English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

„Létající Fin“ Lappi vítězí pro značku ŠKODA také v ERC finále ve Švýcarsku

Zařazeno : ME1312, Lappi

Škoda Motorsport, 09.11.2013 18:47
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 7924x


„Létající Fin“ Esapekka Lappi triumfoval pro značku ŠKODA také ve finálové soutěži letošního mistrovství Evropy ve švýcarských Alpách. Jen šest dní po úspěchu v Číně zvítězil finský talent se svým spolujezdcem Jannem Fermem na Rally du Valais s jasným náskokem.
„Létající Fin“ Lappi vítězí pro značku ŠKODA také v ERC finále ve Švýcarsku
„Létající Fin“ Lappi vítězí pro značku ŠKODA také v ERC finále ve Švýcarsku

Byl to vydařený závěr mimořádně úspěšného rallyového roku značky ŠKODA, který byl korunován tituly v ERC a asijsko-pacifickém šampionátu (APRC).

Skvělý pilot ve skvělém voze – to byl recept na úspěch také při triumfu Esapekky Lappiho ve Švýcarsku. 40 hodin trvala jeho vítězná cesta z finálové soutěže APRC v Číně, přesto nebyla únava na „létajícím“ Finovi znát. „Poslední dva týdny byly absolutně fantastické. Toto je moje první velké vítězství na asfaltu, to bych před začátkem rally neočekával. Ale byl jsem v „laufu“ a měli jsme skvělý rytmus. Velký dík patří celému týmu ŠKODA Motorsport“, řekl Lappi v obležení fanoušků.

Lappi chtěl především sbírat další zkušenosti na pro něj zatím ne tolik známém asfaltovém povrchu. Po 287,84 soutěžních kilometrech však veze domů přesvědčivé vítězství. Ve finálový den vsadil Lappi na technických tratích v nádherném horském prostředí v okolí centra soutěže v Martigny především na jistotu, přesto byl v dalších dvou rychlostních zkouškách nejrychlejší.

Po loňském prvním místě v Polsku slaví Lappi pro značku ŠKODA druhý triumf v dosavadních čtyřech startech v evropském šampionátu. Na úspěšné výsledkové listině Lappiho stojí rovněž druhé místo z legendární Rally Sanremo. Celkově pak značka ŠKODA evropskému mistrovství dominovala: Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem v osmi startech slavili šest vítězství a další dvě pódiová umístění. Titul v ERC je odměnou pro všechny.

Další kontinentální jezdecké tituly slaví s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 Gaurav Gill (Indie) v APRC a Gustavo Saba (Paraguay) v jihoamerickém mistrovství CODASUR. K tomu se národními šampióny s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 stali Raimund Baumschlager v Rakousku, Dimitar Iliev v Bulharsku, Umberto Scandola v Itálli, Marouf Abu Samra v Jordánsku stejně jako Gustavo Saba v Paraguaji.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Lappi chce ve finále ERC ve Švýcarsku na pódium

Lappi chce ve finále ERC ve Švýcarsku na pódium

05.11.2013 14:43

Článek Škoda Motorsport, ME

Racing-Mania.cz

Lappi: V Portugalsku je třeba začít opatrně

05.04.2013 16:11

Seriál Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/ŠKODA MRF vítězí také v Austrálii [+VIDEO]

/ Další video...