English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Návrat z pauzy

Zařazeno : MMCR1302, Janecký

Vlastimil Dědic jun., 18.04.2013 18:17
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5156x


„Čas letí jako bláznivý,já nechytím ho ani vy“ …zpívá ve své písni Karel Gott. Přesně tak by se dala hodnotit dvouletá pauza pražského týmuVD Rally Team. Stavba nového auta původně měla trvat jen 4 měsíce, ale vzhledem k finanční náročnosti se nakonec hodně protáhla.
Návrat z pauzy
Návrat z pauzy

 Letos tomu však bude jinak. Tým Vlasty Dědice juniora a Jirky Janeckého se vrací do českého mistrovství. Oba jezdci sezónu zahájili na předsezóní Testovací RZ v Žiželicích, kde si vyzkoušeli novou Fábii třídy 7. Doplnila je posádka Honza Dostál- Zdeněk Dostál, kteří letos budou opět startovat
pod týmovou licencí.

První svezení Jirka zhodnotil takto: „Závodní pauza byla opravdu dlouhá a ruce již pořádně svrbí. V Žiželicích jsme si s Vlastou vyzkoušeli novou Fabii, ze které jsem měl velké obavy, protože auto je postaveno uplně jinak než moje předchozí auto. Ty však vzaly rychle za své a já začal zpět získávat jistotu. Auto fungovalo naprosto perfektně ! Velká škoda byla, že se nemohl zůčastnit Míla, který se tak poprvé do auta posadí až na shakedownu prvního závodu. Proto jsme Žiželice využili ke svezení našeho dlouholetého kamaráda a sponzora Milana Ziera – Auto Zier, kterému tímto děkujeme za jeho přízeň.  Tímto pořadatelům děkujeme za skvělou akci, díky které se naše posádky mohly připravit na závody." Tím prvním bude již o nacházejícím víkendu Rally Šumava Klatovy, kde odstartuje Jirka Janecký se svým osvědčeným spolujezdcem Milanem Pokorným a novou Fábií se startovním číslem 46.
 
Těší  posádka se na Šumavu ? "Na Šumavu se samozřejmě moc těšíme, je to krásný závod. Na všech členech týmu jsou vidět již abstinenční příznaky. Konkurence ve třídě není početná, ale o to kvalitnější v čele s Emilem Trinerem. Proto neočekáváme žádné výsledky a důležité bude pro nás závod dokončit a zahájit tak letošní sezónu.“ Ta bude opět obsahovat závody Mezinárodního Mistrovství České republiky.

A jak to letos bude s Vlastou ? „Zatím nad mými starty visí řada otazníků. Pokud bude dostatek financí, zahájíme sezónu na Rallysprintu Kopná za necelý měsíc a budeme pokračovat ve vybraných podnicích Poháru České republiky. V otázce spolujezdce zatím také není vše vyjasněno. Budeme doufat, že se podaří vše zajistit, nezůstane jen u mého prvního zatím i polední startu ve Vsetíně 2010. Děkujeme tímto všem našim fanouškům za jejich přízeň a prosíme všechny fanoušky, aby dbali nejen na svoji bezpečnost u tratí rychlostních zkoušek, abychom si mohli letos jen úžívat krásy našeho sportu ! Více o našem týmu najdete na www.vdrallyteam.cz nebo na facebooku/VD Rally Team."

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Návrat z pauzy

18.04.2013 18:17

Článek Vlastimil Dědic jun., Česká rally

Racing-Mania.cz

Klatovský organizační tým omlazen

24.01.2013 17:14

Seriál Karel Špaček, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 12.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...