English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jen necelý měsíc zbývá do startu 19. ročníku Pražského rallysprintu

Zařazeno : PrahaSprint13

Libor Hlisnikovský, 05.11.2013 17:40
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 7093x


Letos v nové podobě - pro veřejnost atraktivnějšího, bezpečnějšího, pohodlnějšího a pro soutěžní posádky zajímavějšího. Seriál několika závodů konaných výhradně na dostihovém závodišti v Praze-Velké Chuchli se pod názvem TipCars PRAŽSKÝ RALLYSPRINT SERIES rozběhne už 29.-30. listopadu 2013.
Jen necelý měsíc zbývá do startu 19. ročníku Pražského rallysprintu
Jen necelý měsíc zbývá do startu 19. ročníku Pražského rallysprintu

Předmikulášský termín zůstal zachován stejně jako oblíbené místo snadno dostupné jak autem (Pražský okruh/Jižní spojka-Strakonická-Radotínská), tak vlakem (zastávka Praha-Velká Chuchle) či MHD (Bus 244 a 172 do stanice Závodiště Chuchle) se zajištěným parkováním. Fandové hladoví po ukončené rallyové sezóně tak budou moct dorazit už v pátek, kdy se od 13 hodin budou konat technické přejímky přístupné veřejnosti s volným vstupem do servisní zóny.

Sobotní program začíná v 9:30 oficiálním zahájením a v 10:00 vůz se startovním číslem 1 vyrazí na trať první rychlostní zkoušky z celkových šesti. Měřené testy se pojedou v jednoduchém harmonogramu: RZ1 - 10:00-10:40; RZ2 – 10:50-11:30; RZ3 – 11:40-12:40; RZ4 – 12:50-13:50; RZ5 – 13:55-14:35; RZ6 – 14:40-15:20 s cílem v 15:30.

Stereotyp nehrozí, „erzety“ se pojedou třikrát jedním směrem a třikrát opačně – každá bude měřit asi 3 km, okruh zhruba 12 km a celková kilometráž první soutěže seriálu TipCars PRAŽSKÝ RALLYSPRINT SERIES tak bude činit asi 35 kilometrů. I to zaručuje hojnou účast kvalitních aut WRC, S2000, produkčních aut a historiků.   

„Diváci se můžou těšit na špičková auta v čele se speciály WRC – jeden znají z letošního světového šampionátu,“ komentuje atraktivní účast ředitel závodu Petr Mihule a dodává: „Přihlášky tradičně chodí až na poslední chvíli, ale už teď bychom přihlížející rádi nalákali na jednu známou severskou hvězdu a několik mistrů domácích šampionátů,“ tajnůstkaří šéf pražského rallysprintu, který však kromě atraktivní podívané preferuje spíš bezpečnost.

„Diváci budou moci sledovat závod z bezpečí a pohodlí tribuny a vymezených míst s organizovanými desetiminutovými přechody, volný pohyb po trati nebude - až na individuálně schválené akreditované výjimky - umožněn ani fotografům, s nimiž mám své zkušenosti už ze Strahova. Nechci riskovat, že se v případě incidentu řádně platícím divákům zruší závod,“ rezolutně uzavírá ožehavé bezpečnostní téma Mihule. Zbývá jen dodat, že po zakoupení vstupenky v pokladnách SUBARU RALLY ARENY budou moct návštěvníci kamkoliv do vymezených prostorů, do servisní zóny, přičemž nebude chybět občerstvení uvnitř tribuny Závodistě Velká Chuchle a také ve stanech na volné ploše.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Startovní listina na Pražský sprint

Startovní listina na Pražský sprint

27.11.2013 15:31

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

RUFA Šport Team nebude chýbať ani v Prahe

RUFA Šport Team nebude chýbať ani v Prahe

28.11.2013 23:07

Článek Miroslav Majláth, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 11.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...