English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

TaT: Na Rallye Šumava se rozhodovalo stejně jako na hokeji

Zařazeno : MMCR1302, Tarabus

Aleš Holakovský, 23.04.2013 10:04
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4824x


Dvakrát se v našich nejvyšších republikových šampionátech o uplynulém víkendu rozhodovalo mezi Zlínem a Plzní. V obou případech padlo těsné rozhodnutí až v závěrečných chvílích utkání, a v obou případech to bylo ve prospěch plzeňských týmů.
T&T: Na Rallye Šumava se rozhodovalo stejně jako na hokeji
T&T: Na Rallye Šumava se rozhodovalo stejně jako na hokeji

Bavíme se samozřejmě o ledním hokeji a automobilové rallye, konkrétně o souboji zlínské posádky Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát s plzeňskou posádkou Václav Pech – Petr Uhel na Rallye Šumava Klatovy.  

Jejich vyrovnaný dvoudenní souboj byl jednoznačně ústředním tématem letošního ročníku nejstarší české soutěže. Předznamenal jej už tradiční Klatovský okruh. Zde obsadili Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem druhé místo za Pechem s Uhlem o pouhou jednu sekundu. Hned na druhé rychlostní zkoušce se však situace obrátila a dvojici „T&T” se podařilo dostat se o necelou sekundu do vedení. První významnější rozdíl přinesl až průjezd populárním Korábem, kde se posádce nezadařil závěrečný kluzký sjezd serpentinami do Kdyně. Širokými smyky sice bavila diváky, ale výsledkem byla bezmála pětisekundová ztráta na Mini Cooper Václava Pecha před noční částí soutěže. Tuto ztrátu se podařilo hned na následující RZ 5 Svrčovec téměr smazat a podařilo se zvítězit i při druhém průjezdu Korábu. Výsledkem byla téměř nerozhodná situace po první etapě. Mrzely pouze nedosažené bonusové body za první místo v etapě, ke kterým chybělo přesně půl sekundy.

Sobotní dopoledne se neslo ve znamení neustávajícího deště, útoku Václava Pecha a následného protiútoku Jaromíra Tarabuse na těžké, horské a lehce mlhavé rychlostní zkoušce přes Lštění. Ta sebou posádce přinesla i největší krizový moment soutěže při brzdění z maximální rychlosti v úzké lesní pasáži. Situace však dobře dopadla a podařilo se zde ztrátu snížit z původních dvanácti na šest a půl sekundy. „Deštivé podmínky byly stálé a tedy pro všechny stejné, což bylo i z hlediska té čistě sportovní stránky určitě dobře,“ poznamenává k průběhu soutěže Jaromír Tarabus.

V prvních dvou rychlostních zkouškách se sice podařilo Václavu Pechovi navýšit náskok na celkových dvanáct sekund, i to ovšem nechávalo situaci stále otevřenou. Zrušení předposlední RZ z důvodu oleje na trati pak bohužel šanci na zvrácení vývoje redukovalo na poslední RZ, což byl druhý průjezd přes Lštění. Zde se dvojici Tarabus-Trunkát sice podařilo zaútočit ještě razantněji, než při prvním průjezdu a zvítězit o celých devět sekund, ale  Pechovi s Uhlem tak v cíli zbylo ještě 3,8 sekundy k dobru. U T&T se tak mísí příjemné pocity z velmi pěkného souboje se zklamáním z uniklého vítězství. „Již před soutěží jsme jasně chtěli bojovat o vítězství, i vzhledem k letošní nižší konkurenci než v minulých letech.  To se nám od začátku až do konce soutěže splnilo. Těmi šťastnějšími byli tentokrát Vašek s Petrem, z naší strany jim proto patří velká gratulace. Závod jako takový byl krásný, tým i auto fungovalo naprosto perfektně a je super pocit závodit v takovémto zabezpečení. Poklona pořadatelům za to, že se jim i v dnešních obtížných podmínkách podařilo závod, až na nějaké nevýznamné chybičky, připravit a zorganizovat téměř k absolutní spokojenosti,“ hodnotí Dan Trunkát šumavskou soutěž, a pokračuje: „Když se vrátím k nám, tak dlouhé době se nám po celou dobu dobře dařila soutěž na mokru, za což jsme rádi. Na druhou stranu, víme o drobných chybičkách na straně pilota i spolujezdce a budeme pracovat na tom, aby to příště bylo ještě lepší, než na Šumavě.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Šumavský debut Ondřeje Bisahy

26.04.2013 17:49

Seriál Jakub Hofbauer, Česká rally

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Racing-Mania.cz

V Klatovech už jsou všichni favorité

18.04.2013 18:21

Článek Karel Špaček, Česká rally

Racing-Mania.cz

Návrat z pauzy

18.04.2013 18:17

Článek Vlastimil Dědic jun., Česká rally

Racing-Mania.cz

Klatovský organizační tým omlazen

24.01.2013 17:14

Seriál Karel Špaček, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/TaT ve Valais: I malý útes může potopit skvělou loď [+VIDEO]

/ Další video...