English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Barumka se hlásí o slovo, na konci prázdnin se pojede potřiačtyřicáté!

Zařazeno : ME1308

Roman Ordelt, 29.07.2013 10:37
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 5211x


Nezadržitelně se přiblížil termín nejvýznamnější automobilové soutěže na území České republiky BARUM CZECH RALLY ZLÍN. Letos se pojede již 43. ročník a soutěžní motory zaburácejí ve Zlíně a jeho blízkém okolí o posledním prázdninovém víkendu, soutěž proběhne v termínu 30. srpna až 1. září 2013.
Barumka se hlásí o slovo, na konci prázdnin se pojede potřiačtyřicáté!
Barumka se hlásí o slovo, na konci prázdnin se pojede potřiačtyřicáté!

Barumka je dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice a její tradice úzce souvisí s popularitou rallysportu v zemi, o čemž svědčí každoročně velké zástupy motoristických fandů podél rychlostních zkoušek. Zlínská rally je součástí seriálu Mistrovství Evropy v rally (ERC) a současně se jede jako Mediasport Mezinárodní mistrovství České republiky v rally (MMČR).

Automobilová rally, která má centrum v moravském městě Zlíně, je od roku 1983 součástí mistrovství Evropy a od roku 2007 patřila do seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC) konaného pod výraznou mediální podporou promotéra šampionátu, satelitní stanice Eurosport. Tento krok vedl k výraznému posunu ve vývoji soutěže, což bylo patrné zejména na kvalitě startovního pole. V roce 2012 se objevilo ve Zlíně celkem dvacet vozů kategorie Super 2000. Vítězem dvaačtyřicáté barumky se stala finská posádka Juho Hänninen, Mikko Markkula na voze Škoda Fabia S2000 továrního týmu Škoda Motorsport.  Pro rok 2013 se seriály FIA ERC a IRC spojily v jeden společný a silný šampionát, přičemž Eurosport nadále zůstal v roli hlavního promotéra. Barumku každoročně sleduje ve Zlínském kraji přes dvě sta tisíc spokojených diváků, což zařazuje zlínskou rally do pozice nejvíce navštíveného sportovního podniku na území České republiky. Velkou důležitost a pozornost této akce dokládá i nebývalý zájem médií z celého světa, jen v loňském roce se akreditovalo celkem 275 novinářů z devatenácti států!

Generální sponzor prestižního podniku Barum Continental spol. s r.o., naplňuje prostřednictvím této soutěže význam značky Barum a zlínská rally pomáhá posouvat její věhlas doma i v zahraničí. Partnerem této významné soutěže je vedle Zlínského kraje a Magistrátu města Zlína rovněž Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Představitelé této významné rally se dohodli s vedením zlínské univerzity na úzké spolupráci, čehož výsledkem je opětovné umístění tiskového střediska a kompletního zázemí pro pracovníky sdělovacích prostředků na akademické půdě v Univerzitním centru, které projektovala světoznámá architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná.

I v letošním roce bude ředitelství rally stejně jako start a cíl soustředěno v krajském městě Zlíně. Samotné rally předchází technická přejímka konaná ve čtvrtek 29. srpna ve zlínské sportovní hale. V pátek 30. srpna proběhne v dopoledních hodinách testovací zkouška (shakedown) v blízkosti Slušovic a v podvečer se uskuteční slavnostní start soutěže před zlínskou radnicí na náměstí Míru. Samotná rally odstartuje večerní diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které budou následovat dvě plnohodnotné etapy. Cíl rally se uskuteční v neděli 1. září v 16 hodin před zlínskou radnicí na náměstí Míru. Celá rally měří celkem 721 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na devíti úsecích v souhrnné délce 235 ostrých kilometrů na asfaltovém povrchu různé kvality, přičemž nejvzdálenější místo od centra soutěže je pouhých 50 km daleko. Hostitelské město Zlín se rozprostírá v úzkém údolí na rozhraní Valašska a Slovácka a je obklopeno lesnatou pahorkatinou, která poskytuje krásné a romantické scenérie. Město Zlín leží na východní Moravě a je vzdáleno 300 km východně od české metropole Prahy a 220 km od rakouského hlavního města Vídně.

Stojí za to vidět a vychutnat atmosféru Barum Czech Rally Zlín!

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Seznam přihlášených na Barumku

Seznam přihlášených na Barumku

19.08.2013 19:35

Článek Radek Vojtěchovský, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Test Jari-Matti Latvaly

/ Další video...