English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Mads Ostberg opět na pódiu

Zařazeno : MS1404, Ostberg

Lenka Martinová, 08.04.2014 11:16
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 2991x


 Po póđiu ve Švédsku se posádka Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu na voze Citroën DS3 WRC Mads Ostberg - Jonas Andersson umístila na třetím místě také v Rally Portugalsko. Norsko - švédský tandem si k bodům za třetí místo celkově připsal ještě jeden bonusový bod za 3. příčku v závěrečné Power Stage.
Mads Ostberg opět na pódiu
Mads Ostberg opět na pódiu

Do nedělní etapy vyrážel Mads Ostberg s třemi novými pneumatikami s měkkou směsí z pěti, které měl s sebou. Mads, průběžně třetí, si na RZ 14 udržel náskok přes tři minuty na svého největšího soupeře, aby v následující rychlostní zkoušce (RZ 15) dokonce zajel nejrychlejší čas, což bylo příslibem před Power Stage. Odvážnou a ostrou jízdou si vysloužil třetí místo a extra bonus v podobě jednoho bodu k jeho dosavadním 15 za třetí místo.

Khalid Al Qassimi neustále pracoval s technickým týmem na tom, aby našel vyrovnanost pro technické pasáže zbývajících rychlostních zkoušek, které byly částečně na blátě.  Pilot z Abu Dhabi nakonec dojel na třinácté pozici.

Celkovým ziskem 16 bodů za Portugalsko upevnil Mads Ostberg své třetí místo v průběžném pořadí pilotů v mistrovství světa WRC.  Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team zůstává druhý v Poháru konstruktérů světového šampionátu.  Další díl programu WRC se bude konat v Argentině 8. - 11. května.

Co také řekli...

Mads Ostberg: „Druhé pódium v sezoně, první na šotolině, je výsledkem tvrdé práce, kterou jsme od začátku roku udělali s celým týmem. Na každé rally děláme pokroky, stejně tak při každém testování. Třetí místo je nádherné a bod z Power Stage je bonusem. Takový byl ostatně náš cíl před soutěží. Během rally jsme nešli do rizika. Je to určitě příslib do dalšího průběhu sezony. Snad budeme schopní jít v budoucnu ještě výš.“

Khalid Al Qassimi: „Během soutěže jsme tvrdě pracovali na optimálním nastavení vozu. Tato rally byla určitě specifickým testem. Chtěl jsem najít optimální nastavení k tomu, aby se auto chovalo vyváženě. Jsem rád, kolik jsme toho zvládli udělat během tak náročné rally. Nyní mě čeká opět soustředění na starty v šampionátu Středního východu (MERC)."

Yves Matton (šéf Citroën Racing Team): „Mads Ostberg  třetím místem demonstruje schopnost týmu bojovat vyrovnaně s nejlepšími.  Na všem jsme tvrdě pracovali, abychom se zlepšovali a také zkusili dosáhnout dobrých výsledků. Takový výsledek je dobrým vykročením k zakončení první třetiny sezony. Věříme, že se můžeme ještě dál zlepšovat. Také bych chtěl poblahopřát posádkám, které tento víkend zahájily FIA Junior WRC mistrovství. Ukázaly, že budou mezi sebou velkými konkurenty, přesto v servisním parku vládla dobrá atmosféra. Blahopřání patří Stéphane Lefebvreovi za jeho brilantní vítězství v Citroën DS3 R3.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Mads Ostberg opět na pódiu

Mads Ostberg opět na pódiu

08.04.2014 11:16

Článek Lenka Martinová, WRC

Ostberg, Meeke a Al Qassimi na DS3 WRC

Ostberg, Meeke a Al Qassimi na DS3 WRC

31.03.2014 12:27

Článek Lenka Martinová, WRC

Wilson si stěžuje na Ostberga, Ostberg na auto

Wilson si stěžuje na Ostberga, Ostberg na auto

28.04.2016 17:49

Článek Honza Froněk, WRC

Bitvu o Helsinki vyhrál Ostberg [+VIDEO]

Bitvu o Helsinki vyhrál Ostberg [+VIDEO]

26.07.2014 21:10

Článek Honza Froněk, WRC

Ostberg v Německu s vozem R5 místo WRC

Ostberg v Německu s vozem R5 místo WRC

12.07.2017 12:03

Článek Honza Froněk, WRC

Ostberg pojede ME v Polsku

Ostberg pojede ME v Polsku

19.07.2017 13:13

Článek Honza Froněk, ME

Racing-Mania.cz

Ostberg doufá v Citroën

12.11.2012 20:30

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Mads Ostberg porazil s Fordem GT40 letadlo [+VIDEO]

/ Další video...