English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Valašská rally: uzávěrka přihlášek je tady!

Zařazeno : Sprint 1401

Roman Ordelt, 26.03.2014 13:53
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6718x


Třiatřicátý ročník Valašské rally se nezadržitelně přiblížil. Úvodní podnik sedmidílného českého šampionátu v rallysprintech odstartuje v sobotu 5. dubna, nicméně již ve středu 26. března úderem 20. hodiny proběhne uzávěrka přihlášek pro soutěžící.
Valašská rally: uzávěrka přihlášek je tady!
Valašská rally: uzávěrka přihlášek je tady!

Čtyřiadvacet hodin před termínem pro zaslání přihlášky hlásí sekretariát valašky celkem 89 soutěžících ze čtyř evropských států. Dá se předpokládat, že počet přihlášek přesáhne číslici sto, neboť řada soutěžících se tradičně hlásí na poslední chvíli.

Valašská rally se vrací po jednoroční odmlce do českého šampionátu soudobých vozidel. Tentokrát bude součástí seriálu Timeseal Mistrovství České republiky ve sprintrally 2014, dále Mistrovství České republiky v rally historických automobilů 2014 a pořadatel z AutoMotoklubu Rallye-Sport Vsetín vypsal rovněž Pohár pořadatele. „Podle dosud došlých přihlášek očekáváme velmi kvalitní startovní pole a rozmanitý vozový park, přičemž přihlášky nám stále přicházejí. Tipuji, že se zastaví na čísle 107, i když někteří činovníci očekávají více než 120 přihlášených posádek,“ pověděl Miroslav Hošák, ředitel Valašské rally. Mezi nejzvučnějšími jmény v přihláškách figurují například úřadující český rallysprintový šampion Roman Odložilík (Ford Fiesta R5), dále mnohonásobný německý mistr Matthias Kahle (Škoda Fabia WRC), Jan Dohnal (Peugeot 207 S2000), Jaromír Tomaštík (Subaru Impreza WRC), Robert Adolf, Tomáš Kurka, Petr Trnovec (všichni Škoda Fabia S2000), Karel Trněný (Škoda Fabia WRC) nebo Silvestr Mikuláštík. Na startu nebude chybět ani obhájce loňského prvenství Martin Vlček (Škoda Fabia S2000). Ze Slovenska přijede Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta R5), z Polska například Lukasz Habaj (Mitsubishi Lancer EVO IX R4). Z jezdců ve třídě 3 se přihlásili mimo jiné Lumír Firla (Subaru Impreza), Robert Kořistka a Tomáš Růžička (oba Mitsubishi Lancer EVO IX).

Dalším zajímavým jménem na seznamu přihlášených je talentovaný jezdec Tomáš Pospíšilík (Škoda Fabia R2), který v uplynulých letech sbíral vavříny a mistrovské tituly v autokrosu na tratích českého šampionátu a mistrovství Evropy. Na české tratě se vrací opět Jiří Tošovský (Škoda Fabia S2000). Premiéru ve voze Mitsubishi Lancer EVO IX si odbude známá zpěvačka a herečka Olga Lounová. Dalším divácky atraktivním jménem je herec David Suchařípa (Renault Clio Sport). Mezi historiky se přihlásili například Jiří Kalista (Subaru Legacy RS), Jiří Hladík (Suzuki Swift GTi) nebo Petr Hustý (Alfa Romeo).

První vozidlo se objeví na startu Valašské rally v sobotu 5. dubna v 9 hodin. Na posádky čeká  67 ostrých kilometrů na šesti rychlostních zkouškách na úsecích s názvy Hukvaldy, Puntík a Přehrada. První posádka přijede do cíle na valašskomeziříčském náměstí v 17:20 hodin.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Fafe sprint bude hostit 32 posádek

Fafe sprint bude hostit 32 posádek

19.03.2014 09:46

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Fafe Rally Sprint vyhrál Petter Solberg

24.03.2012 19:32

Článek Honza Froněk, WRC

Sprint v Lužických horách zrušen

Sprint v Lužických horách zrušen

04.03.2014 15:21

Článek Honza Froněk, Česká rally

Sprint v Kostelci nad Orlicí zrušen

Sprint v Kostelci nad Orlicí zrušen

17.04.2014 11:26

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 6.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...