English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Ovace pro šampióny v hlavním závodě automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi

Zařazeno : Kopecký, Lappi

Škoda Motorsport, 16.12.2013 15:27
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 13329x


Po grandiózním rallyovém roce slavili šampióni Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem, Gaurav Gill s Glennem Macneallem a Esapekka Lappi s Jannem Fermem v hlavním závodě automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi.
Foto: Škoda
Foto: Škoda

Vedle jezdců a jejich pohárů byl středem zájmu zejména vítězný vůz ŠKODA Fabia Super 2000. Rok 2013 je dalším mimořádně úspěšným rokem 112leté historie motorsportu značky ŠKODA.

„Úspěchy našeho motorsport týmu nás naplňují hrdostí. Jsou výsledkem týmové práce, vášně a ,škodováckého’ inženýrského umu,“ říká Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland. Deset dní po oficiální korunovaci FIA v Paříži se shromáždili šampióni Evropy Kopecký/Dresler, vítězové asijsko-pacifického mistrovství Gill/Macneall a vicemistři APRC Lappi/Ferm v rámci společného focení s představenstvem společnosti ŠKODA AUTO a zaměstnanci automobilky.

„Fabia Super 2000 je výjimečný rally vůz – rychlý, spolehlivý a úspěšný,“ říká evropský šampión Jan Kopecký. Tento speciál zvítězil v roce 2013 ve třech kontinentálních a šesti národních šampionátech. Tovární posádka ŠKODA Kopecký/Dresler vyhrála hodnocení jezdců a spolujezdců evropského mistrovství ERC. Stejného úspěchu dosáhli Gill/Macneall v asijsko-pacifickém šampionátu APRC před kolegy z týmu Lappim a Fermem. Tento kvartet pak stál rovněž za vítězstvím značky ŠKODA v APRC.

Úspěšné posádky ukázaly zaměstnancům hrdě své poháry a se zaměstnanci také diskutovaly. „Bylo pro nás velkou ctí osobně sdělit zaměstnancům automobilky ŠKODA naše díky. Bez nich by naše úspěchy nebyly možné,“ říká APRC šampión Gill.

V letošním roce dosáhli piloti vozu Fabia Super 2000 dalších triumfů: Gustavo Saba/Victor Aguilera (Paraguay) vyhráli jihoamerické mistrovství CODASUR stejně jako domácí šampionát v Paraguaji. K tomu se národními šampióny s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 stali Umberto Scandola v Itálii, Raimund Baumschlager v Rakousku, Dimitar Iliev v Bulharsku, Ricardo Moura v Portugalsku a Marouf Abu Samra v Jordánsku. Dalším vrcholem v jednom z nejúspěšnějších roků 112leté historie motorsportu značky bylo vítězství německého dua Sepp Wiegand/Frank Christian na Rally Monte Carlo (WRC-2). Po této legendární rally je pojmenován i model Fabia Monte Carlo, který sjíždí z výrobní linky v Mladé Boleslavi.

V roce 2014 pojede ŠKODA s továrním vozem Fabia Super 2000 a jeho posádkami opět jak v ERC, tak APRC. Úspěšný projekt ŠKODA Fabia Super 2000 dostane také svého následovníka, neboť příští rok začnou v Mladé Boleslavi práce na vývoji vozu ŠKODA Fabia R 5. Tento speciál je dle regulí FIA vybaven motorem 1,6 turbo. Závěrem Prof. Dr. Vahland říká: „Ještě jednou velký kompliment celému týmu ŠKODA za tento mimořádně úspěšný rok. Do projektu Fabia R 5 můžeme jít plni očekávání, optimismu a s plnou silou.“


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tři tovární Fabie S2000 na Barumce

Tři tovární Fabie S2000 na Barumce

29.07.2013 12:57

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...