English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jensen a Pech dále vládnou klatovským soutěžím

Zařazeno : MMCR1302, Jensen, Pech

Karel Špaček, 20.04.2013 13:37
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4693x


Sobotní ranní sekce nepřinesla do vývoje na špici 22. Historic Vltava Rallye ani 48. Rallye Šumava Klatovy žádné zásadní změny. Čelo soutěže historických vozů kontroluje Nor Jensen a udržuje si minutový náskok před konkurencí.
Jensen a Pech dále vládnou klatovským soutěžím
Jensen a Pech dále vládnou klatovským soutěžím

Vteřinková bitva naopak nadále pokračuje a špici soudobých aut, po RZ 11 vede Václav Pech před Jaromírem Tarabusem o šest sekund. Informace o obou podnicích postupně přibývají na stránkách www.rallyesumava.cz a www.vltavarallye.cz .

Zlí jazykové tvrdí, že letos už jsme si zimu, jaro i léto odbyli, proto máme zase podzim. Nasvědčovalo tomu přinejmenším dnešní mlhavé šumavské ráno, kdy ve vyšších polohách tratí klatovských soutěží teploty kolísaly kolem nuly a cesty skrápěl trvalý déšť. Náročné povětrnostní podmínky nahrávají posádkám z drsného severu, zejména zkušený Valter Christian Jensen (Lancia Rally 037) určitě tohoto počasí nelituje. Vzdálenost k cíli 22. Historic Vltava Rallye se krátí a jeho náskok na čele zůstává poměrně bezpečný, další z favoritů Harrach navíc odstoupil pro poruchu turba. Dobře jede také druhý Němec Werner (Audi Quattro), který se na RZ 11 dokonce s Jensenem podělil o nejlepší čas. Naopak Ital „Pedro“ (Lancia Rally 037) nenašel zbraň na boj s klikatými šumavskými silničkami a na lídra dále ztrácí. Italovi se dokonce přiblížil další Švéd Myrsell (Porsche 911), kterému ale šlapou na záda i naši jezdci.

Účastníci českého šampionátu totiž zahájili sobotní etapu výtečně. Jiří Kalista (Subaru Legacy) na prvních dvou testech dne porazil dokonce i všechny účastníky mistrovství Evropy, další kvalitní výsledky jej posunuly už na pátou příčku celkového pořadí za Myrsella. Roste i Kalistův náskok před druhým Navrátilem, dosud třetího Káňu ale přeskočili Petrášek i Krejča.  

Zatímco o vítězi soupeření historických vozů je téměř rozhodnuto, v rámci 48. Rallye Šumava Klatovy pokračuje napínavá bitva o prvenství. Václav Pech s Petrem Uhlem (Mini John Cooper Works S2000) vstoupili do soboty naplno a na prvních třech testech dne dokázali navýšit náskok na čele na dvanáct sekund, na libotyňském testu však z tohoto rozdílu dokázali Jaromír Tarabus s Danem Trunkátem (Škoda Fabia S2000) celou polovinu odmazat. Naopak o třetí a čtvrté příčce Romana Odložilíka a Jana Jelínka se zdá být rozhodnuto, za nimi se už od svých pronásledovatelů odpoutal také vedoucí jezdec třídy 3 Vojtěch Štajf (Subaru Impreza). V první desítce celkového pořadí soutěže se nadále drží také nejlepší dva piloti kategorie 2WD  Josef Peták (Renault Clio R3) a Emil Triner (Škoda Fabia 1,4).

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Šumavský debut Ondřeje Bisahy

26.04.2013 17:49

Seriál Jakub Hofbauer, Česká rally

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Racing-Mania.cz

V Klatovech už jsou všichni favorité

18.04.2013 18:21

Článek Karel Špaček, Česká rally

Racing-Mania.cz

Návrat z pauzy

18.04.2013 18:17

Článek Vlastimil Dědic jun., Česká rally

Racing-Mania.cz

Klatovský organizační tým omlazen

24.01.2013 17:14

Seriál Karel Špaček, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ford Focus WRC a Václav Pech

/ Další video...