English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Portugalsko II. etapa: Duo továrních Volkswagenů vládne v Portugalsku

Zařazeno : MS1304, Ogier

Jakub Fenzl, 13.04.2013 19:02
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3921x


Mohlo by se zdát, že si po odstoupení Sorda mohl Ogier na čele ulevit, ale po tom co avizoval rychlost svého týmového kolegy a to, že jeho vůz není úplně 100%, nebylo k dramatu zrovna daleko.
Portugalsko II. etapa:  Duo továrních Volkswagenů vládne v Portugalsku
Portugalsko II. etapa: Duo továrních Volkswagenů vládne v Portugalsku

Na druhém průjezdu testem Santana de Serra si však Ogier připsal nejlepší čas, když o 4,6 vteřin porazil svého týmového rivala Latvalu, který už se víc než na Hirvonena, soustředí na vlastní rychlost. Hirvonen dojel třetí, ale s DS3 WRC ztratil na duo Volkswagenů 10 vteřin a jeho ztráta na průběžně druhého Latvalu činila více než 33 vteřin. O svou pozici se však strachovat nemusel, protože čtvrtý Novikov ztrácel už 2 a půl minuty. Celkovým pořadím se po rychlostce propadl Polák Kosciuszko, když u svého Mini poškodil zadní kolo. Nejrychlejší speciál třídy 2 byla stále Škoda Fabia S2000 Esapekky Lappiho, který si na zkoušce připsal 12. čas. Expilot F1, Robert Kubica, si po zkoušce opět postěžoval na problémy s řazením jeho DS3 RRC, ale i přesto byly jeho časy velmi pěkné, vzhledem k nezkušenosti se šotolinovými podniky.

Portugalsko II. etapa:  Duo továrních Volkswagenů vládne v Portugalsku
Portugalsko II. etapa: Duo továrních Volkswagenů vládne v Portugalsku

Rychlostní zkouška číslo 10, Vascao 2, kterou jako první absolvoval Ostberg, byla podle jeho slov velmi náročná, hlavně kvůli čištění stopy, která po druhém průjezdu není ideální pro vozy WRC (nutno podotknou, že i přes tento fakt jel velmi rychle). Podle splitů však vypadalo, že Martina Prokopa postihly problémy, což byla smůla vzhledem k jeho dobré celkové pozici. Ve stopce si jen Martin povzdechl nad poškozením jeho zadní poloosy, které ho velmi zpomalilo. V cíli se čekalo také na trio Hirvonen-Latvala-Ogier. První jmenovaný zajel 3. čas a v cíli si povzdechl, že pneumatiky v Portugalsku trpí a že se ztrátou na Latvalu už půjde jen těžko něco udělat. Latvala ve zkoušce útočil na dílčí vítězství, ale Ogier ke konci zřejmě reagoval na Latvalovy splity, zrychlil a zkoušku vyhrál. Až po nich do cíle dorazil Kosciuszko, který se v rychlostce potýkal s blíže nespecifikovanými problémy s vozem. Tovární jezdec Škodovky Lappi jel velmi rychle, ale také v klidu jak sám zmínil ve stopce po zkoušce a díky problémům Kosciuszka se posunul na 9. místo průběžného hodnocení soutěže. Sepp Wiegand v cíli postrádal Roberta Kubicu, kterého na trati nespatřil, a bylo tak pravděpodobné, že už nehodlal s problémy s řazením pokračovat dál, neboť to bylo velmi náročné pro jeho ruku a vydal se rovnou do servisu.

Portugalsko II. etapa:  Duo továrních Volkswagenů vládne v Portugalsku
Portugalsko II. etapa: Duo továrních Volkswagenů vládne v Portugalsku

Posledních bezmála 23 kilometrů druhé etapy nejlépe zvládl Sebastian Ogier a jen tak potvrdil svou dosavadní dominanci. Jeho týmový kolega Latvala (3. čas v testu) svou rychlostí jen stvrdil nadvládu týmu VW a svou průběžnou pozici. Mikko Hirvonen (2. čas v testu) ve stopce testu zmínil, že snažil jet opravdu rychle, ale že zkoušky jsou velmi náročné, a to jak na jezdce, tak na pneumatiky a do třetí etapy tak přenocuje na bronzovém stupínku. Martin Prokop se velmi trápil, kvůli poškození poloosy ztrácel každým kilometrem a hezký výsledek byl rázem fuč. Vzestupný charakter má jízda talentů Mikkelsena a Lappiho, kteří si nevedou špatně. Lappi kromě vedení ve WRC2 a třídě 2, hájí také 8. místo cekového hodnocení soutěže.

Zítra pokračuje Portugalská rally III. etapou, která začne po deváté hodině našeho času a vítěze Vodafone Rally de Portugal 2013 bychom měli znát kolem třetí hodiny odpoledne.

Výsledky po II. etapě
1. Ogier S. / Ingrassia J. VW Polo R WRC
2. Latvala J. / Anttila M. VW Polo R WRC +34.8
3. Hirvonen M. / Lehtinen J. Citroen DS3 WRC  +1:08.5
4. Novikov E. / Minorová I. Ford Fiesta R WRC  +4:23.9
5. Al-Attiyah N. / Bernacchini G. Ford Fiesta R WRC  +6:19.2
6. Mikkelsen A. / Markkula M. VW Polo R WRC  +7:22.3
7. Kuipers D. / Buysmans R. Ford Fiesta R WRC  +8:29.0
8. Lappi E. / Ferm J. Škoda Fabia S2000  +10:49.3
9. Al-Qassimi K / Martin S. Citroen DS3 WRC  +11:09.9
10. Prokop M. / Ernst M. Ford Fiesta RS WRC  +11:10.0

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC - Rally Portugal 2011 - Loeb and Ogier (Citroën)

/ Další video...