English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Opel CaS a Hájek Rally Team připravují Opel ADAM Rally Cup

Zařazeno : Opel

Petr Eliáš, 20.11.2013 09:09
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 9184x


Už příští rok by tuzemskou rallyovou scénu mohl obohatit značkový pohár Opel ADAM Rally Cup! Opel vloni oznámil návrat do motoristického sportu: V Německu a ve Francii se s vozy Opel ADAM jezdí značkové šampionáty v automobilových soutěžích, na okruzích se prohánějí upravené Astry OPC, fanouškům se již několikrát představil „ostrý“ ADAM R2.
Opel CaS a Hájek Rally Team připravují Opel ADAM Rally Cup
Opel CaS a Hájek Rally Team připravují Opel ADAM Rally Cup

Nyní se reálně díky partnerství tuzemského zastoupení značky Opel a zkušeného Hájek Rally Teamu v projektu „Opel motorsport“ reálně rýsuje projekt tuzemského poháru pro mladé talenty Opel ADAM Rally Cup!

„Opel má sport v genech: DTM, rally, okruhy, formule – tam všude vozy Opel zanechaly nesmazatelnou stopu. Velmi se nám tedy líbí myšlenka návratu značky Opel do automobilových soutěží i v ČR a SR a plně podporujeme Hájek Rally Team při přípravě poháru Opel ADAM Rally Cup,“ říká Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel.

„S Kadettem jsme pro značku Opel vybojovali titul mistrů Evropy a je logické, že jsme s Opelem chtěli spolupracovat i po našem avizovaném přestupu od historiků k horké současnosti,“ říká Ctirad Hájek, majitel týmu Hájek Rally Team a promotér seriálu Opel ADAM Rally Cup. „Nadchla mě myšlenka německého Opel ADAM Cupu a jeho motto „Hledá se nový Walter Röhrl“. Pohár pro mladé jezdce na dostupné technice v ČR trochu chybí, takže pokud uvidíme dostatečný zájem soutěžních posádek a podaří se dotáhnout do konce všechna jednání s Opelem a sponzory, je velmi reálná šance na odstartování projektu Opel ADAM Cup v národním šampionátu Sprintrally už v roce 2014.“

První velkou akcí, kde se Opel C&S a Hájek Rally Team jako partneři v projektu Opel Motorsport představí, bude tradiční „Setkání mistrů“ na autodromu v Sosnové u České Lípy, které se koná již během nadcházejícího víkendu 23. a 24. listopadu.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Opel Corsa R5 v roce 2016

Opel Corsa R5 v roce 2016

11.02.2015 11:38

Článek Honza Froněk, ME

Racing-Mania.cz

Opel se vrací do rally

21.11.2012 13:47

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Opel by měl v Portugalsku představit speciál R5 [+VIDEO]

/ Další video...