English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Slibný start vítězky Czech Women Talent DS3 R1 na Kopné

Zařazeno : Sprint1303, Červenková

Lenka Martinová, 13.05.2013 15:49
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3815x


Lucie Červenková, která se stala vítězkou unikátního projektu Czech Women Talent DS3 R1 2013, absolvovala při Rallysprintu Kopná vydařenou soutěžáckou premiéru. Do cíle dovedla vůz Citroën DS3 R1 stáje Gekon Racing jako pátá ve třídě 9 a na druhém místě v Dámském poháru.
Slibný start vítězky Czech Women Talent DS3 R1 na Kopné
Slibný start vítězky Czech Women Talent DS3 R1 na Kopné

Minulý pátek vypadal v okolí Slušovic téměř idylicky. Modrá obloha a svítící slunce provázaly Lucii Červenkovou prvními seznamovacími jízdami před třetím podnikem MČR ve sprintrally. V podvečer si pak Lucie poprvé od finále v Bělé pod Bezdězem otestovala na trati shakedownu vůz Citroën DS3 R1 a netrpělivě čekala na dopoledne, kdy byla v 10:20 hod. odmávnuta na startovní rampě vstříc prvním kilometrům.

V těchto fázích ale už na Valašsku panovalo nevlídné počasí, začalo hustě pršet, což trať místy měnilo k nepoznání. „Hlavně, aby nepršelo. To bylo před startem moje největší přání. Ale opak byl pravdou. Když jsem ráno přijela do servisní zóny, začalo hustě pršet a moje pocity nebyly v tu chvíli příliš ideální,“ vzpomíná Lucie.

Ale i s touto nepříjemnou situací se dokázala vyrovnat. Na rychlostních zkouškách zajížděla slibné časy, s odjetými kilometry dokázala zrychlovat a bez jediné komplikace dovezla „déestrojku“ až na cílovou rampu.

„Kopná je za námi! První start pro mě byl ve všem nový a cílem bylo dojet úspěšně do cíle. Vzhledem k podmínkám byl závod nakonec extrémně těžký, ale společně se spolujezdcem jsme to úspěšně zvládli. Auto fungovalo taktéž skvěle a během závodu jsme neměli žádný problém. V cíli závěrečného testu nad Vizovicemi jsem zažívala slastné pocity. Na to, že to byl první start v rally, tak to pro mě skončilo velmi dobrých výsledkem. Chtěla bych poděkovat celému týmu Gekon Racing a spolujezdci Tomáši Plachému za pomoc při prvním nelehkém závodě. Poděkování patří také Tomáši Pletkovi a týmu mechaniků za výbornou přípravu auta,“ pronesla v cíli šťastná Lucie Červenková.

„Musím před Lucií smeknout. V opravdu těžkých podmínkách si počínala výtečně, po celý závod poslouchala rozpis a moje poznámky, což byl určitě také klíč ke zdárnému absolvování závodu,“ doplnil spolujezdec Tomáš Plachý.

„Lepší premiéru jsme si snad nemohli ani přát. Kopná určitě patří k nejnáročnějším domácím závodům ve sprintrally a to, jak Lucie závod zvládla, bylo skvělé. Jejím dalším startem bude sprint v Krkonoších začátkem června,“ doplňuje šéf stáje Gekon Racing a promotér Citroën Racing Trophy CZ Tomáš Pletka.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Antonín Tlusťák na Kopné v barvách AntiRadary.NET

03.05.2013 09:27

Článek GPD Mit Metal Racing Team, WRC

Racing-Mania.cz

Tomáš Kostka před Kopnou

09.05.2013 21:01

Článek Petr Klaubauf, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Kostka testoval Citroën DS3 WRC [VIDEO]

/ Další video...