English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rallye Český Krumlov: Egon Smékal opět na podiu

Zařazeno : MMCR1303, Citroen, Smékal

Lenka Martinová, 28.05.2013 19:00
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5917x


Také při druhém podniku CITROËN RACING TROPHY CZ 2013 – Rallye Český Krumlov posádka Egon Smékal – Monika Hýbnerová obsadila druhou příčku ve třídě 5, čímž dosáhla na hodnotnou finanční prémii 2500 euro.
Rallye Český Krumlov: Egon Smékal opět na podiu
Rallye Český Krumlov: Egon Smékal opět na podiu

Zlínská dvojice Egon Smékal – Monika Hýbnerová vyrazila na trať českokrumlovské soutěže v poli účastníků Evropského poháru, z čehož částečně v první sekci profitovala suššími tratěmi. Stejně jako v Klatovech nechyběla mezi nejrychlejšími dvoukolkami a to i přesto, že se musela v RZ 4 potýkat s nepříjemnou situací.

„Do závodu jsme šli na suchém nastavení, s řezaným slickem, ale RZ4 už byla hodně mokrá a jízda byla velmi náročná. Hodně jsme ztratili, navíc na konci vložky před Sv. Jánem, v rychlosti kolem 150 km/h, jsme trefili srnu. Naštěstí to odnesl jen rozbitý nárazník a po závodě jsme objevili drobnou trhlinu v intercooleru,“ přiznal Egon Smékal. „Mechanici v servisu odvedli parádní výkon, když jsme nejen předělávali nastavení na vodu, ale také se opravovaly následky srážky se srnou, když ruku k dílu přiložili i mechanici Gekonu Racing,“ doplnil.

V nočních průjezdech, za trvalého deště byl zlínský jezdec k nezastavení. Zajel dva nejrychlejší časy (v RZ7 dostal přidělen čas Jana Černého) a upevnil si třetí příčku mezi dvoukolkami, ve třídě 5 figuroval na druhé pozici.

„Předělali jsme podvozek a díky tomu bylo nastavení na vodu skvělé. Opravdu jsme jeli rychle, proto mě mrzelo, že jsme na Sv. Jánu dojeli před cílem k rozbořenému retardéru od ruského jezdce a zůstali tam čtyři minuty stát. Mohli jsme na tom být v polovině soutěže ještě lépe,“ uvedl zlínský jezdec.

Ve stejném duchu chtěla zlínská dvojice pokračovat i v sobotu, ale tratě začaly pomalu osychat a jejich Citroënu DS3 R3T začal dýchat na záda Emil Triner. Duel o třetí příčku mezi dvoukolkami vyvrcholil až v samotném závěru, při dvou průjezdech RZ Lipno. Nakonec byli Smékal s Hýbnerovou v cíli o 1,6 vteřiny rychlejší.

„Emil na Malontech zaútočil a dostal se před nás, ale po prvním průjezdu Lipna se pořadí zase měnilo a do cíle jsme už minimální náskok uhájili. S krumlovským výsledkem jsem tudíž maximálně spokojen,“ radoval se Egon Smékal.

Druhý vůz Citroën DS3 R3T představili v Českém Krumlově Petr Chodura s Karlem Žáčkem. Premiéra v novém voze a zrádné podmínky se promítly od úvodních časů, ale valašský tandem postupně zrychloval. Ve dvoukolkách se posouval vzhůru výsledkovou listinou, ve třídě 5 skončil na osmém místě.

„Auto ukázalo, že je schopné předčit naše očekávání a i přes nepřízeň počasí se krumlovská soutěž pro nás stala možností získávat každým ostrým kilometrem cenné zkušenosti. I když se na první pohled zdá, že naše časy byly nevalné a nemáme se čím chlubit, chci podotknout, že výsledkové listiny nás zatím vůbec nevzrušují. Cíle máme stanoveny jasně. Musíme dojíždět do cíle a sžívat se s novou technikou a prostředím.  To se nám, také díky perfektnímu výkonu Karla Žáčka, podařilo na jedničku, za což jsem rád a doufám, že v dalších závodech to nebude jiné. Závod jsme si prostě moc užili,“ komentoval krumlovský start Petr Chodura.

„Egon Smékal potvrdil, že v deštivých podmínkách je vůz Citroën DS3 R3T velmi rychlý. Ale samozřejmě jeho časy vypovídaly i o jeho nasazení a dobré souhře posádky. V závěru pak uhájil stříbrný post ve třídě 5, což mu opět vyneslo zajímavou finanční prémii. Petr Chodura odjel bezproblémový závod, očekávám, že s odjetými kilometry bude postupně zrychlovat,“ zhodnotil krumlovskou soutěž promotér CRT CZ Tomáš Pletka.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Egon Smékal začal sezonu vítězně

Egon Smékal začal sezonu vítězně

08.04.2014 18:32

Článek Miroslav Vebr, Česká rally

Citroëny byly ve Zlíně dostatečně vidět

Citroëny byly ve Zlíně dostatečně vidět

05.09.2013 10:02

Článek Lenka Martinová, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC - Rallye de France - Shakedown Sébastien Loeb (Citroe...

/ Další video...