English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rallye Šumava dává šanci závodníkům nižších tříd

Zařazeno : MMCR1403

Karel Špaček, 07.05.2014 10:05
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3273x


Poté, co bylo na uplynulé krumlovské soutěži na poslední chvíli umožněno startovat i těm závodníkům z nižších tříd, kteří neměli k dispozici nové typy pneumatik, bude stejný princip uplatněn také na nadcházející 49. Rallye Šumava Klatovy. Další informace k soutěži se průběžně objevují i na klubových stránkách www.pamk.cz.
Rallye Šumava dává šanci závodníkům nižších tříd
Rallye Šumava dává šanci závodníkům nižších tříd

„Samozřejmě jsme si vědomi, že povinnost použít ´evropské pneumatiky´ při Rallye Šumava Klatovy 2014 by byla pro některé jezdce velkou komplikací,“ vysvětluje situaci ředitel klatovských soutěží Jiří Valenta a doplňuje: „Vítáme proto vstřícnost Svazu rally FAS AČR, který nám schválil prováděcí ustanovení č.1. Jím umožňujeme start také vozům jedoucím na patnáctipalcových pneumatikách specifikace 2013. Protože toto PU bylo vydáno již po původním termínu uzávěrky přihlášek, zároveň budeme přijímat nové přihlášky až do středy 7.května večer, aby měli další závodníci ještě možnost případně se narychlo rozhodnout a startovat příští týden u nás.“

Dodejme ještě, že v seznamu přihlášených pro letošní ročník Rallye Šumava Klatovy nechybí obhájce loňského prvenství Václav Pech s vozem Mini John Cooper Works Super 2000, a ani talentovaný mladík Miroslav Jakeš (Citroën DS3 R5), který na českokrumlovské soutěži o uplynulém víkendu skončil druhý právě za Pechem. Štikou soutěže historických vozů bude jistě Jiří Kalista (Subaru Legacy RS), ze zahraničních účastníků vyzdvihněme přihlášku Němce Brinka s kultovním vozem Lancia Stratos či účast dravého Fina Liukkonena, jenž premiérově usedne do mercedesu a připomene tak třeba závodění Němce Demutha, který u nás stejný vůz proháněl v devadesátých letech.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC - Rally Portugal 2011 - 2

/ Další video...