English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rallye Praha Revival 2014? Krásné svezení a vzpomínání!

Zařazeno : RPR

Pavel Vydra, 09.04.2014 20:33
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4660x


Letošní Rallye Praha Revival, memoriál motoristického novináře Dalibora Janka, se stal velice vydařenou motoristickou akcí, která se ze sportovní roviny přenesla až do společenské.
Rallye Praha Revival 2014?  Krásné svezení a vzpomínání!
Rallye Praha Revival 2014? Krásné svezení a vzpomínání!

Legendy a osobnosti nezklamaly, z původně avizovaných nechyběl až na malé výjimky prakticky nikdo. A ti, co nejeli, se přišli alespoň podívat do Radotína, na Václavák, do Teplic, nebo na cíle show section. Krásná, z větší části soutěžní auta, desítky bývalých mistrů republiky, několika mistrů Evropy a asi desítky účastníků soutěží mistrovství světa, přilákala neobvyklé množství fanoušků motorismu, a bylo to třeba znát  i na dojezdu do Teplic nebo na náměstí v Lounech, kde byla „jenom“ časovka.

Pro účastníky byla vedle zvláštních úseků obrovským zážitkem jízda po bývalých erzetách Rallye Teplice z osmdesátých let. Ti, co je kdysi jeli, vzpomínali. Ti, co je nejeli, se kochali nádhernými úseky, které už jen tak nejsou na dnešních soutěžích vidět… Vedle soupeření o trestné body, při němž nedošlo při počtu sto padesáti posádek k žádné nehodě, ani jiné nepříjemné události, se jednalo o neuvěřitelné setkání, při němž se vzpomínalo, povídalo a…. závodilo.  Prakticky u každého stolu v pátečním a sobotním večeru v Hotelu Panoráma v Teplicích zasedla legenda – Václav Blahna, Milan Zapadlo, Václav Polívka, Jozef Studenič, Marcel Tuček, Hynek Středa, Břetislav Enge, Jiří Moskal, Jiří Urban, Karel Kašpárek, posádky Mach – Dvořák, Hank – Neubauer, Arazim – Gál, Zelený – Martinů, Rajchmanovi, Kakrda – Jirátko, Chlad – Kolovrátek, Webinger – Civín, zahraniční akvizice Jansen, Hellmann, Ciercierzynski, Krupa, Jaroszewicz a řada dalších.

Obrovské poděkování patří všem, kteří se na přípravě a realizaci Rallye Praha Revival 2014 podíleli, když byli pár dní před startem postaveni před nečekaný problém se změnou trasy a najití dvou nových úseků SS. Zvládli to výborně, a když už se do itíku vytištěného a sešitého pár desítek minut před startem vloudila chybička, byli na to účastníci nějakým způsobem upozorněni. Musím se ještě zmínit o Edově rozpravě před startem akce – byla věcná i úsměvná, ale zabrala. O úspěšnosti a atraktivnosti celé akce vypovídají i stovky fotografií umístěných ve fotogaleriích na známých motoristických stránkách. Většina účastníků se už dnes těší na podzimní 5. ročník Rallye Berounka Revival.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Ječmínek trestá legendy evropského autosportu!

Ječmínek trestá legendy evropského autosportu!

01.04.2014 19:06

Článek Eda Patera, Jaroslav Malík, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Kubica nedokončil první etapu

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Rally Turkey 2019

WRC - Mistrovství světa, Maschl Vladislav
Rally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světa

10. South Bohemia Classic

Ostatní, Červ Jaroslav
10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní

ČMPR rally Kroměříž 2019

Česká rally, Caga Radek
ČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rally