English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

V Klatovech odstartuje historicky nejvyšší počet renaultů

Zařazeno : MMCR1302, Peták

Top Media, 18.04.2013 09:53
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4101x


Clio R3 Czech Trophy 2013 vyráží vstříc dalším duelům speciálů Renault Clio R3. Šest nadcházejících soutěží kalendáře MMČR rozhodne o třetím celkovém vítězi tohoto poháru. Mezi účastníky nechybí ani loňští vítězové Josef Peták s Alenou Benešovou.
V Klatovech odstartuje historicky nejvyšší počet renaultů
V Klatovech odstartuje historicky nejvyšší počet renaultů

Právě příbramský Josef Peták se také nejvýše postaveným jezdcem přihlášených účastníků Clio R3 Czech Trophy 2013 ve startovní listině šumavské soutěže. Společně s Alenou Benešovou povezou startovní číslo 17.

Josef Peták podstoupil v zimní pauze operaci kyčelního kloubu, ale při úvodním rallysprintu na Vrchovině si už vyzkoušel svou “zbraň“ pro Rally Šumava. Konkurence se tento „veterán“ určitě nebojí.

„Čím větší konkurence, tím lépe. A to platí nejen o hodnocení poháru, ale rovněž souboje ve dvoukolkách. S cliem jsem se loni sžil, a tak letos určitě nechci prodat kůži lacino,“ říká před klatovským startem Josef Peták.

Silným tandemem bude na Šumavě i dvojice zkušených pilotů Milan Kneifel (st. č. 21) a Jiří Trojan (st. č. 23), kteří se loni v konečném hodnocení Clio R3 Trophy umístili za příbramským konkurentem.

„Na Šumavě jsem dva roky nestartoval. Naposledy v roce 2010 s ignisem, když jsem ve dvoukolkách po zajímavém souboji jen těsně podlehl Jirkovi Skoupilovi. Určitě si na něj všichni na šumavských vložkách opět vzpomeneme,“ potvrzuje zlínský Milan Kneifel.

Ale ani další čtveřice účastníků Clio R3 Trophy není bez šancí na čelní příčky. David Štefan (st. č. 24) se do poháru vrací po roční pauze, kdy přepustil tratě dvoudenních podniků otci Romanovi. Na testu v Žiželicích si vyzkoušel spolupráci s novým spolujezdcem Ondřejem Vichtorou.  

„Ze začátku se chci hlavně s Ondrou sehrát a poté postupně zrychlovat. Do sezony jdeme s novým, již ´správným´ motorem, a tak Šumavu bereme jako takový velký test. V průběhu závodu se chci vyvarovat zbytečných chyb a určitě nechci být poslední,“ žertuje David Štefan.

Solidní výsledky ve sprintech má na svém kontě i dvojice Vlastimil Maxa - Štěpán Palivec (st. č. 26). Nechyběl ani na Vrchovině, Šumava pro něj bude premiérou v MMČR.

Klatovská soutěž je prozatím velkou neznámou i pro Patrika Rujbra (st. č. 31). Ten před sezonou vyměnil lancer desáté evoluce za dvoukolku. Zrádnosti šumavských vložek bude poznávat s Petrou Řihákovou, která v posledních letech absolvovala Šumavu v produkčních vozech.

„Šumavu bych charakterizoval jednoduše – nová spolujezdkyně, nová trať a nový vůz. Sice jsem už absolvoval nějaké testovací kilometry, ale přechod ze čtyřkolky do dvoukolky bude zásadní změnou. Až v závodě uvidíme, jak se s tím vyrovnám. Pocitově je Clio R3 určitě větší závodnička. Rád bych se pohyboval někde v půlce pohárové klasifikace,“ doufá Patrik Rujbr.

Poslední Renault Clio R3 v sedmičlenném pohárovém poli bude pilotovat Michal Kravec (st. č. 35).

„Na prahu úvodního závodu si troufnu tvrdit, že nás čeká velmi zajímavá sezona. Sedm dvojic na startu je naším historickým rekordem a věřím, že tato číslovka nemusí být nepřekonatelná. Rád bych všem popřál do sezony hodně zdaru, sportovního štěstí a hlavně šťastné projetí cílové rampy v Klatovech," říká před startem promotér Clio R3 Czech Trophy 2013 Zdeněk Pekárek.

Kalendář Clio R3 Czech Trophy 2013:
18. - 20. 04. Rallye Šumava Klatovy
23. - 25. 05. Rallye Český Krumlov
21. - 22. 06. Agrotec Rally Hustopeče
12. - 14. 07. Rally Bohemia Mladá Boleslav
30. - 01. 09. Barum Czech Rally Zlín
04. - 06. 10. Rally Příbram


Rally Šumava Klatovy se uskuteční 18. – 20. dubna 2013. Posádky se vydají vstříc prvním rychlostním zkouškám v pátek 19. dubna v 16:00 hodin z náměstí v Klatovech. V dalším průběhu je čeká 15 rychlostních zkoušek o celkové délce necelých 170 km. První posádky dorazí zpět do cíle v sobotu 20. dubna před 18. hodinou.

Informace k Clio R3 Czech Trophy najdete na internetových stránkách www.clior3cup.cz.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Josef Peták se vrací k Renaultu

17.03.2012 09:19

Článek Hroch Rally Team, Česká rally

Racing-Mania.cz

Josef Peták před Valašskou rally

24.03.2011 14:00

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Utopená auta v české rally [+VIDEO] AKTUALIZOVÁNO

/ Další video...