English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rajd Polski: Nejlépe začal Bouffier

Zařazeno : MS1309, Bouffier

Jakub Fenzl, 14.09.2013 12:25
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 3378x


Dnešní etapa začala průjezdy rychlostkami Talty, Baranowo a Mragowo. Polské zkoušky se vyznačují vysokým tempem jízdy, mnoha zrádnými úseky, které sebemenší chybu neodpouští a co teprve když je zkrápí déšť!
Rajd Polski: Nejlépe začal Bouffier
Rajd Polski: Nejlépe začal Bouffier

Francouz Bryan Bouffier si připsal vítězství na prvních dvou testech. Kluzké podmínky mu zřejmě vyhovují a Bryan jich dokázal s Peugeotem maximálně využít. Na paty mu vždy šlapal Kajetanowicz s Fordem Fiesta R5. Robert Kubica po testu Baranovo hájil celkově 3. místo průběžného hodnocení, když si postěžoval, že jeho vůz je spíš nastaven na suché podmínky. Na Bouffiera ztrácel 14 vteřin, o 4 vteřiny více na čelo ztrácel náš Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem. Ti se Škodou Fabia S2000 startovali jako první, což možná byla jedna z příčin jejich ztráty, ale jak je známo, Kopecký není odkojen šotolinovými soutěžemi a Rajd Polski je dost obtížný a specifický. Stejně tak je zde složité hledat rytmus a sžívat se se spolujezdcem. Toto řeší Craig Breen s Larou Vannesteovou. Startují spolu poprvé a celkově hájili 7. příčku po dvou testech. Pořadím se propadal domácí Michal Kosciuszko s Fiestou R5, když u jeho speciálu zlobil posilovač řízení. Mezi produkčními vozy s kitem R4 byla nejrychlejší posádka Michal a Grzegorz Bebenek se Subaru Impreza STi R4 na 10. místě. S domácími jezdci jako jsou Lukasz Habaj (Mitsubishi Lancer Evo IX R4) nebo Wojciech Chuchala (Subaru Impreza Sti) bojuje Japonec Toshi Arai. Legenda produkčních vozů z MS zatím obstojně drží tempo domácích a hájil po RZ Baranowo 13. místo. Dvoukolkám po Baranowu vládli domácí. Raczkowski s DS3 R3T byl na čele, ale pouze o 8 desetin před Tomaszem Grycem se Swiftem S1600. Bronz hájil Szymon Kornicki s DS3 R3T před Francouzem se speciálem Peugeot 208 R2 Stéphanem Lefebvrem.

Rajd Polski: Nejlépe začal Bouffier
Rajd Polski: Nejlépe začal Bouffier


Rychlostka Mragowo byla, stejně jako dvě předchozí, velmi mokrá což se hned projevilo na jízdě speciálů. Posádky se s podmínkami praly, auta se smýkala, na asfaltových pasážích bylo opravdu těžké najít brzdné body a na šotolině, kde stála voda, bylo opravdu těžké se orientovat. Honza Kopecký si v cíli testu postěžoval, že bojoval s vozem, který neměl žádný grip. To se projevilo na čase, když dostal naloženo od Bouffiera 22 vteřin! Ještě rychlejší v cíli byl Robert Kubica, když Bouffiera překonal o 2 vteřiny a stal se tak vítězem testu Mragowo. Všichni v cíli potvrdili obtížné podmínky, což bylo vidno i na přenosu. K vidění bylo mnoho chybiček. Přetočení nebo nedotočení v jedno z vracáků, kde museli dávat zpátečku Breen, Holowczyc i Ancian. Kajetanowicz jel až jako desátý, zajel skvělý 3. čas a ve stopce si povtipkoval, že si to užívá a prostě jede. Velezkušený Toshi Arai v cíli zabědoval nad hlubokými kolejemi, které hází s vozem a kloužou, téměř jako sníh. Pořadím po této zkoušce stoupl Michal Kosciuszko, byť po jednom ze skoků skončil mimo trať. Posádky nyní míří do servisu a následně zahájí druhou sekci I. Etapy. Ta začíná testem Talty ve 14:10 našeho času.

Výsledky Rajdu Polski 2013 po RZ 3:
1. Bouffier B. / Panseri X. Peugeot 207 S2000
2. Kubica Robert / Baran Maciej Citroen DS3 RRC +12,3
3. Kajetanowicz K. / Baran Jarosław Ford Fiesta R5 +16,5
4. Kopecký Jan / Dresler Pavel Škoda Fabia S2000 +41,7
5. Sołowow M. / Rozwadowski S. Ford Fiesta RRC +42,8
6. Hołowczyc K. / Kurzeja Łukasz Ford Fiesta RRC +45,5
7. Breen Craig / Vanneste Lara Peugeot 207 S2000 +47,2
8. Kościuszko M. / Szczepaniak M. Ford Fiesta R5 +57,8
9. Kangur Martin / Ots Andres Ford Fiesta R5 +1:00.8
10. Staniszewski Z. / Drahan Paweł Ford Fiesta RRC +1:14,1


/ Zpět na přehled článků

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Test Bryana Bouffiera

/ Další video...