English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem míří do Českého Krumlova

Zařazeno : MMCR1402, Pech

Romana Hájková, 01.05.2014 09:26
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3470x


Rallye Český Krumlov je jednou z tradičních českých soutěží a mezi jezdci i diváky patří k těm nejoblíbenějším. Jezdci ji současně považují za velmi těžkou soutěž, a to jak díky složitému charakteru tratě s mnoha skákacími horizonty, tak díky členitosti krajiny Českokrumlovska a s tím spojenou náročností rychlostních zkoušek.
Václav Pech jun. s Petrem Uhlem míří do Českého Krumlova
Václav Pech jun. s Petrem Uhlem míří do Českého Krumlova

Posádka EuroOil – invelt teamu s vozem MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo zde v loňském roce po dramatickém boji zvítězila, a proto jede do Českého Krumlova řádně namotivována. „Končí nám poměrně dlouhá závodnická pauza, protože v závodním voze jsem seděl naposledy v lednu při Jänner Rally a už se na miníka hodně těším. Určitě jsme se během pauzy jen tak nepoflakovali. Závodní Mini prošlo kompletní repasí, kdy bylo rozebráno a zkontrolováno do posledního šroubku. Ani já s Petrem jsme nezaháleli a kromě pracovních povinností pořádně makali na fyzičce. Podařilo se nám shodit pár kilo, což snad trochu dožene snížený výkon motoru, který teď budeme mít kvůli nově předepsanému méně výkonnému benzínu,“ směje se úřadující mezinárodní mistr České republiky Václav Pech jun.

Rallye Český Krumlov se v tomto roce odehrává v poměrně netradičním jarním termínu, což může mít vliv i na celý průběh soutěže. „V Českém Krumlově pravidelně intenzivně prší a to dokáže výsledky hodně ovlivnit. S dřívějším termínem je nestálé počasí ještě pravděpodobnější, a tak mám trochu obavy z povinných tzv. „bezpečnostních“ pneumatik, kde prakticky neexistuje mokrá verze a pořádně to na nich klouže. Na druhou stranu mě velmi potěšila účast továrního týmu Škoda, čímž získáváme velkou motivaci v podobě silného soupeře, a to jistě ocení i diváci, kterých se v Krumlově vždy sejde velké množství,“ říká Václav Pech jun.

Začátkem týdne se Václav Pech jun. s ostrým MINI John Cooper Works svezl několik desítek kilometrů. „Test byl tentokrát hlavně z toho důvodu, abych se opět dostal do závodního rytmu a osvěžil si návyky v závodním Mini. Z Rallye Český Krumlov mám velký respekt, soutěž je to hodně rychlá se zrádnými horizonty za které není vidět a jezdec musí být naprosto přesný v nájezdu. Od ledna jsem v závodním autě neseděl a v bagru a náklaďáku se trénovat moc dobře nedá,“ říká v nadsázce Václav Pech jun. a hned dodává: „V Českém Krumlově se také v designu našeho MINI vedle stávajících představí naši noví partneři, kterými je společnost Servind, dodávající autolaky STANDOX, a o naše úspěchy má opět zájem výrobce maziv Castrol. Všem velmi děkujeme za podporu týmu."

MINI John Cooper Works EuroOil – invelt teamu s posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel odstartuje na Rallye Český Krumlov v pátek 2. května v 16:00 z Českých Budějovic a po absolvování tratě o celkové délce 568 km a 14-ti rychlostních zkouškách jej čeká cíl v zámecké Jelení zahradě v Českém Krumlově v sobotu 3. května v 15:27. EuroOil – invelt team a Václav Pech jun. zvou k návštěvě Rallye Český Krumlov všechny motoristické fanoušky a především naše, které se budeme snažit nezklamat.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Pech měl v Krumlově pech

Pech měl v Krumlově pech

25.05.2015 18:59

Článek Romana Hájková, Česká rally

Pech je rekordmanem Pražského sprintu

Pech je rekordmanem Pražského sprintu

01.12.2014 18:01

Článek Romana Hájková, Česká rally

Václav Pech se letos již nesveze

Václav Pech se letos již nesveze

15.11.2017 16:50

Článek Václav Pech Media, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ford Focus WRC a Václav Pech

/ Další video...