English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Pohár Pirelli v rally i v roce 2014

Zařazeno : Pirelli

Petr Eliáš, 12.04.2014 11:01
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4537x


Značka Pirelli se v automobilovém sportu objevuje již dlouhou řádku let a to na všech úrovních. V současné době pneumatiky Pirelli obouvají formule 1, ale také soutěžní vozy rally ve WRC i národních šampionátech.
Pohár Pirelli v rally i v roce 2014
Pohár Pirelli v rally i v roce 2014

Neustálý vývoj a inovace soutěžních pneumatik Pirelli a technická podpora ruku v ruce s cenovou výhodností, to jsou důvody, pro které si pneumatiky Pirelli vybírá stále více posádek v automobilových soutěžích rally v České republice.

Výhradní dodavatel soutěžních pneumatik Pirelli, firma Motorsport spol. s.r.o., i pro rok 2014 připravil pro soutěžní jezdce rally všech kategorií značkový Pirelli Pohár, který účastníkům dává mnoho výhod. Tou nejpodstatnější výhodou je, že mohou během celé sezony využívat zvýhodněných cen na pneumatiky Pirelli, a také sbírat body za úspěšná umístění ve své třídě, což se projeví na konci sezony celkovým umístěním v Poháru Pirelli. Celkem pět nejlepších jezdců Poháru Pirelli v obou šampionátech MMČR rally a MČR Sprintrally je na konci roku odměněno vyplacením zajímavé finanční prémie v následující výši:

1.     místo, 50 000,- Kč
2.     místo, 25 000,- Kč
3.     místo, 15 000,- Kč
4.     místo, 10 000,- Kč
5.     místo, 5 000,- Kč
 
Body jsou započítávány ve všech kategoriích a tedy vítězem Poháru Pirelli se může stát úspěšná posádka z nižší výkonnostní třídy, nemusí se vždy jednat o posádku ze špičky startovního pole. Posádky účastnící se Poháru Pirelli jsou také vybavené propagačními předměty a oblečením Pirelli a mají technickou podporu od dodavatele pneumatik k nastavení vozu a správného nahuštění pneumatik. Zájemci o účast v Poháru Pirelli stačí, aby se pomocí vyplněné přihlášky zaregistroval u promotéra Poháru Pirelli firmy Motorsport spol. s.r.o. a jako startovné si zakoupil čtyři kusy nových soutěžních pneumatik dle vlastního výběru. Více informací o Poháru Pirelli poskytnou pracovníci Motorsport spol. s.r.o. Ing. František Podhajský, podhajsky@motorsport.cz  a Martin Komínek, kominek@motorsport.cz
 
První soutěží, kde se o body do Poháru Pirelli závodilo v roce 2014, byla uplynuvší Valašská Rally zařazená do seriálu MČR Sprintrally. Jak je mezi soutěžními jezdci už pravidlem, do Poháru Pirelli se přihlašují na poslední chvíli a mnozí až v průběhu sezony. Mají k tomu čas do 30.5.2014. Na startu Valašské Rally se v Poháru Pirelli sešlo celkem 21 posádek v několika třídách. Mezi čtyřkolkami třídy 3 obouvali pneumatiky Pirelli posádky Josef Zimmermann – Pavel Zalabák se Subaru Impreza Sti a Tomáš Růžička – Radim Strnad s Mitsubishi Lancer EVO IX, kdy úspěšnější byla tentokrát posádka Subaru, která si odváží z Valašské Rally 10 bodů. Mezi šestnáctistovkovými dvoukolkami třídy 6 byli na Valašsku v Poháru Pirelli nejrychlejší Petr Zedník s Pavlem Fišerem s Fordem Fiesta S1600 před Ondřejem Bisahou s Petrem Pížou s Citroënem C2 R2 MAX a Marcelem Svačinou s Kateřinou Janovskou se stejným vozem. Pneumatiky Pirelli jsou tradičně nejpočetněji zastoupené ve třídě 9, tedy mezi méně upravenými šestnáctistovkami. Pro vítězství a maximální bodový zisk v Poháru Pirelli si na Valašsku dojeli Josef Vojáček s Karlem Voltnerem, druzí skončili Lukáš Nekvapil s Romanem Koscelníkem a třetí místo patřilo Martinu Tomečkovi s Martinem Trlifajem. Všichni tři na osvědčených a oblíbených Hondách Civic Vti. Dvoulitry třídy 8 ovládla dívčí dvojice Martina Daňhelová – Karolína Jugasová s Renaultem Clio před Danem Suchým s Miroslavem Koutským na Renaultu Clio a posádkou tvořenou hercem Davidem Suchařípou a Ludvíkem Karlíkem také s Cliem.
 
Další příležitostí k závodění v Poháru Pirelli v MČR Sprintrally bude 30.5. na Kopné, ale počátkem května se Pohár Pirelli rozběhne i v MMČR rally při klasické dvoudenní Rallye Český Krumlov.
 

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Pirelli končí ve WRC

Pirelli končí ve WRC

13.11.2016 17:35

Článek Honza Froněk, WRC

Pohár Pirelli v rally i v roce 2014

Pohár Pirelli v rally i v roce 2014

12.04.2014 11:01

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Racing-Mania.cz

Jak bude pokračovat projekt Pirelli Star Driver?

22.10.2010 09:36

Článek Radek Vojtěchovský, WRC

Racing-Mania.cz

Pohár Pirelli 2011 zná své vítěze

16.11.2011 08:05

Článek Petr Eliáš, WRC

Racing-Mania.cz

Pirelli se chce do WRC vrátit

24.11.2010 12:51

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání

/Náhodné fotografie

ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 14.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...