English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Uzávěrka přihlášek na Mikuláš Rally ve Slušovicích je tady!

Zařazeno : Mikuláš13

Roman Ordelt, 27.11.2013 14:57
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4159x


Čtvrtý ročník Mikuláš Zaremba Rally Slušovice se nezadržitelně blíží. Dva dny před uzávěrkou přihlášek došlo do sekretariátu závěrečné rally letošní automobilové soutěžní sezony více než pět desítek přihlášek.
Uzávěrka přihlášek na Mikuláš Rally ve Slušovicích je tady!
Uzávěrka přihlášek na Mikuláš Rally ve Slušovicích je tady!

Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota vyzývají opozdilce, aby svou přihlášku poslali co nejdříve, neboť uzávěrka je stanovena na středu 27. listopadu. Už teď je téměř jisté, že se naplní maximální počet posádek na startu, který je omezen počtem šedesáti vozů.   

„Fanoušci rallysportu se mohou těšit na rozmanité startovní pole od vozů specifikace WRC přes kategorii Super 2000, R5 nebo až po historické automobily. Prakticky každý vůz s platnou homologací může ve Slušovicích startovat,“ pověděl Josef Minařík, ředitel Zaremba Mikuláš Rally Slušovice. I když seznam přihlášených na tento volný podnik zapsaný v kalendáři Federace automobilového sportu bude zveřejněn v závěru týdne, několik předních jezdců můžeme jmenovat již nyní. Velkým tahákem mikulášské rally bude zlínský jzdec Tomáš Kostka, který se podobně jako na Kopné posadí za volant špičkového vozu Ford Fiesta RS WRC. „Tomáše bude navigovat oblíbený herec Lukáš Langmajer, který se představil na vybraných rallysprintových závodech za volantem soutěžní Hondy Civic. Diváci ho dobře znají z oblíbených filmů jako například Bobule a Babovřesky, kde stvárnil roli faráře s lechtivým jménem Šoustal nebo současného seriálu Sanitka,“ uvedl Minařík. Sedmý prosincový den se představí ve Slušovicích například Jaromír Tomaštík (Subaru Impreza WRC), dále Antonín Tlusťák, Jan Jelínek (oba Škoda Fabia S2000) nebo slovenský talent Michal Koči (Mitsubishi Lancer EVO IX). Chybět nebude ani rallysprintový šampion ve dvoukolkách Patrik Rujbr (Renault Clio R3). „Těch předních jmen je samozřejmě více, ale nechceme prozradit všechny trumfy. Kromě českých a slovenských posádek k nám letos přijedou například i Rakušané,“ upřesnil Josef Minařík.  

Pořadatelé z Podkopné Lhoty připravili trať v celkové délce 80 kilometrů a celkem pět rychlostních zkoušek na dvou úsecích s názvy Dostihovka okruh a Podhoran v souhrnné délce 30 ostrých kilometrů. Start Mikuláš Zaremba Rally Slušovice proběhne v sobotu 7. prosince v pravé poledne. Dopoledne se uskuteční technické přejímky v areálu H&S auto s.r.o. (Billy Latif) v Nových Dvorech a seznamovací jízdy. Přihlášku pro soutěžící naleznete na internetové adrese www.rallysprintkopna.cz.  Do galerie předchozích vítězů Mikuláš Rally Slušovice se zapsali Jozef Béreš jr. ze Slovenska, Jaroslav Orsák a Tomáš Kostka.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Život Patrika Štipáka změnila formule

/ Další video...