Zařazeno : MS1309

Jakub Fenzl, 25.08.2013 12:25
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3547x

Zájemců o bonusové body z Power stage bylo dost, ale všechna pozornost se upínala na souboj o celkové vítězství. Jezdec Citroenu Dani Sordo si do poslední rychlostky veze náskok tří vteřin, který však není zárukou výhry, zvláště když Thierry Neuville nehodlá do posledních metrů nic vzdát.

RZ 16 Dhrontal 2 se jede i jako Power stage. Po prvním průjezdu posádky hlásily mnoho nečistot na trati, které se ve spojení s lehkým deštěm, který se nad tratí přehnal, stávají velmi nepříjemnou záležitostí. Posádky musejí být velmi obezřetné při brzdění a katování, kdy je riziko smyku s následkem výletu mimo trať velmi vysoké. Získat tak bonusové body, nebo jen dojet do cíle bude velmi náročné. Důležité je taky poznamenat, že Neuville měl při prvním průjezdu Dhrontalem pomalý defekt! Takže boj o zlato se tímto ještě více dramatizuje.
Podle informací obě posádky bojující o vítězství obují tvrdou směs pneumatik, což by mohlo být lehce zrádné, zvláště po onom krátkém dešti.

První do Dhrontalu vyrazil Sebastian Ogier. Jezdec týmu VW, který zahodil své naděje v druhé etapě a na Power stage se pokusil ukořistit pár bonusových bodů. Ten v cíli potvrdil, že chtěl sebrat co nejvíce bodů z Power stage, ale že jeho soustředění teď míří k dalšímu podniku MS. V cíli poslední zkoušky byli pochopitelně zklamáni J-M. Latvala a M. Anttila, kteří se viděli pochopitelně na lepší pozici. Radost v cíli mohl mít náš Martin Prokop, který po konstantní jízdě dosáhl na pěkné 4. místo celkově, což je na asfaltu velmi krásný výsledek. Martin neskrýval své nadšení z vyrovnání nejlepšího loňského výsledku z Argentinské rally. Všechna pozornost se však pochopitelně soustředila na souboj mezi Danim Sordem a Thierry Neuvillem. Oba jezdci se v testu přetahovali o desetinky vteřiny. Nejrychleji začal Dani Sordo, Neuville v průběhu otočil a dostal se do vedení na mezičasech, ale na posledním mezičase byli tito dva jezdci nastejno! V cíli obrovské drama vyvrcholilo, když Sordo porazil na testu Neuvilla o 50 vteřin a stal se tak vítězem Německé rally! Ten při souboji na nože chyboval v poslední sekci rychlostky, ale byl rovněž šťastný, že rozšířil svou sbírku cenných pódiových umístění. Vítězství v kategorii WRC2 si zaslouženě vydobyl Robert Kubica s Citroenem DS3 RRC. Elfyn Evans byl v testu rychlejší, ale pouze o 5 vteřin, což na vítězství nestačilo, ale i přesto to byl velmi hezký výsledek pro mladého a talentovaného Brita a stejně tak pro nový speciál Fiesta R5. Bednu hodnocení WRC2 doplní Haydon Paddon se Škodou Fabia S2000. Pro úplnost, vítězem hodnocení WRC3 se stal Sebastian Chardonnet s Citroenem DS3 R3T A již včera si výhru v hodnocení JWRC připsal Švédský talent Pontus Tidemand s Fiestou R2.