English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Tým ŠKODA MRF suverénně zvítězil i na Nové Kaledonii

Zařazeno : Škoda, Gill

Škoda Motorsport, 16.06.2013 20:07
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 6182x


Po druhé soutěži asijsko-pacifického mistrovství (APRC) je s maximálním počtem bodů na čele nově sestavený tým ŠKODA MRF. Obhájci loňského vítězství Gaurav Gill/Glenn Macneall (Indie/Nový Zéland) dominovali i druhému dni této rally v jižním Pacifiku a s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 jasně zvítězili.
Tým ŠKODA MRF suverénně zvítězil i na Nové Kaledonii
Tým ŠKODA MRF suverénně zvítězil i na Nové Kaledonii

Jejich týmoví kolegové Esapekka Lappi/Janne Ferm (Finsko), kteří před měsícem zvítězili v první soutěži letošního ročníku na Novém Zélandu, již první den po nehodě odstoupili.

“Bylo to skvělé, získali jsme maximální počet bodů v hodnocení konstruktérů. Tím jsme se o hodný kus přiblížili k našemu cíli, kterým je celkové vítězství v tomto důležitém šampionátu“, říká týmový manažer Pavel Hortek. „Auto bylo po oba dny dokonalé. Díky podpoře továrního týmu ŠKODA Motorsport jsou naše šance nyní ještě větší“, říká maximálně spokojený vítěz. Jelikož se každé značce hodnotí vždy jen jeden vůz, má ŠKODA po dvou soutěžích na kontě maximální počet 78 bodů.

Poté, co už v sobotu kvůli silnému dešti odpadla jedna rychlostní zkouška, bylo po silných nočních srážkách nutno zkrátit i nedělní program. Jely se jen tři rychlostní zkoušky, rally se tak zkrátila na 174,72 kilometrů. Všechny rychlostní zkoušky v obou dnech vyhrál Gill, až na jednu, kterou vyhrál Lappi. Na konci soutěže měl před nejbližšími konkurenty téměř osmiminutový náskok.

Po druhém místě na Novém Zélandu nyní Gill s celkem 69 body suverénně vede i celkové hodnocení jezdců. Příští soutěží je Mezinárodní Rally v Queenslandu, která se koná od 12. do 14. července v australském regionu Sunshine Coast severně od Brisbane.

Pro českou automobilku ŠKODA je účast v sérii APRC důležitým krokem v rámci Růstové ofenzívy na mezinárodních trzích. Do roku 2018 chce ŠKODA zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně a posílit hlavně na růstových trzích v Asii.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...