném prostředí a s náročnými rychlostními testy? Na to se přijďte podívat do Vrchlabí ve dnech 7. – 8. 6. 2013, kdy se zde uskuteční čtvrtý díl Timeseal Mistrovství České republiky ve sprintrally!

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Rally Krkonoše 2013 se blíží

02.04.2013 22:42

Článek Pavla Hlavatá, Česká rally

Racing-Mania.cz

Počasí míchá kartami

03.06.2013 23:22

Článek Pavla Hlavatá, Česká rally

Racing-Mania.cz

Krkonoše záležitostí Sýkory [SOUHRN]

08.06.2013 16:39

Seriál Radek Vojtěchovský, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Top moment 6.etapy

/ Další video...