English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

I evropské hvězdy mají před šumavskou tratí respekt

Zařazeno : MMCR1302

Karel Špaček, 19.04.2013 13:36
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4571x


Čtvrteční slavnostní představení na klatovském náměstí a ranní shakedown jsou části programu, které už mají za sebou účastníci 48. Rallye Šumava Klatovy a 22. Historic Vltava Rallye.
I evropské hvězdy mají před šumavskou tratí respekt
I evropské hvězdy mají před šumavskou tratí respekt

Z prvních reakcí po seznamovacích jízdách je zřejmé, že zejména sobotní rychlostní zkoušky budou velmi náročné. Informace o obou podnicích postupně přibývají na stránkách www.rallyesumava.cz a www.vltavarallye.cz .

„Čeká nás neznámá soutěž, jejíž tratě jsou trochu svižnější než u nás v Itálii, ale my se rozhodli jezdit evropské podniky, a tak se s jiným charakterem tratě musíme vyrovnat. Zejména na místech, kde je více štěrku, si ale musíme dávat pozor,“ nechal se slyšet před klatovským startem Massimo Pedretti, závodící pod pseudonymem „Pedro“. Tento závodník zvítězil se svým vozem Lancia Rally 037 před dvěma týdny na slavné Rally Sanremo Storico a je mnohými odborníky považován za největšího favorita 22. Historic Vltava Rallye. „Pedro“ to ale bude mít hodně těžké zejména s vítězi předchozích dvou ročníků klatovské soutěže, Ernstem Harrachem a Valtrem Christianem Jensenem, kteří budou moci těžit z výhody znalosti tratí. První historické vozy sjedou z klatovské startovní rampy již krátce po čtrnácté hodině.

Zaskočen obtížností šumavských rychlostních zkoušek se zdál být také Jiří Kalista, který pojede v rámci národního šampionátu s překrásným a nově postaveným vozem Subaru Legacy: „My sice už odjeli několik méně významných soutěží se silnějšími vozy, ale jejich obtížnost se s tratí Historic Vltava Rallye naprosto nedá srovnávat. Musím říct, že nic takhle náročného jsem ještě v životě neabsolvoval. S ohledem na to, že jsme zatím s vozem odjeli jen krátký test, bude naším hlavním cílem jej dovézt až na cílovou rampu a hlavně ho nepoškodit,“ vysvětloval jezdec, jenž byl doposud ze soutěží známý jako velký dravec.
 
Stejně jako posádky historických vozů se chystají k startu také jezdci přihlášení do 48. Rallye Šumava Klatovy. „Konkurence v naší třídě je velká, ale to je dobře, aspoň to budou hezké závody. My se nikoho nebojíme,“ byla slova Josefa Petáka, který pojede v nabité třídě 5 s vozem Renault Clio R3. „To já poslední dobou moc nezávodím, a tak příliš velké výsledkové ambice nemám, ale první desítka by v cíli byla příjemná,“ usmíval se Karel Trojan, který je v Klatovech jako doma a dokonce tu před jedenácti lety absolutně zvítězil. Se startovním číslem 1 ale odstartuje v 16 hodin jako první ze soudobých vozů na trať soutěže Jan Černý s novým vozem Peugeot 208 R2, první čtyři posádky pojedou s dvouminutovým intervalem.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Šumavský debut Ondřeje Bisahy

26.04.2013 17:49

Seriál Jakub Hofbauer, Česká rally

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Racing-Mania.cz

V Klatovech už jsou všichni favorité

18.04.2013 18:21

Článek Karel Špaček, Česká rally

Racing-Mania.cz

Návrat z pauzy

18.04.2013 18:17

Článek Vlastimil Dědic jun., Česká rally

Racing-Mania.cz

Klatovský organizační tým omlazen

24.01.2013 17:14

Seriál Karel Špaček, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Group B: The Lancia Delta S4 Story Part V part 1

/ Další video...