English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vlčákova pojízdná posilovna

Zařazeno : Sprint1306, Vlček

Jiří Dokulil, 17.08.2013 09:29
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3764x


Soutěžní posádky po kostelecké rally ani nestačily řádně zregenerovat síly a už klepal na dveře další díl sprintového mistrovství. V Horažďovicích na EPLcond Rally Agropa se sešla znovu velmi silná konkurence, doplněná o hosty z „velkého“ mistrovství a o početnou sestavu domácích posádek.
Vlčákova pojízdná posilovna
Vlčákova pojízdná posilovna

V této společnosti dosáhli letos již sedmého medailového výsledku v řadě Martin Vlček s Richardem Lasevičem na Peugeotu 206 Kit Car.

Pačejovská soutěž láká na svůj start řadu zájemců o testování před Barum rally, méně movité posádky z Moravy naopak výlet do vzdáleného koutu Čech v mnoha případech obětují a šetří finance na soutěže ve svém okolí. To se týkalo řady předních soutěžáků napříč objemovými třídami, i „Vlčákových“ největších soupeřů – Adama Koblihy s Petrem Chodurou. Byla to nepochybně škoda - západočeská soutěž, která se ani po přesunu do Horažďovic nezbavila svého tradičního spojení s Pačejovem, totiž zraje jako dobré víno a je dle mínění soutěžních posádek rok od roku kvalitnější. „Pačejov se nám opět velice líbil, pořadatel si zaslouží poklonu za výběr technických tratí a organizaci obecně. Dokonale označená divácká místa navíc určitě přispěla k nadprůměrné návštěvnosti diváků,“ netajil se svou chválou pilot.

Vzhledem k pěkným tratím, vydatné divácké návštěvě a příjemné atmosféře je trochu škoda, že byl při neúčasti Adama Koblihy souboj o vítězství ve třídě 6 rozhodnut hned v úvodu. Už po polovině závodu Martin Vlček s Richardem Lasevičem disponovali takřka 40sekundovým náskokem na nejbližší pronásledovatele a ve zbytku rally se mohli věnovat výhradně bojům v kategorii „předokolek“. V této klasifikaci se dlouho drželi na třetím místě, když však dokázali 6. RZ vyhrát a přiblížili se Patriku Rujbrovi na tři sekundy, svitlo světélko naděje na druhou pozici. Ta by se Martinovi s Richardem líbila, neboť by je posunula blíže k průběžné třetí pozici v šampionátu. Na posledních dvou zkouškách se však „peugeotek“ rozhodl svoji posádku po delším čase pozlobit a se stávkujícím posilovačem řízení už zrychlit zkrátka nešlo. Konečný výsledek přesto nelze vnímat negativně: 16. místo absolutně, 3. pozice v kategorii dvoukolek a suverénní vítězství ve třídě 6. Toť vizitka posádky Svarmetal Motorsportu, jež poprvé v sezoně převzala vedení v tabulce své třídy.

Martin Vlček: „Závod jsme začali velice opatrně a s respektem ke zvlhlému povrchu po nočních vydatných deštích. Jakmile ale začaly tratě osychat, začali jsme se více opírat do zahřátých gum. Závěrečné dvě RZ jsme sice projeli, ale už bez serva a s brzdovým pedálem v nezdravé poloze, čímž naše soupeření o druhou pozici v předokolkách prakticky skončilo. Opět se ovšem potvrdilo, že v jižních Čechách je kde vybírat tratě a budeme se tam velice rádi vracet.“

Richard Lasevič: „Pačejov od loňska považuji s Kopnou za nejhezčí soutěž sprintového mistrovství a letos pořadatelé znovu potvrdili, že umí udělat rally. Smekám, ohýbám hřbet, a když jsem viděl „erzety“, spadla mi čelist a doteď ji hledám. Prostě nádhera… Škoda jen našich technických problémů se servem, ale i tak jsme si to užili. Martin si zaposiloval, moc mi ho bylo líto, jak chtěl jet, ale prostě to nešlo. Tak si aspoň procvičil bicepsy, tricepsy a jiné psy. Já se teď těším na výlet na rakouskou šotolinku, kde si odskočím k Petru Pospíšilovi, a pak už přijde pro mě i Martina tradiční vrchol sezony – zlínská Barumka.“

Posádka Svarmetal Motorsportu děkuje svým příznivcům za podporu a pevně věří, že se v co nejhojnějším počtu sejdou u tratě Barum Czech Rally, která startuje na konci srpna.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vlčákova pojízdná posilovna

Vlčákova pojízdná posilovna

17.08.2013 09:29

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

M. Vlček: „Nesmíme zklamat“

M. Vlček: „Nesmíme zklamat“

03.04.2014 19:16

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Racing-Mania.cz

Přípravy Vlčka vrcholí

24.05.2012 13:43

Článek Marek Felt, Česká rally

Racing-Mania.cz

Vlk jel dva závody na Krumlově

28.05.2012 16:05

Článek Marek Felt, Česká rally

Rozkaz zněl jasně…

Rozkaz zněl jasně…

11.04.2014 10:13

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Vlčák hlásí CAJK a GAS

Vlčák hlásí CAJK a GAS

28.08.2019 22:00

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Racing-Mania.cz

Vlčák promluvil Peugeotkovi do duše

15.03.2013 08:51

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...