English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Mikulášská rally uzavřela sezonu, vítězem se stal Odložilík

Zařazeno : Mikuláš13

Roman Ordelt, 09.12.2013 19:00
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5039x


Úspěšnou tečkou za letošní sezonou v automobilových soutěžích se stala Mikuláš Zaremba Rally Slušovice. Nástrahy náročné tratě zvládl nejlépe letošní český šampion v rallysprintech Roman Odložilík na voze Citroën Xsara WRC.
Mikulášská rally uzavřela sezonu, vítězem se stal Odložilík
Mikulášská rally uzavřela sezonu, vítězem se stal Odložilík

Druhý dojel překvapivě Martin Březík a třetí Martin Koči ze Slovenska, oba na vozech Mitsubishi Lancer EVO IX. Pořadatelé z AK Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota připravili dva úseky rychlostních zkoušek. Zatímco atraktivní okruh kolem slušovické dostihové dráhy byl po sněhových přeháňkách pouze mokrý, klasický úsek Podhoran byl pokryt sněhem a ledem.

Slušovická exhibice se konala již počtvrté a jela se opět jako volný podnik zapsaný v kalendáři Federace automobilového sportu Autoklubu ČR. Vítězem se poprvé v historii stala posádka TRT Czech Rally Sport Roman Odložilík, Martin Tureček na voze Citroën Xsara WRC. „Jsme velmi spokojeni. Byla tady opět výborná divácká kulisa a podmínky na trati byly velmi těžké. Hodně to klouzalo a auto nám vydrželo přesně do poslední rychlostní zkoušky. V posledním kole slušovického okruhu začala zlobit převodovka. Kdyby se jelo ještě jedno kolo navíc, zřejmě bychom do cíle nedojeli. Na Podhoranu se jelo na hřebech, což nebylo díky přezouvání pneumatik pro spoustu týmů vůbec jednoduché. My jsme tady jeli na šotolinovém podvozku a závod jsme si užili až do konce,“ pověděl jezdec z Roštění na Kroměřížsku. Měl i štěstí, neboť při druhém průjezdu zasněženým Podhoranem se dostal na chvíli mimo trať.

Na druhém místě skončili překvapivě Martin Březík, Marek Omelka na mitsubishi. Zlínský pilot sbíral drahocenné vteřiny na obtížném Podhoranu, kde byl při druhém průjezdu dokonce nejrychlejší. „Všechno fungovalo bez sebemenších problémů. Přál jsem si sníh a led, což se splnilo jen z poloviny. Využili jsme s Markem znalosti místních podmínek a zajeli jsme maximum. S druhým místem jsme vůbec nepočítali,“ pověděl známý zlínský pekař. Bronzovou příčku vybojoval v samotném závěru slovenský talent Martin Koči. „Dnešní závod jsem si parádně užil a jel jsem hlavně pro diváky. Měli jsme nastavený šotolinový podvozek, což na okruhu nebylo příliš ideální. Mám radost z medailového umístění, neboť jsme účast ve Slušovicích bral jako exhibici,“ řekl dvacetiletý košický jezdec, který i v příštím roce bude startovat v juniorském mistrovství světa.

Těsně za medailovými stupni skončil zádveřický Antonín Tlusťák na fabii. „Při prvním průjezdu okruhou erzetou jsem vyrobil hodiny a tato ztráta nás stála umístění na bedně. Poté jsme už zajížděli velmi dobré časy a závod jsme si společně s Honzou Škaloudem náramně užili,“ uvedl jednatřicetiletý Tlusťák. Jeden z největších diváckých taháků Tomáš Kostka (Ford Fiesta RS WRC) soutěž nedokončil a odstoupil po druhé rychlostní zkoušce. Do Mikuláš Zaremba Rally odstartovalo celkem 56 posádek, v cíli se objevilo 48. Rallyshow ve Slušovicích sledovaly početné zástupy fandů rallysportu. Loučení se sezonou se vydařilo, nezbývá než se těšit na tu příští v kalendářním roce 2014!

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Rally Tatry: Organizátori zverejnili zoznam prihlásených ...

/ Další video...