English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Perfektní finále: ŠKODA vítězí v APRC také ve značkách

Zařazeno : Škoda, Lappi, Gill

Škoda Motorsport, 03.11.2013 12:48
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 9774x


ŠKODA má po perfektním finále asijsko-pacifického šampionátu (APRC) v Číně trojnásobný důvod slavit. Poté, co si Gaurav Gill zajistil titul v jezdcích, zvítězila ŠKODA v neděli před tisíci nadšenými fanoušky také v hodnocení značek.
Perfektní finále: ŠKODA vítězí v APRC také ve značkách
Perfektní finále: ŠKODA vítězí v APRC také ve značkách

Skvělý víkend završil triumfem továrně podporovaného týmu ŠKODA MRF v čínské rally v okolí města Longyou Fin Esapekka Lappi. Vítězstvím v APRC završila ŠKODA výtečnou sezónu 2013, ve které získali Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem titul evropských šampiónů a piloti vozů ŠKODA Fabia Super 2000 zvítězili také v dalších pěti národních a regionálních šampionátech.

„Vítezství v APRC má pro značku ŠKODA mimořádný význam – o to více, že bylo korunováno v Číně, na našem strategickém trhu. V celém šampionátu předváděl celý tým ŠKODA MRF velmi solidní výkony, za které všem jeho členům děkuji. Velká gratulace patří samozřejmě vítězné posádce Gaurav Gill a Glen Macneall, pro které je to životní triumf. Uznání patří také kolegům ze ŠKODA Čína, kteří soutěžní vozy ŠKODA Fabia přímo prezentují v rámci čínského rally šampionátu“, říká šéf motorsportovních aktivit značky Michal Hrabánek.

Tisíce diváků slavilo úspěch značky na šotolino-asfaltových tratích Rally Čína kolem města Longyou. Esapekka Lappi s Janne Fermem zvítězili po 13 rychlostních zkouškách a 230,92 kilometrech před týmovými kolegy Gauravem Gillem a Glenem Macneallem. „Jsme rádi, že jsme vítězstvím v Číně pomohli značce ŠKODA k zisku titulu v APRC. To byl náš hlavní cíl. APRC byla rozhodně skvělou školou do budoucna“, komentoval Lappi.

Pátý triumf v šesti soutěžích korunoval perfektní sezónu týmu ŠKODA MRF v letošním APRC. Lappi vyhrál před Čínou také rally na Novém Zélandu a v Austráli, Gill přidal s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 vítězství na Nové Kaledonii a v Japonsku. Společně tak suverénně přispěli k zisku titulu ve značkách. V jezdcích slaví Gill svůj „největší úspěch kariéry“, Lappi končí třetí.

„Jsem šampión APRC a jsem přešťastný. Dosáhl jsem skvělého úspěchu pro mě a značku, to je fantazie. Děkuji celému týmu ŠKODA MRF a speciálně týmu ŠKODA Motorsport, který mi pomohl při splnění mého velkého snu.“ Byla to současně úspěšná obhajoba titulu z roku 2012, kdy ŠKODA zvítězila díky Chrisovi Atkinsonovi jak v hodnocení značek, tak jezdců.

Celosvětové úspěchy potvrzují postavení značky ŠKODA v rally sportu. Vedle triumfu Jana Kopeckého a Pavla Dreslera v ERC korunovali sezonu 2013 národními tituly Raimund Baumschlager v Rakousku, Umberto Scandola v Itálii, Dimitar Iliev v Bulharsku či Marouf Abu Samra v Jordánsku. Gustavo Saba z Paraguaje triumfoval s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 v regionálním šampionátu CODASUR v jižní Americe. „Naše tituly v Evropě a dalších národních šampionátech potvrzují naše kompetence v rally sportu. Věřím, že jsme udělali značce ŠKODA skvělou reklamu a že máme zejména v asijsko-pacifickém regionu na čem do budoucna stavět“, bilancuje Hrabánek.

Po značku ŠKODA bylo úspěšné vystoupení na strategickém trhu v Číně důležitým krokem v rámci mezinárodní růstové ofenzívy: Do roku 2018 chce ŠKODA navýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů a přidat chce výrazně právě na asijských trzích. Vítězství a tituly jsou přitom tou nejlepší reklamou pro značku.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

ŠKODA slaví na Novém Zélandu double

19.05.2013 11:36

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...