Ypres: První etapa záležitostí Freddyho Loixe

Zařazeno : ME1306, Loix

Honza Froněk, 29.06.2013 08:56
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 3214x

Domácí matador Freddy Loix válcuje konkurenci na belgické Ypres Rally. Pilot tovární Fabie vyhrál pět ze šesti večerních rychlostních testů a usadil se na čele s velice pohodlným náskokem. Další pozice v top 3 jsou zatím ve hře.

Freddy Loix vyhrál všechny rychlostní testy páteční etapy, až na závěrečnou RZ 6, kde ho dokázal porazit Hayden Paddon i Bryan Bouffier. V úvodu dokázal s Belgičanem držet krok Craig Breen, do prvního servisu přijel na druhém místě se ztrátou 15,7 vteřiny. Ve druhé sekci se ale z jeho Peugeotu stala zadokolka a posádka se propadla až na čtvrté místo. Loix má náskok v čele více jak minutu a půl. Na druhém místě se stabilně objevoval Bouffier a v cíli první etapy byl se svým výsledkem spokojen. Novozélanďan Paddon se posunul po vyhrané RZ 6 do top 3. Na druhé místo mu schází 30 vteřin a Breena má hned za zády. Solidní páté místo je výsledek Andrease Aignera s Imprezou R4.

Antonín Tlusťák figuruje na dvanácté pozici, pro Jaroslava Orsáka skončila první etapa v příkopu první sekce.

Freddy Loix: „Jsem šťastný: všechno běží perfektně, vůz je naprosto skvělý a můžeme od začátku tlačit. Rychlostní zkoušky jsou však kvůli počasí dost náročné. Zvolil jsem číslo jedna, neb jsem tušil, že bude pršet a tím pádem očekával čistější trať na začátku. „Máme náskok, ale do cíle je ještě daleko. Musíme nadále jet plně koncentrovaní."

Craig Breen: "Doufal jsem v pěkný souboj, ale je to tak, jak to je."

Bryan Bouffier: "Jsem spokojený s časy. Pro nás to byl dobrý den."

Hayden Paddon: "Druhá sekce byla lepší. Jsme zde a doufám, že déšť ustane a my ještě zabojujeme."