English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Orsák se vrátil na druhou příčku v Production Cupu

Zařazeno : ME1307, Orsák

Zdeněk Weiser, 01.08.2013 09:21
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 3660x


Tým Orsák Rallysport během uplynulého víkendu úspěšně absolvoval obávanou Sibiu Rally v Rumunsku. Nově složená posádka Orsák - Kostka dojela s vozem Mitsubishi Lancer Evo 9 R4 navzdory řadě problémů na čtvrtém místě v rámci ERC Production Cupu a před domácí Barumkou se vrátila na průběžnou stříbrnou pozici.
Orsák se vrátil na druhou příčku v Production Cupu
Orsák se vrátil na druhou příčku v Production Cupu

Jaroslav Orsák  přijel do Rumunska s cílem posbírat co nejvíce mistrovských bodů. Už při seznamovacích jízdách se ukázalo, že ačkoliv pořadatelé povrch tratě před soutěží opravovali, šotolinové cesty byly neskutečně rozbité. „Bylo jasné, že pokud chceme dojet až do cíle, musíme pošetřit techniku,“ prozradil svoji strategii devětadvacetiletý jezdec.

Páteční etapa nezačala pro moravskou posádku nejlépe. Situaci zkomplikovala skutečnost, že „Jarin“ měl první den zdravotní problémy se žaludkem. Po druhé vložce museli na přejezdu opravovat poškozený výfuk, později začal z olejového filtru unikat olej. Přesto se valašský jezdec už po RZ4 probojoval do první desítky absolutního pořadí a první den dokončil na 9. pozici.„Startovali jsme vzadu, večer a hlavně v noci jsme měli problémy s viditelností, protože se navzdory až tříminutovým rozestupům nad tratí držel prach. Navíc jsme na závěrečné páteční vložce zjistili, že se nám přehřívá motor. V nočním, servisu jsme se pokoušeli problém vyřešit a vyměnili jsme celou řadu dílů, ale ráno se ukázalo, že to nepomohlo,“ vysvětloval Orsák.

V sobotu už bylo jezdci po zdravotní stránce lépe a chtěl zrychlit. Útok na vyšší příčky bohužel netrval dlouho, protože přehřívání motoru na dlouhých vložkách pokračovalo. „Museli jsme v tom horku zapnout naplno topení a v kabině vozu bylo jako v sauně. Vypnuli jsme systém ALS a točili motor maximálně do 5000 ot/minutu (běžně ho vytáčím na 6000 ot/min). S tímto handicapem jsme absolvovali celou první sobotní sekci. Do druhé části etapy jsme nastoupili s vylepšeným chlazením, ale objevil se jiný problém. 5 km po startu dlouhé 30kilometrové RZ nám kámen přesekl brzdovou hadičku a vložku jsme museli dojet bez zadních brzd. Naštěstí pro nás byl následující úsek zrušen a pak už následoval servis, kde mechanici hadičku vyměnili.“

V cíli Sibiu Rally obsadila posádka 7, příčku v celkové klasifikaci a čtvrtou v kategorii produkčních vozů. „S umístěním jsme vzhledem k problémům během soutěže spokojeni. Mechanici měli tentokrát plné ruce práce, některé věci jsme museli opravovat sami na přejezdech. Naštěstí se nám vyhnuly defekty pneumatik. Poprvé jsem startoval s Lukášem Kostkou a všechno proběhlo na jedničku. Už po první páteční vložce fungovala naše spolupráce přesně podle mých představ,“ pochvaloval si Orsák nového spolujezdce.

Dalším startem posádky Orsák – Kostka je prestižní Barum Rally Zlín.

Stav ERC Production Cupu po Sibiu Rally:
1. Aigner 99 bodů, 2. Orsák 87, 3. Bonnefis 74, 4. M. Tempestini 47, 5. Harrach 38

Veškeré aktuální týmové dění můžete sledovat na facebooku týmu Orsák Rallysport, kde se budou pravidelně objevovat i čerstvé fotografie ze zákulisí, přípravy a vlastních soutěží. http://www.facebook.com/jarekorsakrally

/ Zpět na přehled článků

/Související články

V Rumunsku Orsák zahajuje druhou poloviny sezony

V Rumunsku Orsák zahajuje druhou poloviny sezony

24.07.2013 08:25

Článek Zdeněk Weiser, ME

Racing-Mania.cz

Orsák krůček od titulu ve třídě 3

11.09.2012 20:57

Článek Zdeněk Weiser, Česká rally

Racing-Mania.cz

Orsák na Korsice s plnou specifikací R4

16.05.2013 07:43

Článek Zdeněk Weiser, ME

Racing-Mania.cz

Orsák v Příbrami potvrdil titul

10.10.2012 09:11

Článek Zdeněk Weiser, Česká rally

Racing-Mania.cz

Orsák přivezl z Topoľčan první body

24.05.2011 18:02

Článek Zdeněk Weiser, Ostatní

Racing-Mania.cz

Orsák startuje v Pobaltí

25.01.2013 09:31

Článek Zdeněk Weiser, ME

Racing-Mania.cz

Orsák nadšen z technické trati v Polsku

04.08.2011 12:46

Článek Zdeněk Weiser, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ogier a jeho poslední dvě nehody VIDEO a KOMENTÁŘE

/ Další video...