English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

V Klatovech už přepočítávají přihlášky před uzávěrkou

Zařazeno : MMCR1302

Karel Špaček, 05.04.2013 15:46
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4578x


Meteorologové začínají opatrně tvrdit, že se letos jara opravdu dočkáme. Je tedy naděje, že si i letos budeme moci dopřát pohledu na krásné soutěžní vozy na klatovském náměstí třeba i pod dohledem hřejícího sluníčka.
V Klatovech už přepočítávají přihlášky před uzávěrkou
V Klatovech už přepočítávají přihlášky před uzávěrkou

Již teď je na obě chystané soutěže přihlášeno v součtu téměř devadesát posádek, poslední termín k zápisu do startovní listiny se ale rychle blíží – je jím pondělí 8.4.

Pořadatelé 48. Rallye Šumava Klatovy a 22. Historic Vltava Rallye už odpočítávají dny chybějící do slavnostního startu, den po dni si ale také mohou odškrtávat z dlouhého seznamu další a další splněné úkoly. Už v polovině března se uskutečnilo v prostoru budoucí janovické servisní zóny školení činovníků jednotlivých rychlostních zkoušek, těm byly o týden později předány také jejich konkrétní úkoly. Poslední březnový den pak organizační tým prohlédlo celou trať a ocenilo, že mnohde již byli pomocí letáků místní občané upozorněni na případné uzavírky silnic. „V tomto směru byly rychlostní zkoušky v pořádku, trochu mne ale zaskočilo, když jsme na jednom z nejvyšších míst naší soutěže potkali na vozovce i běžkaře. To už jsem si začal říkat, že by se raději mělo do startu výrazněji oteplit,“ směje se ředitel obou soutěží Jiří Valenta.

Do startu ale zbývají ještě dva týdny, takže počasí má dost času na reparát a lze-li věřit meteorologům, měly by se v druhé polovině dubna teploty držet výrazněji nad nulou. Dobrou zprávou je i rostoucí počet příchozích přihlášek. Pro soutěž Mezinárodního mistrovství ČR soudobých vozů je zatím na seznamu přes třicet posádek včetně vítěze z let 2007 a 2009 Václava Pecha, ale také nejlepšího jezdce ročníku 2002, Karla Trojana. Tento Středočech v posledních letech sice nestartuje v šampionátu pravidelně, účast na Rallye Šumava Klatovy si ale stejně jako loni nechce nechat ujít. Přihlášeny jsou už teď i tři vozy Škoda Fabia Super 2000. To je skutečný technický skvost, který loni obsadil kompletní klatovské stupně vítězů – a i tentokrát má zejména Jaromír Tarabus ty nejvyšší ambice. Zajímavá informace dorazila z dalekého Finska. Do Klatov se chystá sbírat zkušenosti s asfaltovými soutěžemi talentovaný Risto Immonen, jenž nedávno při lotyšském zastavení evropského šampionátu zvítězil mezi piloty vozů s jednou poháněnou nápravou. Na jihozápadě Čech tak bude jeho výkonnost zajímavým srovnáním pro naši špičku kategorie 2WD.   

No a dokonce téměř šedesát historických vozů se chystá do bojů v rámci „Vltavy“, přičemž další přihlášky jsou napjatě očekávány. V rámci evropského mistrovství přibyli v posledních týdnech pro loňského vítěze Jensena (a jeho Lancii Rally 037) velmi atraktivní soupeři – rychlý Rakušan Wagner s krásným vozem Porsche, ale také Němec Werner vodící silné Audi Quattro. Naši jezdci si tradičně dávají s oznamováním své účasti načas. A tak se až v posledních desítkách hodin ukázalo, že kromě dříve ohlášeného vozu Subaru Legacy přijedou dokonce dva „nadupané“ Fordy Sierra RS Cosworth – derby Jiřího Navrátila s jeho bývalým spolujezdcem Jiřím Káňou může být jednou z ozdob soutěže. Je jasné, že bude nač se dívat, a to ještě chybí pár dní do definitivní uzávěrky přihlášek. Ta je stanovena na pondělí, 8.dubna.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Šumavský debut Ondřeje Bisahy

26.04.2013 17:49

Seriál Jakub Hofbauer, Česká rally

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Racing-Mania.cz

V Klatovech už jsou všichni favorité

18.04.2013 18:21

Článek Karel Špaček, Česká rally

Racing-Mania.cz

Návrat z pauzy

18.04.2013 18:17

Článek Vlastimil Dědic jun., Česká rally

Racing-Mania.cz

Klatovský organizační tým omlazen

24.01.2013 17:14

Seriál Karel Špaček, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: 9.etapa [ZRUŠENO]

/ Další video...