English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Klatovsko čeká pestrý květnový motoristický víkend

Zařazeno : MMCR1403

Karel Špaček, 24.04.2014 10:52
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3379x


Jen necelý měsíc nás dělí od startu 49. Rallye Šumava Klatovy a 23. Historic Vltava Rallye. To je samozřejmě skutečnost, kterou mají fanoušci i závodníci dobře poznačenou v kalendáři – ostatně již přibývá přihlášek a i organizátoři postupně zrychlují tempo příprav.
Klatovsko čeká pestrý květnový motoristický víkend
Klatovsko čeká pestrý květnový motoristický víkend

Klatovsko ale ve stejném termínu čeká i průjezd tradiční Rallye Wiesbaden a novinkou bude i doplnění sobotních rychlostních zkoušek o jízdu soutěže pravidelnosti. Další informace se průběžně objevují i na klubových stránkách www.pamk.cz.

Už přes šedesát posádek je přihlášeno na klatovské automobilové soutěže, které se konají o víkendu 16. - 17.května. Mezi nimi jsou třeba i vítěz Historic Vltava Rallye 2008 Tony Jansson se svým Fordem Escort RS 2000, či úřadující domácí šampión rallye historických vozů Jiří Kalista (Subaru Legacy RS). Obecně lze říci, že více zájemců o start je dosud evidováno právě pro soutěž historických vozů, není ale důvod být nervózní, vždyť uzávěrka příjmu přihlášek je stanovena až na 5.květen. Naši jezdci navíc často mají ve zvyku ohlašovat se až na poslední chvíli, a tak i v rámci Rallye Šumava Klatovy bude i letos jistě soutěžit velmi solidní závodní pole. Přestože soutěž není zařazena do Evropské trofeje (a má proto nižší přihlašovací vklad než podniky ET), už teď víme, že se na start chystají i dvě zahraniční posádky vedené Polákem Fryczem a Finem Kojem. Přihlášeným domácím jezdcům doposud vévodili Miroslav Jakeš (loňský nejlepší domácí junior) a Roman Odložilík (šampión sprintrally 2013) s vozy kategorie R5, právě dorazila ale také přihláška obhájce prvenství Václava Pecha. Ten vybojoval loni titul v Mezinárodním mistrovství ČR v rallye, a tak lze směle tvrdit, že se na startu pod Černou věží sejdou všichni úřadující absolutní domácí šampióni v automobilových soutěžích.

Letošní klatovský motoristický víkend s sebou přinese také další zajímavá zpestření programu. Pro sobotní etapu je připravena i rallye pravidelnosti, započítávaná do tzv. České Trophy. Bude následovat vždy po průjezdu vozů, závodících o nejrychlejší časy a jak vyplývá z názvu, půjde o to, aby účastníci projeli rychlostní zkouškou předem stanoveným jízdním průměrem, který je bez větších potíží dosažitelný. Za odchylku od stanoveného času budou účastníci „odměněni“ trestnými body, hlídat jejich tempo budou i tajné kontroly na jednotlivých zkouškách. Soutěže pravidelnosti se mohou zúčastnit kromě aut se sportovním či veteránským průkazem také sériová vozidla s běžnou registrační značkou, vyrobená do roku 1990.

Další zajímavostí květnového víkendu v západních Čechách bude průjezd 37. Int. Rallye Wiesbaden. Tato starobylá soutěž zažívala největší slávu po roce 1960, kdy byla součástí mistrovství Evropy a startovala na ní největší světová esa rallysportu. V současnosti se i tento podnik jede jako soutěž pravidelnosti a její účastníci se budou mezi svými časovými kontrolami pohybovat v rámci běžného silničního provozu, jehož pravidla jsou povinni dodržovat i na tzv. zvláštních zkouškách, na kterých si opět musí hlídat stanovený rychlostní průměr 50 km/h. Rallye Wiesbaden bude ve dnech 15.-17.5.2014 projíždět křížem krážem celým Plzeňským krajem, na klatovském okruhu se ukáže v pátek od 14:46. V rámci této soutěže se představí mnohé zajímavé starší vozy - letos je přihlášen i předválečný vůz Bentley, loni se soutěže účastnil mj. se svou škodovkou několikanásobný německý mistr Matthias Kahle.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/VW už testuje Polo R WRC pro rok 2017 [+VIDEO]

/ Další video...