English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Pohár Pirelli se na Šumavě uvedl skvělým výsledkem

Zařazeno : MMCR1302, Štajf

Petr Eliáš, 25.04.2013 10:11
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3777x


Pohár Pirelli odstartoval do dalšího ročníku i v Mediasport mezinárodním mistrovství České republiky v rally. Stalo se tak na Rallye Šumava Klatovy, kde se poprvé v tomto roce rozdělovaly body do seriálu dvoudenních soutěží rally na území České republiky.
Pohár Pirelli se na Šumavě uvedl skvělým výsledkem
Pohár Pirelli se na Šumavě uvedl skvělým výsledkem

Rallye Šumava je soutěží s nejdelší tradicí v ČR a letos se startoval už 48. ročník. Zdejší rychlostní zkoušky jsou směsicí rychlých i velmi technických úseků, kde po zimě nechybí velké množství posypu. Letošní ročník byl navíc velmi ztížen povětrnostními podmínkami. Na Šumavě od startu až prakticky do poslední rychlostní zkoušky pršelo a zejména v sobotu ráno se přidaly i velmi nízké teploty. Pro pneumatiky soutěžních vozů to byly velmi obtížné podmínky. Pirelli i tentokrát obstálo na výbornou, o čemž svědčí přední umístění automobilů na pneumatikách Pirelli v jednotlivých třídách.

Nejrychlejším jezdcem v Poháru Pirelli při Rallye Šumava byl pražský soutěžák Vojtěch Štajf, který Pirelli obouvá na své Subaru Impreza Sti už několik let. Na Šumavě se posádce Štajf – Rajnoha velmi dařilo a stali se nejrychlejší dvojicí s produkčním vozem a celkově obsadili skvělé páté místo za speciály S2000. Za nimi ve třídě 3 v rámci poháru skončili Miloš Dvořák s Jiřím Černochem s Mitsubishi Lancer EVO IX. Štajf si tak jako i ostatní vítězové tříd v rámci Poháru Pirelli se Šumavy odvezl plný počet bodů, tedy deset.

V nižších výkonnostních kategoriích nebyla situace jiná. I zde jezdci na „Pirellkách“ předváděli velmi pěkné výkony. Ve třídě 5 si plný počet bodů připsala posádka Egon Smékal – Monika Hýbnerová. Ti startovali s vozem Citroën DS3 R3T a celkově byli třetí nejrychlejší dvoukolkou Rallye Šumava. Nejpočetněji byly pneumatiky Pirelli opět zastoupeny v ve třídě 9, kde byli nejrychlejší dvojicí na pneumatikách italského výrobce Ondřej Bisaha s Petrem Vojtou. Za nimi skončili Jiří Vantuch a Petr Motz a třetí dvojicí byl Petr Lukašík a Martina Mikulášková. Všichni tři startovali s vozem Honda Civic Vti. Jako jediní ve třídě 8 do cíle Rallye Šumava dojeli vítězové Poháru Pirelli v roce 2012 ve sprint rally Martina Daňhelová a Vlastimil Daňhel s Renaultem Clio RS.

Pneumatiky italského výrobce Pirelli se tedy ani tentokrát neztratily. Možnost přihlásit se do Poháru Pirelli trvá až do 10.5.2013. Připomeňme, že pravidla Poháru Pirelli jsou nastavena tak, že celkovým vítězem finanční prémie 50 000,- Kč se může stát i posádka z nižší výkonnostní třídy, která pravidelně ve své třídě boduje.  

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Šumavský debut Ondřeje Bisahy

26.04.2013 17:49

Seriál Jakub Hofbauer, Česká rally

Více souvisejících článků! Více souvisejících článků!

Racing-Mania.cz

V Klatovech už jsou všichni favorité

18.04.2013 18:21

Článek Karel Špaček, Česká rally

Racing-Mania.cz

Návrat z pauzy

18.04.2013 18:17

Článek Vlastimil Dědic jun., Česká rally

Racing-Mania.cz

Klatovský organizační tým omlazen

24.01.2013 17:14

Seriál Karel Špaček, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Seppa Wieganda na RZ 7 [VIDEO]

/ Další video...